سئو سایت

افزایش رتبه گوگل

افزایش رتبه گوگل برای همه سایت ها یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و توسعه بوده و هست. در نتیجه همه صاحبان سایت های کوچک و بزرگ همیشه در تلاش برای بهبود سئو سایت خود به صورت حرفه ایی هستند.

بالا بردن سئو سایت یا به عبارت دیگر بهبود رنک در گوگل راه های زیادی دارد. گوگل برای این اتفاق 200 فاکتور نتفاوت دارد که لازم است تعداد زیادی از آن ها رعایت شود، تا سایت شما در صدر نتایج گوگل قرار بگیرد و درآمد شما چندین برابر شود.

معیار های قرار گرفتن یک سایت در صفحه اول گوگل

اولین و مهمترین معیار، نام دامنه ای است که باید دقیقا با کلمات کلیدی مد نظر شما برای بهبود رتبه سایت منطبق باشد. یکی از دلایل این است که دامنه های با انطباق کامل نام، از قیمت بالایی در سایت های فروش برخوردارند.

پیشنهاد می شود که به جای استفاده از دامنه های .info و .biz از دامنه های .net ، .com و .org استفاده شود. چرا که موتور های جستجو نسبت به دامنه های مشابه و جایگزین، دید خوبی ندارند.

مورد دیگری که در رابطه با نام دامنه کاملا منطبق وجود دارد این است که گوگل ممکن است فرض کند کاربرانی که یک کلمه کلیدی را جستجو می کنند واقعا به دنبال پیدا کردن سایت شما هستند؛ به همین علت به سایت شما اولویت بیشتری نسبت به عمر، لینک، سئو و… می دهد. از نظر کارشناسان سئو، سایت شما برای یک هدف مشخص و راهبردی سئو می شود و خارج از آن بسیاری از فاکتور های سئو لازم است.

انتظار افزایش رتبه گوگل را در کوتاه مدت داشته باشیم؟

در شرایط عادی و بدون هیچ اقدامی، نباید انتظار داشته باشید که سایت شما در یک ماه اول فعالیتتان به رده بالای گوگل برسد اما ممکن است بتوانید دسته ای از شرایط دلخواهتان را داشته باشید. همیشه به دست اوردن رتبه بالا در گوگل در مدت کم مثلا یک ماه، ماندن شما را در آن تضمین نمی کند. موارد بسیاری وجود دارند که به رتبه یک در گوگول رسیده اند و پس از آن برای شش ماه به رتبه 30 سقوط کرده اند و مجددا به صفحه اول موتور جستجو رسیده اند.

در مدت طولانی همچنان ظرفیت زیادی وجود دارد که بتوان به کمک آن سایت هایی با موضوعات متمرکز داشت. اما هنوز هم این که ببینید سایت جدیدتان در رتبه بندی گوگل به رنک خوبی رسیده است هیجان انگیز است. پس هیچ وقت برای رتبه بالای سایت خود در گوگل دست به کار های عجیب و غریب نزنید چرا که با جریمه های گوگل مواجه می شوید و دیگر نمی توانید به راحتی دید گوگل را به سایت خودتان تغییر دهید.

متاسفانه در این اواخر شاهد افرادی هستیم که ادعا می کنند در کمترین زمان و به سرعت می توانند سایت شما را در صفحه اول گوگل قرار بدهند. این ادعای واهی شاید در اوایل باعث قرار گرفتن سایت شما در رتبه های برتر شود اما برای این که از روش های اسپم استفاده می کنند، گوگل شما را مورد جریمه سختی قرار خواهد داد.

در این مقاله، قصد داریم چند مورد از تکنیک های برتر افزایش رتبه گوگل را برای شما بیان کنیم. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

  • تولید محتوای ارگانیک و مرتبط

تولید محتوای ارگانیک، بیشتر از هر چیزی در بهینه سازی سایت تاثیر دارد. گوگل همیشه به سایت هایی که از محتوای اصل و غیر کپی استفاده می کنند امتیاز و بهای بیشتری نسبت به سایت هایی که از محتوا های کپی شده استفاده می کنند می دهد. حتی این سایت ها را جریمه کرده و در بسیاری از موارد از لیست نتایج گوگل حذف می کند. مورد بعدی که باید رعایت شود، قرار دادن یک محتوای با کیفیت و مرتبط با موضوع سایت است.

برای مثال اگر موضوع سایت شما طراحی سایت فروشگاه است، قرار دادن محتوای در مورد خرید بلیط نه تنها باعث از بین رفتن هویت اصلی سایتتان می شود بلکه کاربران، وب سایت شما را به دلیل این که محتوای نامرتبط ترک خواهند کرد و نتیجه این ترک کردن سریع، تاثیر منفی روی رتبه سایت شما خواهد داشت.

  • به روز رسانی محتوا به صورت مداوم و با برنامه ریزی

به روز رسانی محتوا بر اساس برنامه ریزی منظم و به صورت مداوم، نه تنها باعث جذب کاربران بیشتری می شود بلکه از نظر سئو اهمیت بالایی دارد و گوگل به این سایت هایی که همیشه در حال به روز رسانی و تغییر مطالب سایت خود هستند، اهمیت و امتیاز ویژه ایی می دهد. البته اگر از محتوای اصل هم استفاده کنند، این مسئله می تواند باعث افزایش رتبه گوگل بشود.

  • متا تگ ها

در هر صفحه قسمتی وجود دارد به نام تگ <Head> که متا تگ ها در آن قرار می گیرند. هر صفحه برای خود متا تگ منحصر به فردی دارد و باید متفاوت باشد. متا تگ title (عنوان) و متا تگ توضیحات، دو مورد از متا تگ های مهم در افزایش رتبه گوگل می باشند.

* حتما در متا تگ ها کلمات کلیدی اصلی را به کار ببرید.

  • چگالی کلمات کلیدی

اصولا حداقل کلمات محتوا باید 500 و حداکثر 1500 کلمه باشد زیرا کمتر از 500 کلمه را ممکن است گوگل ایندکس نکند و بیشتر از آن را کاربر نخواند و سایت را ترک کند. اما نکته مهم، چگالی کلمات کلیدی است. کلمات نباید خیلی کم باشد که گوگل متوجه وجود آن نشود  و یا خیلی زیاد باشد که گوگل فکر کند شما قصد دور زدن قوانین آن را دارید و شما را جریمه کند. بهترین حالت چگالی کلمات کلیدی نسبت به کل تعداد کلمات بین 2 تا 5  درصد است.

  • توجه به لینک ها

یکی از مهمترین عوامل برای ارتباط بین صفحات و سایت ها لینک ها هستند. در کل لینک ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند، لینک های داخلی بین صفحات هستند که با استفاده از انکر تکست انجام می شود، باعث ارتباط بین صفحات داخلی و همچنین سریع ایندکس شدن صفحات می شود.

لینک های خارجی دسته دوم لینک ها هستند. یعنی کاربران محتوای سایت شما را دیده اند و تایید کرده اند سایت شما به عنوان یک سایت باکیفیت تلقی می شود.

  • شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها

شبکه های اجتماعی امروزه بیشتر از همه برای ارتباط بین افراد استفاده می شود. کاربران اگر محتوای صفحه ای را مناسب ببینند و برایشان جذاب باشد، آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارند. در نتیجه این مسئله می تواند باعث ورودی بیشتر به سایت شما شود.

مهمترین عاملی که باعث می شود که کاربران سایت شما را به اشتراک بگذارند، مطالب ارگانیک شما می باشد. پس خیلی مهم است که در پایان هر مطلب دکمه اشتراک گذاری انواع شبکه ها را قرار دهید. همچنین توصیه می شود که برای سایت خود در هر شبکه اجتماعی یک صفحه اختصاصی تولید کرده و در آن فعالیت کنید و مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

  • تگ Alt عکس

شاید این تگ تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه سایت شما در گوگل نداشته باشد، اما در بعضی از مواقع عکس ها به خوبی آپلود نمی شوند. زمانی که عکس ها در هنگام بارگذاری سایت، نشان داده نشوند، جمله داخل این تگ نشان داده خواهد شد. هر عکسی باید تگ alt مخصوص به خود را داشته باشد و همچنین بهتر است که از کلمه کلیدی اصلی سایت در این تگ استفاده شود. البته در جستجوی عکس گوگل، معیار جستجو و نشان دادن عکس ها، این تگ می باشد.

  • استفاده از نقشه سایت

نقشه سایت راهنمای گوگل برای پیمایش راحت ترو سریع تر در سایت است. با ایجاد هر صفحه جدید، لینک آن در نقشه سایت قرار می گیرد و گوگل سریعا متوجه این موضوع می شود و آن را ایندکس می کند. نقشه سایت یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت شما است.

  • سرعت سایت

سرعت سایت یکی دیگر از عوامل مهم در بهبود رتبه سایت است. هرچه سرعت بارگذاری صفحات سایت بیشتر باشد، علاوه بر تاثیر مثبتی که در سئو سایت شما خواهد داشت، باعث جذب کاربران می شود. در واقع اگر سرعت بارگذاری سایتی بیشتر از2 ثانیه باشد کاربران آن را ترک خواهند کرد. همانطور که می دانید صبر کاربران امروزه خیلی کمتر از گذشته است. اگر شما تمامی نکات را به خوبی رعایت کرده باشید اما سرعت بارگذاری کم باشد، در واقع سایت شما هیچ ارزشی ندارد و نمی تواند کاربری را به سمت خود جذب کند.

  • بهینه سازی عکس ها

اندازه عکس می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش سرعت بارگذاری سایت داشته باشد. همچنین فرمتی که برای آن ها استفاده می شود خیلی مهم است. زیرا ممکن است بعضی اوقات، تعدادی از فرمت ها به خوبی پشتیبانی نشوند و تاثیر منفی روی کیفیت عکس ها بگذارد. هرچه اندازه عکس ها کمتر باشد و از فرمت مناسبی استفاده شود، افزایش رتبه گوگل هم سریعتر انجام می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  5  =