سئو سایت

سئو حرفه ای

سئو حرفه ای سایت شروعی پر قدرت برای همه افرادی است که قصد دارند فعالیت خود را در بستر وب آغاز کنند. با گسترش و پیشرفت تکنولوژی انسان رقابت طلب نیز خواستار پیشرفت است. اگر نگاهی به اطرافیان خود بیاندازید متوجه می شوید که آن ها بیشترین زمان خود را در اینترنت می گذرانند.

اینترنت بخش جدایی ناپذیر زندگی ماست و در آینده نیز شاهد ارتباط بیشتر با اینترنت و فضای مجازی خواهیم بود. افراد در طول شبانه روز یا خطور کوچک ترین مسئله و مشکلی در ذهن و زندگی خود فورا به اینترنت مراجعه می کنند.

دلایل نیاز به سئو حرفه ای

امروزه کاربرد اینترنت از این هم فرا تر رفته است و افراد حتی برای رفع کوچک ترین نیاز خود به اینترنت مراجعه می‌کنند. افرادی که این بستر مناسب را به خوبی شناخته اند تصمیم گرفتند کسب و کار خود را نیز در این حوزه نیز ادامه دهند. صاحبان کسب و کارها متوجه شدند دیگر داشتن دفتر کاری و یا فروشگاه حضوری به تنهایی کافی نیست.

افراد سعی می کنند مایحتاج و نیاز خود را در اینترنت به دست بیاورند و این عاملی برای شروع بسیاری از کسب و کار های موفق بود. امروزه هر کسی که خواستار پیشرفت و رقابت در هر حیطه است خود را مستلزم آن می داند که از ظرفیت های فضای مجازی به خوبی استفاده کند. برای شروع رقابت و پا گذاشتن در این عرصه اولین قدم داشتن یک وب سایت حرفه ای است.

اما داشتن یک وب سایت حرفه ای به تنهایی برای موفقیت در این رقابت گسترده کافی نیست. یک وب سایت خوب زمانی شما را از رقبا جلو می اندازد که از سئو حرفه ای استفاده کرده باشد. سئو حرفه ای به اندازه و یا حتی بیشتر از داشتن یک سایت حرفه ای اهمیت دارد.

یک سایت برای آن که دیده شود باید در صفحه اول گوگل و در میان چند سایت اول قرار بگیرد. قرار گرفتن در صفحه اول موتور جستجو گوگل و در میان چند صفحه اول مستلزم استفاده از سئو حرفه ای است. تمامی سایت هایی که در صفحه اول گوگل مشاهده می کنید خود را ملزم به استفاده از سئو حرفه ای دانسته اند.

سئو حرفه ای

سئو حرفه ای خدمتی است که توسط یک سئو کار حرفه ای صورت می گیرد. سئو کار می داند از کدام تکنیک ها برای سایت شما استفاده کند تا رتبه سایت شما نسبت به رقبایتان بهبود یابد. مهم ترین مزیت استفاده از سئو حرفه ای پیشرفت و ارتقا کسب و کار شماست. پیشرفت کاری در حوزه فعالیت شماموجب می شود برند شما به یک برند ملی یا بین المللی تبدیل شود.

تبدیل شدن به برند محبوب و نام آشنا در بین افراد یعنی درآمد بیشتر و سود بیشتر که همه این ها با استفاده از تخصص یک سئو کار خوب و استفاده از تکنیک های مناسب در سئو حرفه ای به دست می آید.

استفاده از سئو حرفه ای منوط به همکاری با یک سئو کار حرفه ای است. تیم تخصصی استادان سیستم می تواند شما را در کسب و کارتان در حوزه دیجیتال و وب به خوبی راهنمایی کند و تجربه استفاده از سئو حرفه ای را برایتان به ارمغان بیاورد.

آشنایی با سئو حرفه ای

آشنایی با سئو حرفه ای مستلزم آشنایی با انواع سئو است. سئو سایت شامل چندین روش می شود که معروف ترین آن ها روش سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می باشد. این دسته بندی در سئو بر اساس استفاده از تکنیک های سئو، رویکرد و عملکرد در گذر زمان به دست آمده است.

در سئو کلاه سفید این اعتماد به مخاطب داده می شود که استفاده از تاکتیک ها به خوبی صورت گرفته است. سایت شما در خطر جریمه گوگل نیست و راه درست را با اعتماد کامل طی می کنید. در سئو کلاه سفید تاکتیک ها مطابق با دستور العمل های موتور جستجو گوگل است. استفاده بهینه از کلمات کلیدی و تولید محتوای ارزشمند از مزایای استفاده از سئو کلاه سفید است. رعایت همه این موارد است که سئو حرفه ای را به ارمغان می آورد.

اما برخلاف سئو کلاه سفید در سئو کلاه سیاه شما سریع تر به جایگاه بالا می رسید اما این جایگاه ممکن است سایت شما را که زحمت فراوانی نیز برای آن کشیده اید جریمه کند. در سئو کلاه سیاه کیفیت محتوا اهمیتی ندارد. استفاده از تکنیک های خلاف قوانین گوگل عاملی است که سایت شما را به جریمه می رساند. در سئو حرفه ای به هیچ عنوان استفاده از سئو کلاه سیاه توصیه نمی شود.

 سئوحرفه ای چیست؟

حال نوبت به آن رسیده با سئو حرفه ای بیشتر آشنا شویم. سئو حدود 200 فاکتور دارد که هر کدام از این فاکتور ها نمره ای را به خود اختصاص داده اند. نمره های اختصاص داده شده به هر کدام از این فاکتور ها ثابت نیست و ممکن است در هر دوره متفاوت باشد. ممکن است یک فاکتور در یک دوره نمره ی بالایی داشته باشد و در دوره ای دیگر از نظر کاربردی اصلا استفاده نشود.

در سئو حرفه ای باید به تمامی این نکات به خوبی و به طور کامل توجه شود. رعایت تمامی این نکات در سئو حرفه ای موجب بروز ماندن وب سایت شما می شود. کسب جایگاه مناسب نسبت به رقبای شما در حوزه کاریتان مستلزم رعایت همه این موارد است.

نکات کلیدی در سئو حرفه ای

 • استفاده از طراحی سایت حرفه ای

اولین فاکتور در سئو حرفه ای استفاده از طراحی سایت حرفه ای است. طراحی سایت مناسب باعث می شود کاربران زمان زیادی را در وب سایت شما بمانند که این امر موجب بهبود رتبه سایت شما می شود.

یک وب سایت حرفه ای شامل فاکتور های مختلفی است که مهم ترین آن ها سرعت لود بالا، واکنش گرا بودن سایت، UX مناسب و امنیت بالای وب سایت می باشد.

 • انتخاب دامنه مناسب

نام و هویت برند شما توسط دامنه سایت شما نمایش داده می شود و در اصل دامنه همان نام و هویت شماست. انتخاب دامنه باید به درستی صورت بگیرد چرا که در سئو حرفه ای انتخاب نام مناسب برای دامنه اولین گام در بهینه سازی وب سایت می باشد.

نام دامنه باید متناسب با کسب و کار شما انتخاب شود. نام انتخابی باید کوتاه و ساده باشد که در ذهن باقی بماند. در انتخاب نام دامنه بهتر است در رعایت این نکات دقت فراوانی کنید.

 • تولید محتوای مناسب

در سئو حرفه ای به این مورد توجه ویژه ای داریم چرا که این عامل بیشتر از سایر عوامل به سئو مناسب و میزان بازدید از سایت کمک می کند. تولید محتوای مناسب با سئو حرفه ای رابطه ای مستقیم دارد. تولید محتوا در این تخصص به پادشاه سئو نیز معروف است.

کسب رتبه برتر در گوگل با تولید محتوای مناسب حاصل می شود. پس اگر می خواهید در میدان رقابت از رقبای خود پیشی بگیرید و رتبه های برتر گوگل را به دست آورید باید بیشتر وقت و تمرکز خود را در این قسمت متمرکز کنید.

اگر وب سایت شما محتوای مناسب با کسب و کار شما را نداشته باشد نمی توانید بازدید کنندگان را به وب سایت خود بیاورید و جذب مخاطب کنید. جذب مخاطب از مهم ترین دلایل استفاده از سئو حرفه ای است. تولید محتوا در سایت باید با توجه به نیاز کاربران صورت بگیرد. محتوای تولیدی باید خاص باشد و به هیچ وجه کپی برداری نباشد.

 • انتخاب کلمه کلیدی مناسب

جستجو در گوگل به وسیله کلمه کلیدی صورت می گیرد. مخاطبان اینترنت هنگام بروز مشکل و یا سوالی که در ذهن آن هاست شروع به سرچ در اینترنت می کنند. کلمه کلیدی در اصل همان نیاز کاربران فضای مجازی است که در اینترنت به دنبال آن می گردند.

راه ها و ابزار های زیادی برای به دست آوردن کلمات کلیدی در حوزه فعالیت شما وجود دارد. به وسیله این راه ها و ابزار ها می توانید کلمات پر ترافیک را پیدا کرده و آن ها را در وب سایت خود استفاده کنید.

استفاده از کلمه کلیدی مناسب در وب سایتتان می تواند نیاز های مخاطبان شما را بر طرف کند و آن ها را برای دفعات بعدی نیز به سایت شما هدایت کند که در سئو حرفه ای همه این موارد با انتخاب کلمه کلیدی مناسب به دست می آید.

 • سرعت بالای وب سایت

سرعت بالا درلود سایت یک فاکتور بسیار مهم در سئو حرفه ای است. سرعت بالای وب سایت یکی دیگر از عواملی است که مخاطبان زیادی را در سایت شما نگه می دارد و آن ها را به کاربران همیشگی شما تبدیل می کند.

امروزه با استفاده گسترده از موبایل مسئله سرعت سایت مهم تر از قبل شده است. توجه به سرعت سایت در گوشی های همراه می تواند عاملی باشد که شما را به جایگاه مناسب در رتبه بندی های گوگل برساند. موتور جستجو گوگل برای سرعت وب سایت ها در موبایل اهمیت زیادی قائل است.

در سال های گذشته گوگل چندین بار الگوریتم های سرعت در موبایل را تغییر داده است و همچنین با معرفی تکنولوژی amp نشان داد مسئله سرعت در سایت مسئله بسیار مهمی است.

 • ریسپانسیو و واکنش گرا بودن وب سایت

استفاده از تلفن های همراه امروزه بسیار مرسوم تر از سیستم های کامپیوتری است. چرا که تلفن های هوشمند نیز پیشرفت کرده اند و حمل و استفاده از آن ها نیز آسان تر است. این مزایای باعث شده کاربران اینترنت برای جستجو نیز از موبایل استفاده کنند.

وب سایت ریسپانسیو یعنی وب سایتی که بتواند روی دستگاه های مختلف نیز باز شود. منظور از این دستگاه ها موبایل، تبلت و PC ها می باشد. اگر وب سایت شما ریسپانسیو نباشد و در تلفن همراه نمایش خوبی نداشته باشد شما بیش از 50 در صد از مخاطبان خو د را از دست داده اید.

از دست دادن این حجم از مخاطبان یعنی نیمی از مشتریان خود را از دست داده اید. ریسپانسیو نبودن وب سایت در سئو حرفه ای یعنی مرگ آرام و تدریجی کسب و کار شما.

 • بررسی کامل رقبای شما

رقابت در سئو حرفه ای بسیار اهمیت دارد و رقبای شما شبانه روزی در تلاش اند تا خود را به بهترین جایگاه گوگل، یعنی صفحه اول گوگل و در میان چند سایت اول برسانند. اگر می خواهید در این ماراتن پیروز شوید باید رقبای خود را آنالیز کنید.

در سئو حرفه ای سایت توصیه می شود همیشه رقبای خود را رصد کنید. نقاط قوت و ضعف آن ها را کشف کنید و سعی کنید از این نکات به خوبی و در جای مناسب استفاده کنید. حتما این سوال برای شما پیش آمد که چه مواردی را باید بررسی کنم؟

تعدادی از مواردی که توصیه می شود روی آن ها کار کنید شامل موارد زیر هستند:

 1. مشاهده کلمات کلیدی پر ترافیک در وب سایت رقبا
 2. رصد و بررسی فعالیت رقبا در سایر پلتفرم ها
 3. نحوه و سبک تولید محتوا در سایت رقبا
 4. مشاهده چگونگی بک لینک گرفتن رقبا
 5. چگونگی تبلیغات در فضای مجازی
 6. رپورتاژ آگهی سایت رقیب
 7. و….
 • استفاده از ابزار های مناسب سئو برای سایت شما

ابزار های آنلاین زیادی برای بررسی سئو سایت وجود دارند که به وسیله این ابزار ها سئو حرفه ای سایت خود را به خوبی پیش ببرید. از این ابزار های کاربردی میتوان برای بررسی سرعت وب سایت خود، بررسی کد های وب سایت، بررسی متا تگ ها، ریسپانسیو بودن وب سایت و موارد بسیار دیگری نیز استفاده کنید.

 • استفاده از بک لینک مناسب

همه افرادی که در حوزه وب فعالیت می کنند علی الخصوص سئو کاران قطعا کلمه بک لینک را شنیده اند. گرفتن بک لینک مناسب در سئو اهمیت فراوانی دارد. چرا که در سئو وب سایت شما بسیار کمک کننده است. تولید محتوا و ایجاد بک لینک مناسب حدود 80 درصد سئو سایت را به خود اختصاص می دهد.

استفاده از بک لینک همان قدر که می تواند به وب سایت شما کمک کند به همان میزان و یا حتی چندین برابر می تواند وب سایت شما را در معرض خطر جریمه و حتی حذف از نتایج جستجو قرار دهد. استفاده نامناسب از بک لینک ها موجب از دست دادن رتبه های به دست آورده در گوگل نیز می شود.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

حضور شبکه های اجتماعی در زندگی انسان امری انکار ناپذیر است. به وضوح می توان دید که شبکه های اجتماعی چگونه جای خود را در زندگی انسان باز کرده اند و با زندگی و کار و فعالیت بشر گره خورده اند. بیشتر افراد از شبکه های اجتماعی برای تفریح و گذران وقت استفاده می کنند.

عده ای نیز برای تهیه مایحتاج خود به این پلتفرم ها روی می آورند. اما در این میان عده ای نیز هستند که به ظرفیت های این بستر پی بردند و شروع به کسب در آمد از شبکه های اجتماعی کردند.

شبکه های اجتماعی بعد از موتور های جستجو گر به عنوان دومین منبع ترافیک شناخته می شوند. شبکه های اجتماعی مختلفی در داخل و خارج از کشور وجود دارند که وسیله آن ها می توانید مخاطبانتان را به سایت خود هدایت کنید و در نتیجه سئو سایت خود را بهبود دهید.

از جمله شبکه های اجتماعی خارجی بسیار پر کاربرد می توان به اینستاگرام، تلگرام و واتساپ اشاره کرد. نمونه داخلی این پلتفرم ها نیز می توان روبیکا را نام برد. به وسیله این پلتفرم ها شما می توانید ایندکس مطالب وب سایتتان را بالا برده و در کنار آن برند خود را نیز معرفی کرده و برای توسعه و پیشرفت آن فعالیت کنید.

چگونه سئو کار حرفه ای پیدا کنم؟

استفاده از سئو حرفه‌ای در وب سایت مستلزم همکاری با یک سئو کار حرفه ای و استفاده از تجربیات و دانش این افراد می باشد. این متخصص فردی است که با الگوریتم های موتور های جستجو به طور کامل آشناست و تمامی قوائد و چارچوب های گوگل را می شناسد.

پس از شناخت موتور های جستجو فرد سئو کار باید به ابزار های سئو و بهینه سازی سایت مسلط باشد. یک سئو کار حرفه ای باید فردی با تجربه باشد چرا که در هنگام وقوع مشکل بتواند موقعیت را به خوبی مدیریت کند و مشکلات را بر طرف کند.

  سئو حرفه ای در استادان سیستم

این مسئله‌ بسیار پر اهمیت برای صاحبان کسب و کار ها می باشد. رعایت هر کدام از تکنیک های سئو در جای مناسب می تواند سایت شما را به یک سایت نام آشنا در بین کاربران و رقبایتان تبدیل کند. با استفاده از این حرفه شما می توانید ترافیک زیادی را به سایتتان هدایت کنید و در نتیجه آن سایت شما به صفحه اول گوگل می رود و این اتفاق موفقیت و فروش بیش از پیش را برایتان به ارمغان می آورد.

استادان سیستم متشکل از تیمی حرفه ای و با تجربه است که در زمینه سئو حرفه‌ای فعالیت می کند. با سپردن بهینه سازی و سئو سایت خود به استادان سیستم می توانید با خیال آسوده فعالیت حرفه ای خود را در بستر وب آغاز کنید و در این رقابت حساس از رقبایتان پیشی بگیرید.

ما در استادان سیستم در کنار دانش و تجربه با هدف گذاری مناسب، تمرکز روی کلمات کلیدی مهم، استفاده از ابزار و استراتژی های مناسب با کسب و کار شما، سایت شما را به رتبه های بالای گوگل می رسانیم و تجربه حرفه ای در دنیای اینترنت و وب را برایتان به ارمغان می آوریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6  +  2  =