سئو سایت

سئو سایت

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و سئو سایت فرآیند بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت به یک وب سایت یا یک صفحه وب از موتورهای جستجو است. در مقاله پیش رو که توسط تیم استادان سیستم  تهیه شده اطلاعاتی در خصوص بهینه سازی سایت   و تکنیک های آن بیان گردیده است و سعی شده تا پاسخ جامعی برای سوالات شما در زمینه سئو سایت اجاد گردد.

SEO ترافیک پرداخت نشده را (به عنوان نتایج “طبیعی” یا “ارگانیک” شناخته می شود) به جای مراجعه مستقیم یا ترافیک پرداخت شده ، هدف قرار می دهد. ترافیک پرداخت نشده ممکن است ناشی از انواع مختلف جستجوها باشد ، از جمله جستجوی تصویر ، جستجوی ویدیو ، جستجوی آکادمیک ، جستجوی اخبار و موتورهای جستجوی عمودی خاص صنعت.

SEO به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی ، نحوه کار موتورهای جستجو ، الگوریتم های برنامه ریزی شده توسط رایانه را که رفتار موتور جستجو را تعیین می کند ، آنچه افراد جستجو می کنند ، اصطلاحات جستجوی واقعی یا کلمات کلیدی تایپ شده در موتورهای جستجو ، و اینکه موتورهای جستجو توسط مخاطبان هدف آنها ترجیح داده می شود ، در نظر می گیرد.

سئو به این دلیل انجام می شود که وقتی وب سایت ها در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری دارند ، یک وب سایت بازدید کننده بیشتری از یک موتور جستجو دریافت می کند. سپس این بازدید کنندگان می توانند به طور بالقوه به مشتری تبدیل شوند.

تاریخچه سئو سایت

مدیران وب و ارائه دهندگان محتوا از اواسط دهه 1990 بهینه سازی وب سایت ها را برای موتورهای جستجو شروع کردند ، زیرا اولین موتورهای جستجو فهرست نویسی اولیه وب را آغاز کردند. در ابتدا ، همه مدیران وب فقط باید آدرس یک صفحه یا URL را به موتورهای مختلف ارسال کنند که یک خزنده وب را برای خزیدن آن صفحه بفرستد ، پیوندهایی به سایر صفحات را از آن استخراج کند و اطلاعات موجود در صفحه را برای نمایه سازی بازگرداند.

این فرآیند شامل یک عنکبوت موتور جستجو برای بارگیری یک صفحه و ذخیره آن در سرور خود موتور جستجو است. برنامه دوم که به عنوان نمایه ساز شناخته می شود ، اطلاعات مربوط به صفحه مانند کلماتی را که در آن قرار دارد ، مکان قرارگیری آنها و هر وزنی برای کلمات خاص و همچنین کلیه پیوندهای صفحه را استخراج می کند. تمام این اطلاعات سپس در برنامه زمان بندی برای خزیدن در تاریخ بعدی قرار می گیرد.

صاحبان وب سایت با در نظر گرفتن ارزش یک رتبه بالا و قابل مشاهده بودن در نتایج موتور جستجو ، فرصتی را برای متخصصان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه ایجاد کردند. به گفته دنی سالیوان ، تحلیلگر صنعت ، عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” احتمالاً در سال 1997 مورد استفاده قرار گرفت. سالیوان اعتبار Bruce Clay را به عنوان یکی از اولین افرادی که این اصطلاح را رواج داد ، می داند.

نسخه های اولیه الگوریتم های جستجو به اطلاعات ارائه شده توسط وب مستر مانند کلمه کلیدی متا تگ یا پرونده های فهرست در موتورهایی مانند ALIWEB متکی بودند. برچسب های متا راهنمای محتوای هر صفحه است. به نظر می رسد استفاده از فراداده برای نمایه سازی صفحات از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار باشد ، زیرا انتخاب کلمات کلیدی توسط مدیر وب سایت در برچسب متا به طور بالقوه می تواند نمایشی نادرست از محتوای واقعی سایت باشد.

داده های نادرست ، ناقص و ناسازگار در برچسب های متا می تواند باعث شود صفحات برای جستجوهای بی ربط رتبه بندی شوند. ارائه دهندگان محتوای وب همچنین برخی از ویژگی ها را در منبع HTML یک صفحه دستکاری می کنند تا تلاش کنند در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کنند.

تا سال 1997 ، طراحان موتور جستجو فهمیدند که مدیران وب تلاش می کنند رتبه خوبی را در موتور جستجوی خود کسب کنند و حتی برخی از مدیران وب با پر کردن صفحات با کلمات کلیدی بیش از حد یا بی ربط ، رتبه خود را در نتایج جستجو دستکاری می کنند. موتورهای جستجوی اولیه ، مانند Altavista و Infoseek ، الگوریتم های خود را تنظیم کردند تا از دستکاری رتبه بندی توسط مدیران وب جلوگیری کنند.

موتورهای جستجوی اولیه

موتورهای جستجوی اولیه با تکیه زیاد بر عواملی مانند تراکم کلمات کلیدی که منحصراً تحت کنترل مدیر وب سایت بودند ، از سو  استفاده و دستکاری در رتبه بندی رنج می بردند. برای ارائه نتایج بهتر به کاربران خود ، موتورهای جستجو باید سازگار شوند تا اطمینان حاصل کنند که صفحات نتایج آنها مرتبط ترین نتایج جستجو را نشان می دهد ، به جای صفحات غیر مرتبط پر از کلمات کلیدی متعدد توسط وب مسترهای بی پروا.

این به معنای دور شدن از اعتماد زیاد به تراکم اصطلاح به یک روند جامع تر برای به ثمر رساندن سیگنال های معنایی است. از آنجا که موفقیت و محبوبیت یک موتور جستجو توسط توانایی آن برای تولید مناسب ترین نتایج برای هر جستجوی خاص ، کیفیت پایین یا جستجوی بی ربط تعیین می شود نتایج می تواند کاربران را به یافتن سایر منابع جستجو سوق دهد. موتورهای جستجو با در نظر گرفتن فاکتورهای اضافی که دستکاری برای مدیران سایتها دشوارتر بود ، با توسعه الگوریتم های رتبه بندی پیچیده تر ، به آنها پاسخ دادند.

شرکت هایی که از تکنیک های بیش از حد تهاجمی استفاده می کنند ، می توانند وب سایت مشتری خود را از نتایج جستجو منع کنند. در سال 2005 ، وال استریت ژورنال گزارشی راجع به شرکتی به نام Traffic Power منتشر کرد که ادعا می شود از تکنیک های پرخطر استفاده کرده و قادر به افشای این خطرات برای مشتریان خود نبود. مجله Wired گزارش داد كه همان شركت از وبلاگ نویس و SEO آرون وال به دلیل نوشتن در مورد این ممنوعیت شكایت كرد. مت كاتس از گوگل بعداً تأیید كرد كه گوگل در واقع قدرت ترافیك و برخی از مشتریان خود را ممنوع كرده است.

برخی از موتورهای جستجو با سئو سایت های صنعت  نیز ارتباط برقرار کرده اند و به طور مکرر حامیان مالی و میهمانان کنفرانس ها ، گفتگوی اینترنتی و سمینارهای سئو سایت  هستند. موتورهای جستجوی اصلی اطلاعات و راهنمایی هایی را برای کمک به بهینه سازی وب سایت ارائه می دهند.

google یک برنامه Sitemaps دارد که به مدیران وب سایت کمک می کند بفهمند آیا گوگل مشکلی در نمایه سازی وب سایت خود دارد و همچنین داده های مربوط به ترافیک google را به وب سایت ارائه می دهد. ابزارهای مدیر وب Bing راهی را برای مدیران سایت فراهم می کند تا نقشه سایت و فیدهای وب را ارسال کنند ، به کاربران امکان می دهد “میزان خزیدن” را تعیین کنند و وضعیت فهرست صفحات وب را ردیابی کنند.

در سال 2015 ، گزارش شد که گوگل در حال توسعه و ترویج جستجوی تلفن همراه به عنوان یک ویژگی اصلی در محصولات آینده است. در پاسخ ، بسیاری از مارک ها رویکرد متفاوتی نسبت به استراتژی های بازاریابی اینترنتی خود داشتند.

سئو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14  +    =  21