سئو سایت

سئو چیست؟

سئو (seo)مخفف کلمه بهینه سازی موتورهای جستجو است . این فرایند باعث بهینه سازی وب سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک  از صفحه نتایج موتور جستجو است .

سئو شامل ایجاد تغییرات خاص در طراحی و محتوای وب سایت شما می شود که سایت شما را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند. این کار را انجام می دهید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش دهد.

اگرچه بهینه سازی موتور جستجو می تواند کاملاً پیچیده باشد. ولی تسلط برروی  همه فاکتورهای مختلفی که در رتبه بندی شما تأثیر می گذارند ، درک فرآیند اساسی چندان دشوار نیست.موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهند. این به معنی ارائه نتایج در صفحات موتور جستجو است که نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند بلکه به آنچه جستجوگر به دنبال آن می باشد نیز مرتبط هستند.

سئو مزایای زیادی برای تجارت و کسب و کا دارد . با بهبود سئوی خود می توانید برای افزایش دیده شدن خود در موتورهای جستجو تلاش کنید. سئو به شما کمک می کند تا به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید . با ایجاد محتوای جذاب تر و موثرتر بر روی سئو ، می توانید شانس خود را برای ایجاد ترافیک ارگانیک هدفمندتر افزایش دهید.

 

عواملی که بر سئو تأثیر می‌گذارند

اکنون که می دانید سئو چیست و چگونه کار می کند ، بیایید به برخی از عواملی بپردازیم که می توانند در رتبه بندی بهینه سازی موتور جستجوگر شما تأثیر بگذارند. گوگل غول موتور جستجوگر ، الگوریتم دقیقی دارد که از آنها برای رتبه بندی استفاده می کند .

با این حال ، ما درک خوبی از برخی از عواملی که در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) تأثیر می گذارد ، داریم. این عوامل هم عوامل دسئو داخلی  و هم سئو خارجی را شامل می شوند که در زیر به آنها می پردازیم.

1. بازاریابی محتوا

قبل از اینکه به برخی از عوامل سئو و خارج از صفحه بپردازیم ، اجازه دهید در مورد محتوا صحبت کنیم. محتوا هم در جذب موتورهای جستجو موثر است و هم به شما کمک می کند تا با بازدید کنندگان سایت ارتباط برقرار کنید.

هرچه محتوای با کیفیت تر و مرتبط با موضوع شما در سایت شما باشد ، موتورهای جستجوگر احتمال بیشتری دارند که صفحات شما را در صفحه نتایج موتور جستجو بالاتر قرار دهند. به همین ترتیب ، هرچه محتوای جذاب تر و مؤثر تری در سایت خود داشته باشید ، بازدیدکنندگان زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کنند که باعث بالا رفتن بانس ریت می شود  و حتی ممکن  کاربر در سایت شما خرید انجام دهد.

در اینجا فقط چند نوع محتوا وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبود ارائه مطالب و در نتیجه ، رتبه بندی موتورهای جستجو روی آنها تمرکز کنید:

  • پست ها و مقالات وبلاگ
  • محتوای رسانه های اجتماعی
  • کتابهای الکترونیکی و عکسهای سفید
  • راهنماها و آموزشها
  • فیلم ها و ضبط های صوتی
  • اینفوگرافیک یا سایر محتوای تصویری

نکته مهم دیگر که هنگام ایجاد محتوا برای سایت خود باید در نظر بگیرید کلمات کلیدی است. این کلمات و عبارات مرتبطی هستند که ممکن است کاربر موتور جستجو هنگام جستجوی پاسخ سوالات یا محصولات و خدمات مرتبط با آن تایپ کند.

زمانی که شما محتوایی نزدیک به  این کلمات کلیدی و عبارات ایجاد می کنید ، شانس خود را برای رتبه بالاتر برای این کلمات کلیدی در صفحه نتایج موتور جستجو بهبود می بخشید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند در محتوای شما تأثیر بگذارد این است که  چقدر محتوای شما جدید و بروز  است.

2. سئو داخلی

عوامل جستجوگرها در صفحه عناصری هستند که در وب سایت شما رخ می دهند.  می توانید با رعایت بهترین شیوه های سئو برای بهبود این عوامل در طول زمان تلاش کنید. این فراتر از بازاریابی محتوای شما به سطوح عمیق تر HTML سایت شما است.

عنوان صفحه:

عنوان در هر صفحه به موتورهای جستجو می گوید صفحه شما در مورد چیست. عنوان باید  70 کاراکتر یا کمتر باشد ، و کلمه کلیدی که انتخاب می کنید حتما باید عنوان صفحه در آن موجود باشد و در آخر هم از نام برند خود استفاده کنید.

توضیحات متا :

توضیحات متا در وب سایت شما کمی درباره اطلاعات مربوط به هر صفحه در مورد موتورهای جستجو می گوید. این همچنین توسط بازدید کنندگان انسانی شما برای درک بهتر صفحه در مورد و در صورت مرتبط بودن آن استفاده می شود. این باید شامل کلمه کلیدی شما باشد و همچنین جزئیات کافی برای ارائه به خواننده در مورد مطالب ارائه می دهد.

ساب هدینگ:

نه تنها ساب هدینگ باعث می شوند مطالب شما برای بازدید کنندگان آسان تر شود ، بلکه می تواند به بهبود سئوی شما نیز کمک کند. می توانید از برچسب های H1 ، H2 و H3 استفاده کنید تا موتورهای جستجو به درک بهتر محتوای شما کمک کنند.

پیوندهای داخلی:

ایجاد لینکهای داخلی یا پیوندهای به سایر مطالب موجود در سایت شما می تواند به موتورهای جستجوگر کمک کند تا درباره سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. به عنوان مثال ، اگر شما در حال نوشتن مطلبی در مورد ارزش یک محصول یا خدمات خاص هستید ، می توانید در صفحه وبلاگ خود به صفحه محصول یا خدمات پیوند دهید.

تصویر و برچسب های ALT :

اگر از تصاویر در وب سایت خود یا در محتوای وبلاگ خود استفاده می کنید ، می خواهید کلید واژه یا عبارت خود را نیز در نام تصویر(نام تمامی تصاویر به انگلیسی نوشته شود ) و برچسب alt(این قسمت به فارسی وارد کنید ) وارد کنید. این به موتورهای جستجوگر کمک می کند تصاویر شما را بهتر نمایه کنند ، که ممکن است در هنگام انجام جستجوی تصویر برای یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص ظاهر شوند.

کلمه کلیدی

هنگام قرار دادن استراتژیک کلمات کلیدی و عبارات سئو در صفحات خود ، جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد مهم است. اگر در بسیاری از مطالب سعی کنید بارها از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کنید ، گوگل و سایر موتورهای جستجو صفحه شما را جریمه می کنند.

علاوه بر این ، شما می خواهید مطمئن شوید که هر محتوا فقط روی یک یا دو کلمه کلیدی متمرکز است. این کمک می کند تا محتوای شما خاص و مرتبط باشد. تلاش برای مقابله با بسیاری از کلمات کلیدی به طور هم زمان ممکن است بر بهینه سازی موتور جستجوی شما تأثیر منفی بگذارد ، پس توجه داشته باشید هر کلمه کلیدی فقط برای یک مقاله استفاده کنید .

ایجاد پیوندهای داخلی بین صفحات شما ، ایجاد نقشه سایت و ارسال نقشه سایت به موتورهای جستجو می تواند هم به بهبود خزندگی سایت شما کمک کند و هم درک بهتری از مطالب شما به موتورهای جستجو دهد.

نگرانی دیگر در مورد معماری سایت شما این است که آیا وب سایت شما سازگار با موبایل است یا خیر. بسیاری از بازدیدکنندگان در جستجوی اطلاعات با دستگاه های تلفن همراه خود هستند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که این کاربران قادرند وب سایت شما را از دستگاه تلفن همراه خود مشاهده ، مطالعه و هدایت کنند. این نه تنها بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر سئوی شما نیز تأثیر بگذارد.

3. سئو خارجی

علاوه بر عناصر سئو در سئو داخلی که شما کنترل آن را کنترل می کند ، فاکتورهای سئو خارجی نیز وجود دارند که می توانند بر رتبه شما تأثیر بگذارند. اگرچه شما کنترل مستقیمی بر این عوامل خارج از صفحه ندارید ، روش هایی وجود دارد که می توانید شانس خود را برای انجام این عوامل به نفع خود بهبود بخشید.

تراست(اعتماد): اعتماد به یک عامل فزاینده و مهم در رتبه بندی گوگل سایت تبدیل می شود. اینگونه گوگل تعیین می کند که آیا شما سایتی قانونی دارید که بازدید کنندگان بتوانند به آن اعتماد کنند. یکی از بهترین راه های بهبود اعتماد ، ایجاد بک لینک های با کیفیت از سایت هایی است که دارای صلاحیت هستند.

لینک ها: یکی از محبوب ترین روش های ایجاد سئو خارج از صفحه ، استفاده از بک لینک است. شما می خواهید اینجا مراقب باشید زیرا سایت های اسپم سازی با پیوندهای شما راهی سریع و آسان برای ممنوعیت سایت شما از موتورهای جستجو است. درعوض ، برای ایجاد روابط با تأثیرگذار و هوادارانی که محتوای با کیفیت ایجاد می کنند و به محتوای شما به سایت شما باز خواهند گشت ، وقت بگذارید.

شبکه های اجتماعی : یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای جستجوگر خارج از صفحه ، سیگنالهای اجتماعی مانند لایک و اشتراک  در شبکه های اجتماعی هستند.  مقاله و محتوای که می خواهید در شبکه اجتماعی منتشر کنید دقیقا مثل مقاله که در ساییتون کار شده استفاده نکنید و با تغییراتی در آن و خلاصه کردن مقاله بازدیدکننده ترغیب کنید که برایب ادامه مقاله به سایت شما سری بزنه.

سئو کلاه سیاه در مقابل سئو کلاه سفید

وقتی صحبت از سئو می شود ، دو رویکرد متفاوت وجود دارد که سازمان ها برای بهینه سازی سایت های خود برای موتورهای جستجو استفاده می کنند – کلاه سیاه در مقابل کلاه سفید سئو .

برخی از سازمان ها فقط به سئو علاقه دارند تا بتوانند به سرعت مطالب خود را رتبه بندی کرده و در کوتاه مدت درآمد کسب کنند. سئو کلاه سیاه شامل تاکتیکی است که بر بهینه سازی محتوا فقط برای موتورهای جستجو تمرکز دارد.

از سوی دیگر ، سئو کلاه سفید یک رویکرد مؤثر در بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو و ایجاد یک تجارت پایدار بصورت آنلاین است. این رویکرد برای بهینه سازی موتور جستجو شامل تمرکز مخاطبان انسانی است که روی آن کلیک می کنند و محتوای سایت را می خوانند.هدف از این نوع جستجوگرها تولید بهترین محتوای ممکن در سایتی است که خواندن و پیمایش آن آسان است و در عین حال قوانین موتور بهینه سازی را نیز دنبال می کند.

برای ساخت سئو خود به کمک نیاز دارید؟ اگر از رتبه بندی موتورهای جستجو خود راضی نیستید،ممکن است زمان تماس با یک شرکت سئو باشد. تیم استادان سیستم در بازاریابی خدمات سئو با کیفیتی را ارائه می دهد که به شما در بهبود رتبه موتورهای جستجو کمک می کند و ترافیک ارگانیک بیشتری را به وب سایت خود وارد می کند.برای تماس با ما می توانید از قسمت تماس با ما اطلاعات خود را وارد کرذه تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76  +    =  79