طراحی سایت

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای یک تخصص مهم است، که امروزه تمام افراد به دنبال یادگیری آن هستند، تا برای  کسب و کار خود یک سایت حرفه ای راه اندازی کنند. امروزه شرکت های حرفه ای و همچنین تمام کسانی که یک کسب و کاری دارند می خواهند که با استفاده از فضای مجازی و همچنین سایت ها، کسب و کار خود را رونق بدهند و در زمینه کسب و کار خود پیشرفت کنند. پس بعضی از این افراد برای گسترش کسب و کار خود از افرادی که تخصص در این زمینه دارند، استفاده می کنند تا یک پیج در فضای مجازی یا یک سایت در اینترنت داشته باشند.

وقتی یک فروشگاه یا یک شرکت سایت داشته باشد، مشتریان می توانند خیلی راحت و سریع محصول خود را خریداری کنند و در صورت رضایت از محصول، نظر خود را در قسمت نظرسنجی سایت وارد نمایند، این کار باعث بالا بردن فروش آن شرکت می شود.

وقتی طراحی یک شرکت، حرفه ای و خاص باشد، مخاطب وقتی وارد سایت می شود، این طراحی خاص باعث جلب مشتری می شود.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یا وب دیزاین (web design) به مراحل ساخت یک پایگاه اینترنتی می گویند،که شرکت ها می توانند محصولات خود را با استفاده از سایت خود ارائه دهند. طراحی سایت از قسمت های مختلفی مانند صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است.

تاریخچه طراحی سایت

تیم برنرزلی، مخترع وب، با راه‌اندازی اولین وب سایت در سال۱۹۹۱، نام خود را به عنوان نخستین سازنده وب در تاریخ به ثبت رساند. درنخستین وب سایت، از ابرمتن و ارتباط برای ارسال ایمیل استفاده شده بود. در این سایت ساده هیچ‌گونه گرافیک، تصویر و حتی رنگ‌بندی به کار نرفته و هنوز هم در دسترس است.

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای

وقتی از طراحی سایت حرفه ای حرف می زنیم، باید تمام ویژگی هایی که در آن سایت وجود دارد، مختص همان سایت باشد.

یک سایت خاص باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • انتظارات و نیاز های مدیران شرکت و مشتریان را برآورده کند

صفحه سایت باید ساده و در عین حال جذاب باشد، تا مخاطب بتواند سریع مطلبی که می خواهد را پیدا کند و سردرگم نشود.

اگر مخاطب نتواند مطلبی که می خواهد را پیدا کند سریع از سایت شما خارج می شود و این کار زیاد برای سایت شما خوب نیست.

یک سایت حرفه ای باید بتواند جوابگوی نیاز مشتریان در کمترین زمان ممکن باشد.

همچنین مدیران شرکت ها انتظار دارند، که بتوانند خدمات سایت خود را به راحتی ارائه دهند و بتوانند از طریق سایت خود مشتریان زیادی را جذب کنند و درآمد زیادی به دست اورند.

 • دارای محتوای مناسب با سئو حرفه ای باشد

یک سایت حرفه ای، باید یک محتوای اصولی و بر طبق قوانین داشته باشد تا بتواند از سئو خوبی برخوردار باشد و این کار نیازمند علم و تجربه ی  بالا را می طلبد و باید یک طراحی سایت حرفه ای این کار را انجام دهد.

 • از امنیت بالایی برخوردار باشد

مهم ترین علتی که می توان گفت یک سایت، سایت حرفه ای است، امنیت  بالای سایت است، که با انتخاب هاست مناسب و کدهای برنامه نویسی مطمئن می توان امکان هک شدن سایت را به صفر رساند.

 • واکنش گرا بودن سایت

یکی دیگر از ویژگی های  مهم یک سایت حرفه ای این است که، باید در ابعاد مختلف مثل گوشی، لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر و …به یک شکل دیده شود و با بزرگ و کوچک شدن صفحه قابلیت تنظیم اندازه فونت، لینک ها و عکس ها را داشته باشد.

 • بالا آمدن سریع اطلاعات سایت

کاربران از یک سایت حرفه ای انتظار دارند که وقتی وارد آن سایت می شوند، اطلاعات سریع برای کاربران نمایش داده شود، و بتوانند به خوبی از اطلاعات سایت استفاده کنند. این کار توسط قسمت فنی و برنامه نویسی طراحی سایت حرفه ای انجام می گیرد.

 • گرافیک جذاب

یکی از مهترین عواملی که باعث جذب کاربران می شود، طراحی گرافیک منحصر به فرد سایت است که این کار باعث می شود مخاطب اول جذب ظاهر سایت شود و مطالب سایت را بخواند و مدت بیشتری در سایت شما زمان بگذارد،که این کار باعث پیشرفت سایت شما می شود.

قرار دادن نمونه کارهای زیبا و خاص و داشتن یک قالب جذاب نشان می دهد شما یک طراحی سایت حرفه ای هستید.

 • با کمترین کلیک کاربر به هدفش برسد

کاربران و مخاطبان سایت دوست دارند که در کمترین زمان و از راحت ترین راه به هدف و مقصد خود برسند، پس قرار دادن راهی کوتاه در سایتتان می تواند باعث بالا بردن سایت شما شود.

مراحل طراحی وب سایت حرفه ای

طراحی وب سایت به معنی طراحی و ساخت یک سایت یا بهینه سازی یک سایت قدیمی است. طراحی سایت شامل 4 مرحله است که به شرح زیر است:

 • طراحی وایر فریم

ابتدا با توجه به نوع سایت و نیاز مشتری یک نمای کلی از سایت را طراحی می کنیم، این نما در واقع یک نقشه ی کلی از صفحات سایت، جایگاه و طرز چیدمان عناصر است، این مرحله (طراحی وایرفریم) نام دارد.

 • طراحی گرافیک

وقتی که محل قرار گیری عناصر مشخص شد، باید طراحی گرافیکی سایت را شروع کنیم با استفاده از نوع کسب و کار و شرکت مدنظر و با استفاده از نرم افزار های مخصوص رنگ بندی و گرافیک، سایت را طراحی می کنیم.

 • کد نویسی و برنامه نویسی سایت

بعد از طراحی گرافیک سایت، نوبت به بخش کدنویسی سایت می رسد،که در این مرحله می توانیم از روش های مختلفی برای مدیریت سایت خود استفاده کنیم.

با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس می توان این قسمت از سایت را به خوبی انجام داد. این قسمت با توجه به هزینه هایی که شرکت پرداخت می کند و با توجه به نیاز مشتری طراحی و ساخته می شود.

 • راه اندازی سایت

وقتی سه مرحله قبل به پایان رسید و ساخته شد وقت آن رسیده که سایت را در بستر اینترنت راه اندازی کنیم. این مرحله با خرید یک هاست مناسب برای شرکت و همچنین انتخاب یک نام دامنه برای سایت امکان پذیر است تا در دسترس عموم قرار بگیرد.

شرایط طراحی سایت حرفه ای

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد برای طراحی یک وب سایت حرفه ای موارد دیگری هستند که مورد اهمیت قرار می گیرند.

راه اندازی یک سایت مانند راه اندازی یک فروشگاه است که باید برای آن مکان مناسبی یافت و نام مناسبی انتخاب کرد، همچنین باید مدیران و کارکنانی برای فروشگاه یافت.

راه اندازی یک سایت حرفه ای 4 بخش اصلی و مهم دارد:

 • انتخاب نام دامنه مناسب
 • هاست مناسب برای این نوع کسب و کار
 • طراحی گرافیکی و قالب زیبا و جذاب
 • سیستم مدیریت و کنترل سایت

هزینه طراحی سایت حرفه ای

وقتی بخواهیم کسب و کاری را شروع کنیم چه به صورت اینترنتی چه در فضای واقعی نیازمند هزینه ای است که باید پرداخت کنیم تا بتوانیم کسب و کار خود را راه اندازی کنیم.

هزینه هایی که باید برای طراحی یک سایت حرفه ای انجام دهیم به صورت زیر است، با توجه به این اطلاعات می توان هزینه تقریبی طراحی یک سایت حرفه ای را محاسبه کرد:

دامنه یا آدرس سایت

آدرس سایت به صورت سالانه و همچنین پنج سال یک بار اجاره داده می شود و تا زمانی که اجاره بهای آن پرداخت شود متعلق به سایت شما است. درصورتی که اجاره بهای آن پرداخت نشود، دامنه از سایت جدا می شود و سایت دیگری آن دامنه را اجاره می کند.

هزینه هاست

به محیط مجازی که بر روی یک سرور برای سایت تدارک چیده شده است هاست می گوییم. هاست یک سرور، به صورت 24ساعته به شبکه اینترنت متصل است و مخاطبان و مشتریان در هر زمان که بخواهند می توانند وارد سایت شوند و از اطلاعات سایت استفاده کنند. هزینه هاست به صورت ماهانه و سالیانه محاسبه می شود.

هر چه امنیت هاست بیشتر باشد و قابل اعتماد باشد هزینه هاست بیشتر می شود. هزینه هاست ماهانه 10هزار تومان تا بیش از 200 هزار تومان هزینه دارد. و به طبع هر چه هزینه هاست بالاتر می رود، امکانات هاست و مدت زمان آن بیشتر می شود.

هزینه طراحی وب سایت

طراحی وب سایت با استفاده از تکنیک های مختلفی صورت می گیرد که کدنویسان و افرادی که علم این کار را دارند، می توانند انجام دهند.

طراح ها با توجه به تکنیکی که استفاده می کنند برای طراحی سایت و همچنین امنیت سایت قیمت نهایی را تعیین می کنند.

بازه قیمت طراحی سایت از  10 هزار تومان تا بیش از  10میلیون تومان محاسبه می شود.

هزینه تولید محتوا

مهم ترین عامل که سئو یک سایت را در گوگل بالا می برد تولید محتوای مناسبی و جذابی است که برای سایت طراحی و ساخته می شود. زمانی که بیشتر محتوای مناسب در سایت خود قرار دهیم سئو سایت بالا می رود و سایت شما جز سایت های برتر و اولیه قرار می گیرد.

هزینه سئو سایت

سئو سایت با توجه به نوع قالب استفاده شده زبان برنامه نویسی و همچنین نوع و حجم محتوا هزینه های متفاوتی دارد.

بازه قیمت برای هزینه سئو داخلی سایت از 200هزارتومان تا  30 میلیون تومان است.

هزینه پشتیبانی سایت

وقتی سایتی برای کسب و کار یا شرکت خود طراحی می کنیم، نیازمند یک پشتیبانی قوی است تا بتواند سایت را مدیریت کند. کارهایی که پشتیبان یک سایت باید انجام دهد به صورت زیر است:

آپدیت منظم کدنویسی و قالب‌ها، بررسی پیشرفت سایت در گوگل، بررسی روزانه، هفتگی و ماهانه گوگل و… هزینه پشتیبانی سایت از مهم‌ترین هزینه‌هایی است که باید محاسبه شود. برای پشتیبانی سایت باتوجه به حجم و نوع فعالیت، ماهیانه 250 هزار تومان تا 5 میلیون تومان هزینه لازم است.

مزایای طراحی سایت حرفه ای

با گسترش روز افزون کسب و کار ها و افزایش فعالیت ها در بستر مجازی نیاز به داشتن سایت بیش از پیش احساس می شود. برای پیشرفت و پیشی گرفتن از رقبا در این ماراتن حساس و مهم یک طراحی سایت حرفه ای است که می تواند شما را در مسیر دستیابی به اهدافت و برنامه هایتان شما را یاری کند. طراحی سایت حرفه ای مزیتی غیر قابل انکار است که موجب نزدیک شدن شما به مخاطبانتان و شناساندن برند، خدمات و محصولاتتان می شود. در ادامه به مزایای طراحی سایت حرفه ای می پردازیم:

 • مدیریت و کاهش هزینه ها

در ابتدا اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می کند این است که (آیا طراحی سایت حرفه ای هزینه هایی بیشتری نسبت به طراحی سایت معمولی دارد؟) جواب این سوال قطعا مهم ترین درگیری ذهنی شما را برطرف می کند. طراحی سایت حرفه ای، طراحی است که بهترین خدمات را با کمترین میزان هزینه برای شما دارد و چه بسا باعث کاهش هزینه های بعدی شما شود.

 • افزایش اعتبار تجاری و اعتماد سازی

افزایش اعتبار تجاری یکی دیگر از مزایای طراحی سایت حرفه ای است که براثر افزایش بازدید ها و مخاطبان شما پدید می آید. اگر برند سازی شما در فضای مجازی به درستی صورت گرفته باشد شما می توانید مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنید. از این جمعیت کثیر تعداد قابل توجهی از آن ها مشتری دائم شما می شوند و اگر نیاز به خدماتی در حوزه کاری شما داشته باشند شما در صدر لیست مراجعه این افراد قرار می گیرید.

افزایش اعتبار تجاری خواسته ای بسیار مهم است که تمامی فعالان در تمامی حوزه های فعالیتی خواستار آن هستند. طراحی سایت حرفه ای موجب زیبا و جذاب تر شدن ویترین فعالیت های شما می شود که این جذابیت در اعتماد سازی بین شما و مخاطبانتان بسیار حائز اهمیت است.

اعتماد سازی بین طرفین است که موجب می شود یک بازدید کننده یا مشتری معمولی به یک مشتری ثابت تبدیل شود. مشتری های ثابت هستند که علاوه بر استفاده خودشان از خدمات و محصولاتتان، شما را به دیگران نیز معرفی می کنند و موجب رونق در کسب و کارتان می شوند.

 • بازاریابی گسترده

گستردگی روش های بازاریابی و جذب مخاطب در اینترنت یکی از دیگر دلایلی است که ما را به داشتن سایتی حرفه ای ترغیب می کند. استفاده از هر کدام از این روش های بازاریابی نیازمند ساعت ها برنامه ریزی و فعالیت است که اگر با طراحی سایت حرفه ای همراه شود می تواند سایت شما را به یک ابزار قدرتمند برای جذب مخاطب و مشتری تبدیل کند.

بازاریابی چه در دنیای واقعی باشد و چه در فضای مجازی امری است که باید به دست متخصصان این حوزه سپرده شود تا این افراد با بهره گیری از تخصص و تجربه شان روند پیشرفت شما را سرعت ببخشند و شما را در دستیابی به آرمان ها و اهدافتان یاری کنند.

 • دسترسی سریع و آسان

تمامی کاربران در بستر اینترنت همیشه سایتی را می پسندند که علاوه بر صفحه اول بودن دارای سرعت بالایی باشد و پس از کلیک روی لینک در کمترین زمان ممکن عملیات لود شدن را انجام دهد. طراحی سایت حرفه ای موجب سهولت در استفاده کنونی و مراجعه های بعدی به یک سایت می شود که در نهایت در ذهن کاربران سایت شما به عنوان یک سایت سریع با دسترسی آسان ثبت می شود.

اهمیت طراحی سایت حرفه ای

اگر به فعالیت های روزمره خود نگاه کنیم، می بینیم که طراحی سایت حرفه ای چیزی است که در طول روز چندین بار با آن برخورد می کنیم و از آن استفاده کرده و یا کمک می گیریم. استفاده کاربران با یکدیگر متفاوت است و برای خرید از آنلاین شاپ ها، رفع مشکل فنی، آموزش های درسی و غیر درسی و از این دست موارد باشد.

طراحی سایت حرفه ای باید به گونه ای صورت بگیرد که علاوه بر رفع نیاز کاربران تجربه کاربری خوبی را نیز به همراه داشته باشد. طراحی سایت حرفه ای می تواند بازار رقابت شما و رقبایتان را گرم تر از قبل کند. ایجاد یک فضای رقابتی باعث بهبود عملکرد و خدمات تمامی رقبا می شود که در نهایت جذب مشتری را نیز افزایش می دهد.

با یک طراحی سایت حرفه ای می توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و تجربه یک خرید جذاب را برای آن ها ایجاد کنید. هرچقدر میزان فروش شما بیشتر باشد برند تجاری شما نیز شناخته تر می شود.

امکانات طراحی سایت حرفه ای

 • مدیریت کاربران و ایجاد پروفایل شخصی
 • قابلیت پشتیبانی از چندین زبان
 • امکان دسته بندی در منو ها و زیر منو ها
 • ایجاد فروشگاه اینترنتی و خرید آسان
 • پشتیبانی از کاربرانی که به آن ها خدمات ارائه می دهیم
 • بالا بردن سرعت لود سایت
 • قابلیت اتصال از سایت به اپلیکیشن ها
 • امکان جست و جو در سایت
 • امکان استفاده از گوگل مپ، گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس
 • طراحی گرافیکی حرفه ای
 • امکان استفاده از اسلاید شو پاپ آپ
 • امکان استفاده از انواع اسلایدر سایت
 • ایجاد پنل مدیریتی
 • برخورداری از سطح بالای امنیت سایت

SEO و CRO در طراحی سایت حرفه ای

سئو یا همان بهینه سازی سایت در طراحی سایت حرفه ای موجب افزایش ترافیک و بازدید سایت می شود که افزایش بازدید ها در سایت به وسیله تکنیک های سئو و تبلیغات در گوگل صورت می گیرد. سئو و بهینه سازی سایت باعث هدایت هدفمند کاربران به سایت شما می شود و این یعنی جذب مشتری و فروش محصولات و خدمات صورت می گیرد.

برای کسب نتیجه مطلوب در موتور جست و جوی گوگل، طراحی سایت باید مطابق اصول سئو و رعایت تکنیک های سئو صورت بگیرد. رعایت این موارد باعث طراحی سایت حرفه ای می شود ولی سئو به تنهایی کافی نیست. پس از آن که با سئو مخاطبان را به سایت خود هدایت کردیم باید قدم بعدی را برداریم. قدم مهم بعدی علاقه مند کردن کاربرانی است که به سایت ما سر زدند.

در این گام باید کاری کنیم که مخاطب جذب  شده زمان بیشتری را در سایت ما بگذراند و به دنبال مطالب دیگری که در سایت هست بگردد. در طراحی سایت حرفه ای باید علاوه بر ترغیب کاربر در بازدید صفحات آن ها را به گونه ای علاقه مند کنیم که باز هم به سایت ما سر بزنند. در این مرحله هست که یک بازدید کننده تبدیل به یک مشتری می شود.

برای جذب کاربران و تبدیل آن ها به مشتریان ثابت باید اصول مربوطه را رعایت کنیم. سرعت لود سایت، بارگذاری محتوای مناسب و مفید، دسته بندی و چیدمان مناسب سایت، استفاده از فرم های ایجاد کاربری ساده، در دسترس قرار دادن محتوا هایی در سایت که موجب اعتماد سازی بین کاربران و شما می شود، گرافیک مناسب برای سایت و … همگی اصول مهم در برند سازی و جذب مخاطبی است که در نهایت تبدیل به مشتری می شود.

بهینه سازی نرخ تبدیل در طراحی سایت حرفه ای

CRO یا همان بهینه سازی نرخ تبدیل علمی است که موجب افزایش نرخ تبدیل مخاطبان به هدف می شود. در بهینه سازی نرخ تبدیل به نحوه تفکر کاربر می پردازیم، سوالات ایجاد شده در ذهن او را بررسی و به این سوالات مطرح شده که اهمیت فراوانی دارند پاسخ می دهیم. در طراحی سایت حرفه ای می توان چیدمان سایت را به گونه ای قرار داد که مخاطبان ما قادر به استفاده آسان از امکانات و بخش های مختلف سایت باشند.

در طراحی سایت حرفه ای نمی توان بین SEO و CRO انتخاب کرد یا اولویت بندی کرد چرا که هر دو این موارد مکمل یکدیگر هستند و باعث می شوند یک سایت در جست و جوی گوگل در جایگاه مناسبی قرار بگیرد و مخاطبان جذب کرده اش را به مشتری تبدیل کند.

چرا برای طراحی سایت حرفه ای از استادان سیستم کمک بگیریم؟

با پیشرفت تکنولوژی و نفوذ اینترنت در زندگی ما موجب شده تمامی مشاغل در هر حوزه ای احتیاج به سایت داشته باشند. در این عرصه بزرگ رقابت نیز داشتن یک سایت ساده و معمولی کافی نیست و احتیاج به طراحی سایت حرفه ای بیش از پیش احساس می شود. طراحی سایت حرفه ای نیز به وسیله متخصصان مجرب استادان سیستم که این کار را با دانش و تجربه خود به خوبی انجام می دهند و یک سایت درجه یک را به شما تحویل می دهند، صورت می گیرد. یک طراحی سایت حرفه ای می تواند عملکرد شما را در مقایسه با رقبایتان بهبود ببخشد و شما را در رسیدن به جایگاه ایده آل تان یاری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  5  =