سئو سایت

10 ابزار رایگان سئو برای شروع کار

سئو (seo) مخفف کلمه بهینه سازی موتورهای جستجو است . این فرایند باعث بهینه سازی وب سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک  از صفحه نتایج موتور جستجو است. سئو شامل ایجاد تغییرات خاص در طراحی و محتوای وب سایت شما می شود که سایت شما را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند. این کار را به وسیله 10 ابزار رایگان سئو برای شروع کار، انجام می دهید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش دهد.

در این مقاله قصد داریم 10 ابزار رایگان سئو برای شروع کار را به شما معرفی کنیم. ابزارها بر اساس عملکرد سئو طبقه بندی می شوند.

10 ابزار رایگان سئو برای شروع کار

1- گوگل کنسول یکی از 10 ابزار رایگان سئو

یکی از مفیدترین ابزار رایگان سئو سرچ کنسول می باشد  ، تصور اینکه انجام سئو با متد های جدید و بدون دسترسی به داده های موجود در کنسول گوگل کار پیچیده است . این مکان قابل اطمینان اطلاعات وب سایت شما و  چگونگی خزیدن ربات های گوگل می باشد  و یکی از تنها مکان هایی است که می توانید داده های کلیدی کلیدی را بدست آورید.

2- گوگل آنالیتیکس

جادوگر بزرگ نامی است که متخصصان سئو بروری گوگل آنالیتیکس گذاشته اند.  پرکاربردترین پکیج آنالیز وب در کل دنیاست. این سیستم به صورت رایگان ارائه می شود ، گوگل گوگل آنالیتیکس به طور شگفت آور قوی است و با سایر محصولات گوگل از جمله بهینه سازی ، گوگل کنسول و … خوب بازی می کند. برخی از افراد  نگرانی های مربوط به حریم خصوصی دارند . گرچه گوگل قسم می خورد که از این داده ها برای رتبه بندی جستجو استفاده نمی کند.

3- گوگل دیتا استودیو

اگر نیاز به ادغام داده ها از منابع مختلف (مثلاً گوگل کنسول و گوگل گوگل آنالیتیکس) دارید ، از دیتا استودیو استفاده کنید. دیتا استودیو گزارش تصویری از سایت شما براتون آماده می کند.ثبت نام در سایت سایت دیتا استودیو رایگان می باشد .

4- بینگ وب مستر 

در حالی که Google Webmaster Tools از همه شکوه و عظمت می گیرد ، مردمی فراموش می کنند که Bing Webmaster مجموعه کاملی از وب سایت و تجزیه و تحلیل جستجو را ارائه می دهد. گزارشات کلمات کلیدی ، تحقیقات کلمات کلیدی و داده های خزنده بسیار مفید هستند.بسیاری از سیستم ها که از مرورگر پیش فرض سیستم اسفاده می کند در زمان وارد شدن به دنیای جازی با سایت بینگ مواجه می شوند و در همان جا جستجوی خود را انجام می دهند.

5- Keyword Explorer یکی دیگر از 10 ابزار رایگان سئو

اگر با ابزار تحقیق کلمات کلیدی شگفت انگیز Moz آشنا نیستید ، باید امتحان کنید. 500 میلیون پیشنهاد کلمه کلیدی ، دقیق ترین دامنه حجم در وب. همچنین می توانید داده های CTR را با استفاده از کلید واژه معروف دشواری مشکل Moz دریافت کنید. حساب رایگان Moz به شما امکان دسترسی به 10 سؤال در ماه را می دهد ، با هر درخواست به معنای واقعی کلمه حداکثر 1000 پیشنهاد کلمه کلیدی به همراه تجزیه و تحلیل SERP ارائه می شود.

6- Keyword Planner

برنامه کلیدی کلیدی خود Google برای افرادی که تبلیغاتی در گوگل می خرند ساخته شده است ، اما هنوز اطلاعات مفیدی را برای برنامه ریزی کلمات کلیدی SEO ارائه می دهد. از داده های Google خود استفاده می کند و عملکردهای مفیدی مانند فیلتر کشور دارد. مراقب باشید با معیارهایی مانند رقابت (این بدان معناست که برای مکان های پرداخت شده) و حجم آن – که مشخص است گیج کننده است.

7- جستجوگر بک لینک

بسیاری از مردم درک نمی کنند که Ahrefs یک چک لیست بک لینک رایگان ارائه می دهد ، اما آنها این کار را انجام می دهند و این بسیار خوب است. این تعداد محدودیت های تعدادی در مقایسه با ابزار پرداختی تمام عیار آنها دارد. به عنوان مثال ، شما به 100 پیوند محدود می شوید ، و نمی توانید با پیشوند یا پوشه جستجو کنید ، اما برای آن دسته از بررسی های لینک سریع مفید است . شما می توانید با تهیه اکانت ahrefs بدون محدویت به تمام امکانات سایتدسترسی داشته باشید .برای تهیه اکانت از قسمت تماس با ما در ارتباط باشید .قیمت اکانت ها بسیار مناسب می باشد .

8- گوگل بیزینس

در اصل ، این ابزار شماره 1 ضروری برای سئو محلی است . به خصوص اگر در بازاری که توسط گوگل سرو می شود زندگی می کنید. این امکان را به شما می دهد تا شغل خود را ادعا کنید ، اطلاعات لیست را مدیریت کنید و به بررسی ها پاسخ دهید .از جمله موارد دیگر ادعای نمایه کسب و کار شما پایه و اساس اکثر فعالیتهای محلی سئو را تشکیل می دهد ، بنابراین این یک اقدام اساسی برای سئو محلی است.

9- Mobile First Index Checker یکی دیگر از 10 ابزار رایگان سئو

نسخه های وب سایت های موبایل اغلب با نسخه های دسک تاپ متفاوت هستند. از آنجا که Google به فهرست بندی اول موبایل تغییر یافته است ، مهم است که عناصر اصلی (پیوندها ، داده های ساخت یافته و غیره) در هر دو نسخه مطابقت داشته باشند. تعدادی ابزار این کار را برای شما بررسی می کنند ، اما Zeo جز کاملترین آنهاست.

10-SEMrush

SEMrush مانند Moz ، یکی دیگر از مجموعه های کامل از 10 ابزار رایگان سئو برای شروع کار جستجوگرها را در اختیار شما قرار می دهد. در صورت داشتن تنها کار با یک وب سایت واحد، یک حساب کاربری رایگان نیز دارد که به خوبی کار می کند ، یا فقط به داده های سطح بالا نیاز به نگاهی سریع دارد. سطح حساب رایگان به شما امکان دسترسی به یک “پروژه” را می دهد که شامل ممیزی اولیه سایت ، و همچنین کلمات کلیدی محدود و گزارش دامنه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  3  =  8