XTEMOS ELEMENT

POST ELEMENT STYLE MASONRY

لوگو استاندارد

طراحی لوگو استاندارد برای شرکت ها بسیار مهم هست. بیشتر اوقات لوگو در نگاه اول تاثیر دوچندان در درک بیشتر مشتری ازآن  شرکت و همچنین تصمیم‌گیری بهتر او برای خرید محصول دارد. اگر دوست دارید و میخواهید یک نماد یا یک لوگو استاندارد برای شرکت خود بسازید توصیه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد.

1. خلاق بودن

باید بدانیم لوگو استاندارد چیست و چه چیزی را به ما نشان میدهد؟ لوگو فقط یک علامت نیست. لوگو نام تجاری یک شرکت را نشان می‌دهد که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. در واقع با استفاده از لوگو شما از دیگر رقبای خود متمایز می‌شوید. بنابراین باید لوگوی شما متفاوت از بقیه لوگوی های دیگر شرکت ها باشد.

در انتخاب لوگو طراحی استاندارد بسیار مهم است. نمادی باید خلق شود که مربوط به شرکت شما باشد. این مهم ترین هدف استفاده از لوگو است البته هیچ ضمانتی برای اینکه  از لوگوی شما  توسط شرکتهای دیگر  و افراد استفاده نشود وجود ندارد.

طراحی لوگوی خاص فقط برای این نیست که شباهتی  به لوگو های سایر شرکت ها نداشته باشد. بلکه مهم ترین نکته در منحصر به فرد بودن آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت مرسدس بنز یک ماشین نیست. مهم ترین نکته فکر خلاقانه است که پشت تمام ایده های لوگو های همه شرکت ها وجود داشته است.

2. درک کردن برند تا با طراحی درست منظور خود را به مخاطب برسانید

با ساخت لوگو میتوانید برند خود را به مخاطب  معرفی کنید. لوگو استاندارد باید انقدر خاص باشد که مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین مهمترین هدف شما باید جلب مخاطب با طراحی  خاص لوگوی شرکت خود باشد. تمام مواردی که برند شما  را به ذهنتان می‌آورد بنویسید. وبسایت‌هایی مهم  را بررسی کنید. اما شما باید از زیبایی شناسی طراحها  الهام بگیرید و نه از مفاهیم و معانی لوگوها.

در درک برند باید به  نکات مهمی  توجه کرد. آیا یک برند جذاب است؟ آیا باعث جذب مخاطب میشود؟ با دیدن این برند چه چیزی را متوجه میشود؟ هدف از ساخت این لوگو چیست؟ لوگو علاوه براینکه باید به روز باشد باید هویت حقیقی برند را اشکار کند. در زیر هویت برندها را بررسی میکنیم:

اول باید بدانید که لوگوی شما چه مفهومی دارد. هر لوگوی مفهوم خاص خود را دارد که دارای  اهداف مشخصی است. به‌عنوان مثال لوگوی اپل را در نظر بگیرید. سیبی که قسمتی از آن خورده شده است. یا مرسدس بنز ستاره ای سه پر است درونیک دایره. هر دو لوگوی ساده ای  هستند اما مفهومی از یک شرکت  در آنها نهفته است.

3. رنگ ها در طراحی لوگو استاندارد

وقتی که مشخصات یک برند را بررسی میکنیم  باید همه زوایه های  تصویر خود را در نظر بگیرید. رنگهای پرانرژی  و جیغ باعث می‌شود توجه مخاطب به لوگو  جلب شود. و همینطوررنگهای ملایم بزگی  را نشان میدهد. هر رنگی مفهوم و معنی خاصی دارد و می‌تواند. در زیر با مفهوم رنگ ها آشنا میشوید:

 • رنگ قرمز نشان دهنده پرانرژی جسور بودن است.
 • رنگ نارنجی نشان دهنده خلاق و دوستانه بودن است.
 • رنگ زرد نشان دهنده  آفتابی ومبتکرو خوش بینی است.
 • رنگ سبز نشان دهنده رشد و ارگانیک و منظم بودن است.
 • رنگ آبی نشان دهنده حرفه ای بودن وابسته به پزشکی وارام و قابل اعتماد بودن است.
 • رنگ بنفش نشان دهنده روحانی ودانا و مهیج است.
 • رنگ سفید نشان دهنده ساده و تمیز و خالص است.
 • رنگ صورتی نشان دهنده مفرح و شادی است.
 • رنگ قهوه ای نشان دهنده روستایی تاریخی.

4. نام لوگو استاندارد

یک لوگو استاندارد از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه و نماد. قبل از آنکه یک شرکت بخواهد خودش را با یک نماد یا یک لوگو معرفی کند باید اول تبلیغات انجام بدهد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها لوگو شرکت خود طراحی می‌کنند مثل کوکاکولا.

بسته به شرکت شما معلوم میشود که این کار درست است یا خیر. اگر نام شرکت شما منحصر به فرد و خاص باشد. لوگو نوشتاری  استفاده کنید بهتر است اما اگر یک اسم عام و معمولی داشته باشید باید از یک نماد برای معرفی شرکت خود استفاده کنید. نباید از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده کنید. باید از فونت‌های معمولی استفاده کنید. برخی از لوگوها فقط بخاطره فونت سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند، مثال کوکاکولا.

5. طرحی ساده و انعطاف پذیر

هدف از طراحی لوگواین نیست که مخاطب بشیند و لوگوی شمارو تحلیل و بررسی کند، ولی لوگو باید جذابیت خودش را داشته باشد. لوگو باید به گونه‌ای باشد که بر روی هر پس زمینه‌ای جذاب و زیبا دیده شود وباید قابل پرینت باشد.

باید سایز لوگو قابل تغییر باشد. این نکته مهمی است که لوگویی که انتخاب میکنیم باید با پیشرفت تکنولوژی قدیمی نشود و ماندگار باشد

6. صبر کردن برای دیده شدن

بعضی شرکت ها مانند نایک از نماد برای لوگوی خود استفاده کرده اند و بسیار موفق بودند. البته این شرکت هاام سریع موفق نشدند و زمان برد تا مردم آن ها را بشناسند. حتی با بهترین نماد‌ها و لوگو ها نیز نمیتوان به محبوبیت زود رسید و زمان می‌برد. اگر تنوع محصول زیاد باشد و با کیفیت باشند بهتر مردم ان ها را میشناسند و بین مردم محبوب  می‌شوند . اما چه چیزی باعث شد که نماد ها اثر بخشی زیادی در شناخته شدن شرکت داشته باشد؟

جواب این سوال در چگونه به وجود امدن مفهوم برند ها است. به طراح لوگوی نایک گفته شده بود تا چیزی طراحی کن که نشان دهنده حرکت باشد و بر روی کفش خوب دیده شود. آ او دی چهار حلقه متصل به هم را به نمایش می‌گذارد و پوما تجسم ساده یک اسم است، یک یوزپلنگ درحال پرش.

به دلیل خستگی یا اینکه رقبای شمااین کار را انجام داده اند لوگوی خود را تغییر ندهید. صبور بودن و عجله نکردن در انتخاب طرح خیلی موثر است.

مهم بودن لوگو استاندارد برای ‌سایت‌ها

طراحی یک لوگوی خاص، یکی از مهم ترین مرحله برندسازی و بازاریابی و تبلیغات است برای شما یکی از کاربردهای لوگو به عنوان تزیین برروی محصولات به کار میرود و باعث جذاب و زیبا تر شدن کاتالوگ محصولات، تابلوی مغازه، شرکت یا ویترین مغازه می‌شود. همچنین لوگو تاثیر بسزایی در سایت شرکت شما دارد باعث زیبایی و جلب توجه مشتری می‌شود. ‎‌

با یک لوگوی خاص می‌توان در وب سایت‌ها به رمیت شناخته شد

محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی را که  ارائه می‌دهید با تلاش زیاد  باعث پیشرفت شمادر کارتان می‌شود. با این وجود این، هر چقدر محصول شما  و خدمات شرکت شما  کاملا عالی  و فوق‌العاده‌ای باشد، هرگز از یاد نبرید که رقیب‌هایی شما هم در حال تلاش برای بالا بردن شرکت خود هستند. یک لوگوی مناسب می‌تواند باعث بالا بردن شما نسبت به رقیبای خود بشود . با استفاده از  یک لوگوی خاص مطمین میشوید  که مشتریان شما تنها محصولات و خدمات برند شما را می‌خواهند نه محصولات  رقبای شما

استفاده از لوگو استاندارد برای شرکت باعث می‌شود مشتریان شرکت و محصولات شمارا گم نکنند و این گونه باعث افزایش مشتری  می‌شود و باعث ارتباطی یکپارچه و منسجم میان شما و مشتریاین شرکت شما می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری  از افراد خرید خود را به صورت انلاین انجام میدهند  پس باید در دنیای دیجیتال لوگوی شرکت شما شناخته شده باشد تا باعث افزایش مشتری شما شود و وجود نداشتن در دنیای دیجیتال باعث ضرر در دنیای امروزی است ..

از تیم‌های حرفه‌ای باید برای ساخت لوگو استاندارد خود استفاده کنید

طراحی وب‌سایت سئو و سعی کنید لوگویی ساده  وجذاب برای  شرکت‌تان طراحی کنید. برای این کار از تیمی حرفه‌ای استفاده کنید. از شرکت هایی استفاده کنید که علاوه برطراحی لوگو، در زمینه برندسازی، تخصص داشته باشند و به شما مشاوره دهند.

لوگو استاندارد باید در بهترین جا از سایت قرار بگیرد تا برای مخاطب جذاب و در دید مخاطب باشد. به یاد داشته باشید که لوگو، نام، آدرس و شماره تلفن شرکت‌تان، باید در تمامی صفحات وب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است مخاطب با وارد کردن کلمه ای از سایت وارد یکی از صفحات میانی سایت شما شود و نه صفحه اصلی طراحان سایت با استفاده از لینک گذاری این مشکل را برطرف می‌کنند.

7. داشتن فرآیند طراحی لوگو مشخص

حالا ما یاد گرفته ایم که لوگو چه چیزی است، چه قوانینی  در طراحی لوگو استاندارد باید رعایت شود و چه کاری باید انجام دهیم تا باعث ایجاد لوگو موفق می‌شود. بنابراین می‌توانیم فرآیند طراحی خود را مشخص کنیم. معمولاً این کار در ۵ مرحله انجام می‌گیرد و هر کدام از آنها کارهای که برای ان ساخته شده اند را انجام میدهند. البته هر فردی روند طراحی خاص خودش را دارد و تجربه  داشتن در طراحی لوگوبسیار مهم است. به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله زیر می‌شود:

 1. طراحی پایه و اولیه
 2. تحقیق درباره شرکت
 3. ساختار سازی
 4. ساخت نمونه
 5. بررسی کردن همراه با مشتری
 6. اضافه وکم  کردن درخواست های مشتری
 7. ارسال فایل

در نهایت شما فایل طراحی لوگو را به مشتریان خود تحویل می‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی در آن وجود دارد. در طراحی لوگو امکان ویرایش کار باید وجود داشته باشد.

اصول طراحی لوگو و آرم

پیدایش لوگو استاندارد

اول باید بدانیم لوگو چیست؟ و چه کارایی‌هایی دارد؟ و لوگو چه تأثیری در روند رشد بیزینس دارد؟ چرا هر بیزینس باید نشانه داشته باشد؟  اول باید بدانیم ، آرم چه موقع و از کجا به وجود آمد؟  و لوگو برای چه نیازی به وجود آمده است؟ در سال های  ۱۷۶۰ میلادی تا ۱۸۶۰ که انقلاب صنعتی به وجود آمد در آمریکا تولیدکنندگان افزایش پیدا کردند و شروع به تولید کالاهای جدید کردند و تنوع بین محصولات افزایش یافت. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خودشان را برای خریداران بین کالاهای دیگر موجود در بازار مشخص کنند، این ایده را به وجود آوردند که، هر تولیدکننده امضای خود را روی بسته‌بندی کالاهای خود درج کند تا مشخص شود که، کدام محصول برای کدام شرکت تولیدکننده است.  از آن‌ پس هر شرکت امضای مخصوص خودش را یا نشانه‌ای روی کالاهایش درج می‌کرد. و این‌گونه بود که نشانه به وجود آمد.
و برای این نیاز به وجود آمد که، تولیدکنندگان بتوانند تمایز محصولات و کالاهای خود رابین دیگر کالاها نشان بدهند و به این وسیله به‌گونه‌ای خود را معرفی کنند و بتوانند محصولات خودشان را در ذهن مردم ماندگارکنند.

اهمیت داشتن لوگو

اهمیت داشتن لوگو خوب اینجا پدیدار شد که، هر شرکت که لوگوی به‌یادماندنی تری داشته باشد فروش بیشتری هم خواهد داشت. لوگو استاندارد هر شرکت، معرف شخصیت و ویژگی آن شرکت است. به‌نوعی می‌توان گفت لوگو، چهرهٔ هر بیزینس است و اولین چیزی که باعث می‌شود مردم محصولی را به یاد بیاورند، لوگو آن شرکت است که در ذهن مخاطب حک‌شده باشد. برای همین  لوگو هر بیزینس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه کردن برای یک لوگو خوب عاقلانه‌ترین کار برای یک بیزینس است تا بتواند هم در ذهن مردم ماندگار شود و فروش محصولاتش را افزایش دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک لوگو خوب ماندگاری در ذهن و به یادآوردن آن لوگو است و آن لوگو باید به خوبی بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا نمایش دهد و مهم‌ترین کار یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا به خوبی طراحی کند.

این موضوعات مسائل کلی درباره لوگو آرم است در ادامه دربارهٔ جزییات و اصول طراحی لوگو و آرم بیشتر توضیح خواهیم داد.

چهرهٔ بیزینس با لوگو استاندارد

موضوع چهرهٔ بیزینس مسئلهٔ بسیارمهمی است. یک دیزاینر هنگام طراحی لوگو استاندارد با دست باید به این موضوع  توجه و دقت داشته باشد چون در طراحی لوگو استاندارد با فوتوشاپ، ایلوستریتور یا  کورل  هر فونت یک سبک خاص هر رنگ یک مفهوم و هر شکل یک نماد و و را به بیننده القا می‌کند.
خیلی مسائل دیگر باید به آنها توجه شود و یک لوگو دیزاینر باید آشنایی کامل و علم کامل همهٔ این موارد را داشته باشد، تا بتواند چهرهٔ بیزینس را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد.

البته شاید برای طراحی لوگو کارفرما هم نظراتی برای لوگو خود داشته باشد که بخواهد در طراحی شما اعمال کند، اما مسئلهٔ اینجاست که شما باید نظرات کارفرما را بشنوید اما، شاید همهٔ آنها قابل‌اجرا نباشد و شما که یک طراح و دیزاینر حرفه‌ای لوگو هستید، باید علم کافی برای توضیح و توجیه کارفرما داشته باشید تا آنها را متقاعد کنید که طراحی شما حول محور دانش و علم طراحی لوگو با فوتوشاپ، ایلوستریتور و… انجام می‌شود و همهٔ اینها را با دلیل و برای رشد و پیشرفت آن کسب‌وکار بکار می‌برید.

به‌طور مثال وقتی برای یک بانک بخواهید لوگو طراحی کنید و کارفرما بخواهد که لوگو را به رنگ قرمز و زمینهٔ مشکی برایش طراحی کنید این نکته اصلاً قابل‌قبول نیست و شما باید او را توجیه کنید که رنگ قرمز برای لوگو بانک در ذهن مخاطب بی‌اعتمادی القا می‌کند و امکان اینکه 25 الی 30 درصد از کسانی که از طریق لوگو با آن بانک آشنا می‌شوند، به آن بانک اعتماد نکنند، بسیار زیاد است.

دلایل منطقی و حرفه‌ای

با توضیحات منطقی و علمی خود به کارفرما ثابت کنید که در این کار ماهر هستید. حتی اگر با نپذیرفتن نظرات کارفرما آن پروژه را از دست بدهید، اما برای خود اعتبار بر جا گذاشته‌اید و اگر آن کارفرما پروژه طراحی لوگو را به شما ندهد، درنهایت اعتبار و تخصص خود را به او ثابت کرده‌اید و امکان این موضوع که همان کارفرما برای شما مشتری جذب کند و شمارا معرفی کند بسیار زیاد است.
چون شما تخصص و علم خود را در ذهن او ثابت کرده‌اید و اگر کسی به دنبال یک طراح لوگو متخصص باشد، احتمال اینکه همان کارفرما شمارا معرفی کند، زیاد است و شکی در آن نیست. پس از بیان علم طراحی لوگو خود ترسی نداشته باشید. با اعتمادبه‌نفس از علم خود دفاع کنید و اگر هم درنهایت با توضیحات شما کارفرما بر اجرای نظر خود پافشاری داشت، حداقل شما مشاوره خود را به‌عنوان یک متخصص داده‌اید و به او گفته‌اید که نظراتش بر اساس علم آموزش طراحی لوگو صحیح نیست.
اینجاست که موضوع دفاع از لوگو اهمیت خود را نشان می‌دهد. وقتی میگوییم یک دیزاینر باید لوگویی طراحی کند، که بتواند با دلیل و علم آموزش طراحی لوگو از طرح خود دفاع کند و برای هر جزء لوگو توضیح و دلیل داشته باشد، منظور این است و وظیفهٔ یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند به کارفرما مشاوره خوبی درزمینهٔ نشانه‌اش به او بدهد و مثل یک دوست دلسوز و دانا درزمینهٔ آموزش طراحی لوگو برای رشد آن کسب‌وکار به آنها مشاوره دهد.

لوگو نوشتاری(لوگوتایپ)

در دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دست دیزاینر ها به‌شدت باز است چون از قدیم بر روی بحث خط و نوشته و تایپوگرافی ثمرات ارزشمندی و زیادی بر جای مانده است. ما تنوع بسیار بالایی از انواع و اقسام حروف فارسی آماده را در اختیارداریم که به‌راحتی می‌توان آنها را به یک لوگو نوشتاری خوب تبدیل کنیم. لوگوهای نوشتاری به چهار دسته تقسیم می‌شوند. یکی از چهار دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دستهٔ لوگوهای سنتی است. دستهٔ لوگوی نوشتاری سنتی خود به‌تنهایی شامل ۹ بخش می‌شود. یعنی اگر شما بخواهید نوشته یا حروفی را در این دسته از لوگوهای نوشتاری فارسی طراحی کنید، همان ابتدای ایده پردازی شما ۹ اتود آماده از انواع لوگو سنتی خروجی می‌گیرید. این ۹ دسته از بخش لوگو نوشتاری سنتی شامل موارد زیر است:

 • تعلیق
 • بنایی
 • معلی
 • نستعلیق
 • معلی
 • ثلث
 • محقق
 • کوفی
 • نسخ
 • ریحان

این ۹ دسته در همان ابتدای اتود زدن در اختیار ماست که شما حتی با خلاقیت خود و با ترکیب دو یا چند مدل از این دسته می‌توانید لوگو تایپ‌های بسیار زیبایی خلق کنید، و تا بیست وپنج الی سی عدد اتود همان ابتدای کار بزنید.

انواع طراحی لوگو استاندارد

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های جذابی را تولید می کنند. بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان (طراحی لوگو اسم) می‌شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله آیکون ها، اشکال،  طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز معلوم است، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب وقت گیرترو سخت تر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می‌باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می‌شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می‌نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می‌شود.

به خوبی می‌دانیم که سلیقه های افراد متفاوت می‌باشد. از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، می‌خواهند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد. البته طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاهی مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که گفتیم.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه‌ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده کنید. چند نکته:

 • لوگو باید خاص باشد قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
 • طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر خدمت، شغل، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی ندارند
 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود گفتیم که لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی میکند.
 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد لوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر تاثیرگذارترو جذابتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

طراحی لوگو استاندارد با استادان سیستم

فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می‌شود. ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد:

 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به برندینگ مجموعه، بررسی بازار هدف، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم ، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما داده میشود.

 

طراحی سایت حرفه ای در ملایر

طراحی سایت حرفه ای در ملایر با هدف ارتقا و بهبود وضعیت هر کسب و کاری انجام می‌شود. خدمات رسانی، افزایش اعتبار، کسب درآمد و… از عواملی هستند که صاحبان کسب و کار شهرستان ملایر در تلاش اند تا به آن دست یابند. طراحی حرفه ای به سایت شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را فراتر از شهرستان ملایر در اختیار مردم قرار دهید. سایت حرفه ای فضایی را در اختیار شما می‌گذارد تا در آن به معرفی خود یا شغلتان بپردازید. کافیست آن ها را از لحاظ فنی و ظاهری قوی طراحی کنید.

طراحی سایت حرفه ای در ملایر چگونه است؟

طراحی سایت حرفه ای در ملایر به یکی از کلمات پر بازدید در گوگل و یکی از نیاز های جدید در کسب و کارهای ملایر تبدیل شده است. به طوری که داشتن وب سایت یا شبکه های اجتماعی برای فعالیت در دنیای امروزی مهم و ضروری است .

مزیت داشتن سایت حرفه ای در ملایر

بازار فروش بسیار وسیع

در بازار سنتی، فروش محصولات و ارائه خدمات محدود به یک شهر یا حتی یک خیابان بود. امروزه با پیشرفت فناوری و به کمک سایت حرفه ای  می توانیم محصولات ملایر را در سراسر کشور به فروش برسانیم.

صرفه جویی در زمان

داشتن سایت حرفه ای مراجعه حضوری را کم یا حذف می کند و به میزان زیادی در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی می کند. فروشنده  با قرار دادن تصاویر و اطلاعات محصولات خود  در سایت، ویژگی های محصولات را نشان می دهد. همچنین مشتری نیز برای خرید یک محصول می تواند، در زمان بسیار کمی محصول مورد نیاز خود را در سایت های مختلف مشاهده کرده و پس از ارزیابی و مقایسه نسبت به خرید آن اقدام نماید.

قیمت ها مقطوع است

قیمت ها در سایت حرفه ای به صورت شفاف و واضح درج شده است و افراد برای خرید محصولات در سایت مراحل پرداخت را انجام می دهند و از شما تقاضای تخفیف نمی کنند. لازم به ذکر است که امکان ارائه تخفیف در مناسبت ها و برای شرایط خاص وجود دارد و با ارائه تخفیف می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از سایت تان نمایید‌.

افزایش اعتبار

در دنیای دیجیتالی امروز، با جایگزین شدن ویترین فروشگاه ها و دفاتر کاری با وب سایت ها، ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار محسوس بوده و به بیزینس شما یک وجه حرفه ای می بخشد. وب سایت به نوعی شناسنامه یک کسب و کار در دنیای آنلاین می باشد. و مانند کارت های ویزیت و کاتالوگ ها سعی در معرفی کسب و کار شما به مشتریان را دارد و به نوعی شخصیت کاری یا ویژگی محصولات را به مشتریان نشان می دهد.یک سایت  حرفه ای تمیز و مرتب ذهنیت بسیار مثبتی را در مشتری ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید از سایت شما می کند.

قیمت طراحی سایت حرفه ای در ملایر

قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایت های با امکانات خاص و گرافیک بسیار حرفه ای قیمت بیشتری نیز دارند.

طراحی سایت واکنش گرا

می خواهیم به موضوع طراحی سایت واکنش گرا بپردازیم. قبل از شروع بحث به این سوال پاسخ دهید. شما برای جستجو در سایت ها، برای آموزش و خرید اینترنتی بیشتر از موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر؟ به احتمال زیاد جواب شما گزینه ی اول یعنی جستجو با استفاده از تلفن همراه است. چرا که موبایل همیشه در دسترس است.

طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلف سازگاری دارد. کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک، متوسط یا بزرگ داشته باشند، می توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی به تغییر اندازه ی صفحه ندارند که سایت به صورت کامل دیده شود.
در کل سایت واکنش گرا نسبت به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می کند واکنش نشان می دهد.

اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

صرفه جویی در هزینه:

قبل از اینکه خصوصیت واکنش گرا بودن به صورت وسیع مورد استفاده قرار گیرد، شرکت ها اگر می خواستند نسخه موبایل برای سایت خود طراحی کنند برای هرگونه ابزار یک قالب ویژه طراحی می کردند. تصور کنید اگر می خواستید مثلا برای 3 ابزار آی پد، آیفون و کامپیوتر های رایج قالب طراحی شود چه هزینه ای می بایست پرداخت می کردید. نکته ی جالب اینجاست که اگر روزی وسیله جدید به بازار معرفی و به سرعت عام شود، باز دوباره باید هزینه جدید صرف شود تا برای این ابزار جدید، قالب طراحی گردد.
زیبایی قالب طراحی سایت واکنش گرا آنجا خود را نشان می دهد که شما سایتتان برای هر ابزاری که در بازار موجود است، خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست.

افزایش ترافیک سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنت، با تلفن همراه خود به وب گردی می پردازند. شما تصور کنید اگر سایتی در اختیار نداشته باشید که در ابزار های موبایل به خوبی نمود پیدا نکند، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید.

پیشی گرفتن از رقیبان:

از آنجایی که طراحی سایت واکنش گرا هنوز هم تقریبا در ابتدای راه است، طبیعتا تمام رقیبان شما از این ویژگی برخوردار نمی باشند. داشتن این خصوصیت به بازدیدکنندگان شما می گوید کار شما در همه عرصه ها حرفه ای است که نه تنها در تمام نمایشگر ها بلکه در همه ابزار های موجود در بازار به زیبایی و بدون مشکل به نمایش در می آید. همین موضوع باعث پیشی گرفتن شما از رقیبان می شود.

انعطاف پذیری بالا و فعال سایت واکنش گرا: 

  هنگام طراحی سایت واکنش گرا می توانید بخشی از سایت را با توجه به نظر خودتان در تلفن همراه نمایش ندهید و به جای آن چیز دیگری جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کرده باشید، می توانید وب سایت را متناسب با نسخه های تبلت و یا موبایل نمایش دهید و کاربران را به نصب نرم افزار تشویق کنید.

همیشه و همه جا در دسترس هستید:

یکی دیگر از فواید طراحی سایت واکنش گرا این است که اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شما همه جا در دسترس خواهید بود و کاربرانتان در هر جایی می توانند شما را ببینند.
مهم نیست که سایت شما در یک موبایل، تبلت یا یک نمایشگر بزرگ باز شود. اگر وب سایتی که طراحی می کنید واکنش گرا باشد، نمایش وبسایت شما در هیچ دستگاهی با هیچ اندازه ای دچار مشکل نمی شود.

نقاط ضعف سایت های ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ممکن است مشکلاتی هم به همراه داشته باشد؛ مثلا:

 • کاهش سرعت لود: برای ریسپانسیو بودن یک سایت از کد های css روی html5 استفاده شده که این مسئله باعث می شود که کل محتوای سایت در حالت ریسپانسیو هم لود شود. به عنوان مثال، اگر در نسخه ی تلفن همراه 60 درصد اطلاعات نمایش داده شود، 40 درصد دیگر نیز به طور پنهانی بارگذاری می شود. این مسئله ممکن است روی سرعت لود سایت در نسخه موبایل تاثیر منفی داشته باشد.
 • ضعف در ارائه سرویس ها: برخی از سرویس های دیجیتال ممکن است در نسخه های تلفن همراه قدرت اجرا شدن نداشته باشند و برای طراحی سایت واکنش گرا نتوان از آنها استفاده کرد. یا اینکه در نسخه موبایل مجبور شویم آن ها را حذف کنیم.
 • عدم پشتیبانی مرورگرها: یکی از مشکلاتی که ممکن است در سایت های ریسپانسیو اتفاق بیفتد این است که برخی از مرورگرها از html5 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند سایت ها را در قالب ریسپانسیو نمایش دهند.

اصول طراحی سایت واکنش گرا

برای طراحی سایت واکنش گرا یا تبدیل یک سایت به سایت واکنش گرا یه سری نکات و اصول بسیار مهم وجود دارد، که ما به چند مورد آن می پردازیم.
برنامه ریزی طرح اولیه خود: طرح اولیه وب سایت در اصول طراحی سایت واکنش گرا به تمام اجزایی گفته می شود که می خواهید در داخل سایت نمایش دهید. شما به عنوان برنامه نویس باید بدانید که سایت مورد نظر از چه قسمت هایی تشکیل شده و برای طراحی چقدر زمان می برد. این برنامه ریزی باعث طراحی تمام و کمال شما می شود.
هدایت کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت: مسیر یابی یا هدایت کاربر یکی از مهم ترین کلیات طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. شما به عنوان برنامه نویس سایت با جهت یابی درست سایت خود این فرصت را برای کاربران فراهم می کنید که به آسانی به تمام قسمت های مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب زمانی اهمیت خود را نمایش می دهد که کاربران برای مشاهده سایت شما، از تلفن همراه استفاده می کنند.
تمرکز بر روی قالب های ریسپانسیو ساده و زیبا: زمانی که شما به عنوان طراح سایت، قالب سایت واکنش گرای خود را ساده انتخاب می کنید، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و نمایش کامل آن و مقبولیت عام بین کاربران می شود.
بررسی قالب خود در موتور جستجوگر بعد از پایان طراحی سایت ریسپانسیو: برای بالا رفتن سئو سایت خود باید سایت شما دارای امکان مشاهده در تلفن همراه باشد که با ریسپانسیو کردن آن این امکان به وجود می آید. بعد از پایان طراحی، سایت خود را با مرورگر موبایل های مختلف چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

روش های طراحی سایت واکنش گرا

به طور کلی طراحی وب سایت واکنش گرا با دو روش مختلف انجام می شود. که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم. اگر چه روش چیدمان ریزی طراحی واکنش گرا برای مشتری مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید، بهتر است حتما با روش های طراحی واکنش گرا آشنا بشوید.

1. کدنویسی اختصاصی

در این روش همه شناسه ها به صورت اختصاصی نوشته می شوند و همه اندازه ها توسط کدنویس ارزیابی می شود. این روش در پروژه های کوچک مناسب تر به نظر می رسد. چون در یک وب سایت چند صفحه ای Element های زیادی تعریف نمی شود؛ بنابراین ویرایش این نوع کدنویسی در پروژه های کوچک راحت تر است.

2. با استفاده از فریمورک ها

پیش از توضیح این قسمت لازم است بدانید که اصلا فریمورک چیست؟ به طور مختصر فریمورک در فرهنگ واژه ها به معنی <<چهارچوب کاری>> است. برخی انجمن های غیر انتفاعی در دنیا هستند که یه سری نمونه کد css را آماده کرده اند تا بقیه کدنویس ها و طراحان وب بتوانند از این الگو های آماده در کارهایشان استفاده کنند. با این روش طراحان وب با دانش فنی کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند یک وب سایت کامل تولید کنند که اکثر اصول طراحی وب در آن رعایت شده است.
تا امروز چند فریمورک برای طراحی سایت واکنش گرا ساخته شده است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. فریمورک بوت استرپ (Bootstrap) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فریمورک های طراحی سایت واکنش گراست. بسیاری از طراحان سایت در سراسر دنیا برای ساخت وب سایت های واکنش گرا از بوت استرپ استفاده می کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آمار در کشور ما درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند روز به روز بیشتر می شود، استفاده از این نوع طراحی بسیار ضروری به نظر می رسد.
بیش از نیمی از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند، گوشی های هوشمند، تبلت و… دارند و بیش از نیمی از کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر 15 دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.

مشاوره سئو رايگان

بسياري از کسب و کار ها براي گسترش کار خود نياز به دانستن اهميت سئو و تاثير آن دارند. براي انجام سئو در برخي موارد نياز به مشاوره سئو رايگان احساس مي شود. ابتدا بايد به اين نکته توجه کرد که سئو در چه زمان هايي براي يک کسب و کار نياز مي شود؟ هنکامي که مي خواهيد فعاليت هاي ديجيتال مارکتينگ را بر روي وبسايت خود انجام دهيد، نياز به سئو را حس مي کنيد. بايد بدانيد که سئو مهم ترين نکته ي ديجيتال مارکتينگ است. پس با استفاده از خدمات شرکت ما مي توانيد براي وبسايت يک مشاوره سئو رايگان داشته باشيد.
مي توان با استفاده از آن در عين حال که فعاليت وبسايت ها و کسب کار ها رونق قابل توجهي پيدا کرده است، وبسايت خود را در بالاترين رتبه ي موتور هاي جستجو قرار دهيد.

چرا سئو براي کسب و کار ما اهميت دارد؟

به طور کلي پروسه ي ايجاد تغييرات در طراحي و محتواي سايت براي جذب بيشتر در موتور هاي جستجو را شامل مي شود. سئو به فعاليت هايي که براي افزايش کيفيت و کميت ترافيک وبسايت از طريق نتايج موتور هاي جستجو انجام مي شود گفته مي شود. رتبه‌ي بالاتر زماني براي وبسايت شما حاصل می‌شود که يک کاربر موضوعي را در حوزه ي کاري شما جستجو کند و سايت شما در صفحه ي نتايج ظاهر شود.
اين موضوع، به نوبه خود به شما فرصت هاي بيشتري براي تبديل بازديدکنندگان به مشتري را مي دهد. در عين حال بايد دقت داشته باشيد که از کلمات کليدي مناسبي براي نتيجه گرفتن استفاده کنيد.

چه فاکتور هايي باعث ارزش يک وبسايت مي شوند؟

 • ترافيک بالا
 • رتبه بالا در موتور هاي جستجو
 • وب سايت بازديد ها را تبديل به مشتري مي کند
 • مخاطبان از سايت بازديد مجدد مي کنند

مشاوره سئو رایگان کيست؟

يک مشاوره سئو رایگان کسي است که مسئوليت همه ي کار هاي مربوط به سئو کسب و کار ها و وبسايت ها به عهده ي او می‌باشد. وظايف اصلي مشاوره سئو رایگان ارائه‌ي همه نوع راهنمايي براي افزايش رتبه، جذب ترافيک بيشتر براي وبسايت و مديريت سودآور يک کسب و کار است.
استفاده از همان نقش براي مديريت سرويس هاي مشاوره سئو رايگان توسط چند مشاور، يک مشاوره تيمي تلقي مي‌شود. يک تيم متشکل از متخصصان سئو دانش گسترده اي در مورد هر طرح سئو، ديدگاه و تمرين دارند که براي رشد موفقيت آميز يک برند يا کسب و کار ضروري است.
يک متخصص حرفه اي بازاريابي موتورهاي جستجو از کلمات کليدي مناسب در حوزه ي کاري شما براي جذب مخاطبان استفاده مي کند. با استفاده از استراتژي ها و ابزار هاي مختلف مثل نوشتن مقالات، وبلاگ ها و بازاريابي شبکه هاي اجتماعي کسب و کار شما را رشد مي دهد.

وظايف يک مشاورهه سئو رایگان چيست؟

يک مشاوره سئو رایگان بايد بررسي کند که آيا سايت از لحاظ فني و ساختاري براي موتور هاي جستجو درست شده است يا خير. همچنين بايد بررسي کند که در چند وقت اخير چه فعاليت هايي در سايت انجام شده است. براي مثال تعداد بک لينک ها و محتواي منتشر شده را چک کند.
موضوعات طراحي و گرافيک وبسايت شامل UI/UX بايد در جلسات اوليه مشاوره سئو رايگان بررسي شوند، چون بعضي از سايت ها ممکن است از قالب هاي خاصي استفاده کنند.
مهم ترين مرحله ي يک سئو و اين که شما از مشاور حرفه اي بهره مند هستيد يا نه اين است که بتواند سئوي سايت هاي رقبا را تحليل و بررسي کند. براي اينکه تشخيص بدهيد مشاور سئو حرفه اي انتخاب کرديد يا نه بايد در حدود دو تا شش ماه زمان بدهيد. اگر نتيجه اي نگرفتيد بايد مشاور خود را تغيير دهيد.برخي ديگر از وظايف مشاور سئو به شرح زير است.

 • مشاوره در مورد ساختار طراحي سايت و شناخت برند
 • آشنايي با استراتژي هاي توليد محتوا
 • بر اصول لينک بليدينگ تسلط داشته باشد
 • انتخاب کلمات کليدي مناسب
 • مشاوره در خصوص مدت زمان رسيدن به هدف
 • ارائه تکنيک براي افزايش سرعت وبسايت
 • مشاوره در زمينه اي انتخاب هاست و دامنه مناسب
 • دادن راهکار براي بهبود تجربه ي کاربري
 • بررسي صفحات سايت از نظر تصاوير و متن ها
 • ارائه گزارش هاي متعدد در مورد ميزان پيشرفت و فرآيند بهينه سازي سايت

تفاوت خدمات يک مشاوره سئو رایگان با سئوکار

هنگامي که شما براي وبسايت خود با يک سئوکار قرار داد مي بنديد، وظيفه ي او آن است که پس از تبيين استراتژي سئو تمامي فعاليت هاي لازم از قبيل بهينه سازي محتوا، گرافيک و لينک سازي را انجام دهد بسته به فضاي بازار ماهيانه و يا سالانه مبلغي را دريافت مي کند.
اما يک مشاور سئو با استفاده از ابزار ها و امکانات موجود سايت را به طور کامل آناليز و تحليل کرده؛سپس مشکلات و نکات لازم را در قالب يک گزارش در جلسه مشاوره سئو رايگان به شما اطلاع مي دهد. پس از آن مي توانيد خودتان براي بهينه سازي اقدام کنيد يا از خدمات سئو شرکت ما يعني استادان سيستم استفاده کنيد.

مزاياي انتخاب مشاوره سئو رایگان

مشاوران سئو خدماتي را ارائه مي دهند که مي تواند به عنوان يک آژانس تبليغاتي محسوب شود.البته فعاليت هايي که آنان انجام مي دهند تا حدودي متفاوت با يک آژانس تبليغاتي است. به جاي ايجاد تبليغات گران قيمت براي کسب و کار شما، در پشت صحنه ي وب سايت شما کار مي کنند تا به طور طبيعي در نتايج موتور هاي جستجو رتبه بالاتري پيدا کنند. اين کار با هزينه يا تلاش بسيار کمي از جانب شما انجام مي شود.
کارشناسان بهينه سازي بايد بدانند که دقيقا چه محصولات يا خدماتي را ارائه مي دهيد. آن ها بايد به وب سايت شما نگاهي دقيق بيندازند و آن را تحليل کنند. کارشناسان مي توانند قبل از شروع تکنيک هاي off page براي بهبود رتبه شما، تحقيقات کليدي و مهم و پياده سازي استراتژي هاي سئو را انجام دهند.
در اکثريت وبسايت ها مزاياي سئو رتبه سايت در موتور هاي جستجو به طرز چشمگيري پيشرفت مي کند. اين دستاورد به شما کمک مي کند که بيشتر در معرض ديد باشيد و در نهايت پول بيشتري را بدست مي آوريد. اگر به دنبال پيشرفت هستيد پس بايد يک مشاور با تجربه سئو و يا يک متخصص بازاريابي استخدام کنيد.

کار هايي که يک مشاوره سئو رایگان نبايد انجام دهد

هنگامي که حرف از بهينه سازي موتور هاي جستجو مي شود، فعاليت هاي زيادي وجود دارد که نبايد انجام دهيد.اين فعاليت ها شامل سئوي کلاه سياه نيز مي شود.شما مي توانيد اکثر کار ها را به درستي انجا دهيد اما فقط يک کار اشتباه مي تواند رتبه شما را کاملا خراب کند،جريمه و يا حتي معلق شويد.
شخصي که مشاوره سئو رايگان شما را انجام مي دهد بسيار مهم است که بداند چه کاري را بايد انجام دهد و چه کاري را نبايد انجام دهد. در اینجا خلاصه ای سریع از تنها چند مورد از این موارد آمده است.
هرزنامه لينک: سايت خود را با لينک هايي از همه جا پر کنيد.وقتي صحبت از سئو مي شود معمولا کمتر هستند.
لينک هاي بي کيفيت: قطعا در بحث بهينه سازي موتور هاي جستجو شما کيفيت را بر کميت ترجيح مي دهيد.فقط تعداد انگشت شماري لينک هاي با کيفيت مي توانند صد ها لينک بي کيفيت را شکست بدهند.
محتواي بد: کپي کردن،سرقت ادبي و يا صرفا نوشتن محتواي بي کيفيت مي تواند از جهات بسياري براي سايت شما مضر باشد.
بهينه سازي بيش از حد: استفاده بيش از حد کلمات کليدي در محتواي خود يا در لينک سازي مي تواند مضر باشد.
راهکار هايي براي تبديل شدن به يک مشاور سئو عالي
چندين عنصر و ويژگي وجود دارد که شما را از ساير مشاوران متمايز مي کند.در صورتي که اين ويژگي ها را رعايت نکنيد، مي تواند کسب و کار مشاوره سئو رايگان شما را فلج کند.در اينجا به برخي از روش ها مي پردازيم.

1- به مشتريان خود آموزش دهيد.

به طور ويژه در بحث فضاي ديجيتال آموزش بخش مهمي از يک رابطه مشتري و مشاور است.ارائه آموزش به مشتريان خود و درک حوزه تخصصصي شما براي اثبات ارزشمندي شما ضروري است.
مواردي در بازاريابي ديجيتال وجود دارد که نمي توان انتظار داشت که همه افراد در آن متخصص باشند.در بحث سئو، تحقيق کلمات کليدي، ساخت بک لينک، بهينه سازي محتوا و گرافيک مي تواند مورد بحث قرار گيرد.اگر مشتري شما هيچ زمينه و پيشنيازي از مباحث نداشته باشد، قطعا زمان بيشتري را بايد صرف کنيد.
مواردي که بايد در آموزش دقت کنيد به شرح زير است.

 • زمينه ي آن ها در بازاريابي چيست؟
 • چقدر با حوزه ي تخصصي شما آشنا هستند؟
 • آيا در گذشته با يک مشاور در حوزه ي شما کار کرده اند؟
 • بهترين روش هايي که با آن ها آشنايي دارند چيست؟

2-تخصص خود را نشان بدهيد

يک مشاور حرفه اي نه تنها از چيزي که در وبسايت است آگاه مي باشد، بلکه مي تواند برنامه هاي آينده را هم پيش بيني کند. اين نکته خيلي مهم است که شما دانش خود را در باره ي حساب و شرکتي که در آن مشغول هستيد نشان بدهيد.
مرتبا با مشتري خود در تماس باشيد تا از تغييرات کليدي کسب و کار، تمرکز هاي جديد و چيز هايي که ممکن است کمتر در الويت باشند آگاه شويد. فقط دستور العمل ها را نگيريد، بلکه به مشتري خود بگوييد که براي رسيدن به اهداف مورد نظر چه اتفاقي بايد بيوفتد.فراموش نکنيد که اعتماد به نفس داشته باشيد.

3- اهداف را تعريف کنيد

تعيين اهداف در شروع هر رابطه مشاوره سئو رايگان کليدي و بسيار مهم است. بدين ترتيب همه ي افرادي که در پروژه درگير هستند درک معقول و روشني از آنچه با آن روبرو هستند دارند. بايد در مورد معيار هاي اصلي تصميم بگيريد و مطمئن شويد که هميشه پيگيري مي کنيد تا بتوانيد به طور منظم گزارش پيشرفت را بدهيد. معيار هاي اصلي افزايش ترافيک وبسايت، گسترش قابل ديد بودن کلمات کليدي و کاهش دادن هزيته تبليغات کليکي هستند.

4- ابزار هاي مناسب را انتخاب کنيد

يک مشاوره سئو رايگان هنگامي خوب است که مشاور ابزار هاي درستي را انتخاب کند. مهم نيست که چقدر تجربه و مهارت داريد، رشد کردن بدون ابزار مناسب سخت است. براي اين که يک مشاور عالي باشيد داشتن ابزار هايي براي مديريت پروژه، ارتباط و تکنيک هاي ديجيتال مارکتينگ ضروري است.

تعرفه سئو سایت

افرادی که برای کسب و کار خود به دنبال یک سئو کار حرفه ای هستند، تمام مواردی که باید داخل سایت خود انجام شود را چک می کنند. آنها از هزینه هر قسمت و هر کاری که بر روی سایت انجام می‌شود باید مطلع باشند که تعرفه سئو یکی از آن بخش ها به حساب می‌آید.
بهینه سازی سئو فرآیندی است که برای موتورهای جستجو سئو یک امری ضروری برای گسترش کسب و کار خود به حساب می آید و شرکت ها با توجه به شرایطی که می خواهند تعرفه سئو سایت خود را تعیین می کنند.
در ابتدا باید بدانیم که به چه دلیل باید از تعرفه سئو برای سایت استفاده کنیم. امروزه تقریبا 90 درصد افراد قبل از خرید هرمحصول یا دریافت خدمات، در اینترنت آن را سرچ می کنند و درباره محصول یا خدماتی که می خواهند دریافت کنند، تحقیق می کنند تا بهترین محصول را دریافت و از بهترین خدمات بهرمند شوند. اگر از تعرفه سئو استفاده کنید یکی از ویژگی های آن این است که جز لینک های اول گوگل قرار می گیرید و مخاطبان بیشتری را به سایت خود جذب می کنید و این کار باعث جذب مشتری و به طبع درآمد بیشتر می شود.
برعکس آن اگر زمانی که مشتری یا مخاطب عبارت کلیدی خود را وارد می کند، سایت شما برای آن ها بالا نیاید مطمئنا مشتری های زیادی را از دست می دهید و فروش کمتری هم نیز خواهید داشت. رقیبان شما از شما جلو خواهند زد و جز لینک های اول گوگل قرار خواهند گرفت. چرا؟ چون آن ها از بهینه سازی سئو برای سایت خود استفاده کرده اند.

عوامل تاثیر گذار در تعرفه سئو

حال باید دقت داشته باشیم که چه عواملی بر روی تعرفه سئو سایت تاثیر می گذارد:
تعرفه سئو سایت به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در پیاده سازی آن از تکنیک هایی استفاده می شود. برای استفاده از این تکنیک ها باید آموزش های لازم و کافی داشته باشید که مسلما یک نفر نمی تواند آن را به تنهایی انجام دهد. سایت های بزرگ برای انجام بهینه سازی سئو خود از یک تیم قوی و مجرب برای سایت خود استفاده می کنند.
در مقاله مشاوره سئو قبلا راجب سئو داخلی و خارجی با هم صحبت کرده ایم و می دانیم که تعرفه سئو داخلی و خارجی باهم دیگر متفاوت است. می دانیم که سئو داخلی بیشتر به ساختار و لینک درونی سایت می پردازد اما سئو خارجی بیشتر به ارتباطات خارجی سایت می پردازد حال با هم تعرفه این سایت ها را بررسی می کنیم.

تعرفه سئو سایت

قیمت دقیقی برای انجام سئو وجود ندارد و هر شرکت و فردی می تواند قیمت مدنظر خود را پیشنهاد دهد. در صورتی که می خواهید قیمت دقیقی از تعرفه های سئو داشته باشید، می توانید با مشاوران شرکت استادان سیستم تماس حاصل فرمایید.

تعرفه پشتیبانی سئو

این هزینه معمولا بعد از انجام پروژه سئو و رسیدن کلمات کلیدی به صفحه اول گوگل محاسبه می شود. برای این منظور نیز تعرفه خاصی وجود ندارد و تعرفه آن شرکت به شرکت و فرد به فرد متفاوت است و تغییر می کند. این تعرفه بابت نگه داری وب سایت در همان کلمه کلیدی در صفحه و جایگاه به دست آمده گوگل دریافت می شود.

تعرفه سئو وردپرس

این تعرفه هم با توجه به مواردی که گفته شد، تعیین می گردد. تعرفه سئو سایت وردپرسی تفاوت چندانی با سایت های دیگر ندارد.
در یک سایت وردپرسی نیز باید همان کارهایی که در وب سایت های بر مبنای برنامه نویسی دیگر انجام می شود نیز انجام داد.
در قسمت های بعدی درباره اینکه یک سایت چه مراحلی را برای سئو می گذارند صحبت می کنیم. باید بدانیم که تعرفه سایت را چه کسی تعیین می کند؟ هر شرکتی بسته به خدماتی که می دهد، تعرفه سئو را تعیین می کند وهمه شرکت ها به دلیل رقابتی که در دنیای اینترنت وجود دارد، سعی می کنند تعرفه سئو خود را کمی پایین تر از حد معمول قرار دهند تا بتوانند با سایر شرکت ها در رقابت قرار گیرند.
تعرفه سئو به روش های مختلف قابل محاسبه استه که به صورت زیر است:

 • تعرفه سئو به صورت ساعتی
 • تعرفه سئو به صورت پروژه ای
 • تعرفه سئو به صورت ماهیانه
 • تعرفه سئو بر اساس عملکرد

میانگین تعرفه سئو

براساس تحقیقات انجام شده، میانگین تعرفه سئو سایت تقریبا ساعتی 60-30 هزار تومان است و به صورت ماهانه بین 3-1 میلیون می شود که بسته به کار انجام شده بر روی سئو سایت تعرفه آن هم فرق دارد. حالا با هم روش های مختلف تعرفه سئو را بررسی می کنیم:

تعرفه سئو به صورت ساعتی چگونه محاسبه می شود؟

این کار یکی از روش های قیمت گذاری برروی سئو سایت به حساب می آید، این روش بیشتر توسط افرادی که به صورت شخصی کار میکنند مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس مدت زمانی که شخص از سایت استفاده می کند و شرکت ها کمتر از این روش استفاده می نمایند.
مزایا: در این روش مدت زمانی که شخص بر روی سایت کار انجام می دهد مشخص است و می توان نقاط قوت و ضعف متخصص بهینه سازی سایت خود را مشخص کنید.
همچنین پرداخت تعرفه سئو به صورت ساعتی باعث می شود میزان بودجه بهینه سازی سئو سایت را مدیریت کنید. در صورتی که میزان ساعت استفاده از سایت مدیریت شود.
معایب: مشکلی که در این تعرفه سئو وجود دارد این است که وقتی به صورت ساعتی باشد سایت کند تر است و یکی دیگر از مشکلات آن این است که اگر زیاد بر روی سایت کار شود هزینه آن بالا می رود.
در استفاده از این روش حداقل 6 ماه زمان لازم است تا در رتبه بندی سایت تغییراتی به وجود آید.
همچنین ممکن است با توجه به بودجه ای که پرداخت می کنیم نتیجه ای که حاصل می شود مورد قبول نباشد در نتیجه هزینه زیادی انجام داده ایم.
در بهینه سازی سایت به صورت ساعتی قیمت نهایی آن مشخص نیست.
در واقع تعرفه سئو به صورت ساعتی مانند آن است که کارمندی استخدام کردید و با توجه به ساعتی که به سر کار می آید به آن دستمزد می دهید. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و افراد علاقه ای به استفاده از آن را ندارند.
جهت ارائه مشاوره برای استفاده از این سئو می توانید با مشاوران سایت استادان سیستم در ارتباط باشید، تا به صورت رایگان اطلاعات لازم را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهند.

تعرفه سئو به صورت پروژه ای چگونه است؟

این روش بیشترین روش و پرکاربردترین روشی است که شرکت ها برای بهینه سازی سئو سایت خود از آن استفاده می کنند و کارایی زیادی برای شرکت ها به همراه دارد.
شرکت هایی وجود دارند که به دلیل وجود رقابت شدید در عبارت های تاکیدی از رنج قیمت 25-20 میلیون برای بالا بردن سئو سایت خود استفاده می کنند، تعرفه سئو به صورت پروژه ای معمولا از 25-3 میلیون است.
مزایا: این روش دیگر مانند تعرفه سئو ساعتی نیست که نگران هزینه آن باشید، در ابتدا کار میزان تعرفه سئو مشخص می شود و شما با توجه به بودجه ای که دارید می توانید بهینه سازی سئو سایت خود را مدیریت کنید.
با توجه به قراردادی که با شرکت مورد نظر برای بهینه سازی سئو سایت خود بسته اید، می توانید از مدت زمانی که نیاز است تا پروژه شما اتمام شود آگاه باشید.
معایب: اگر اطلاعات کافی در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت نداشته باشید و ندانید که چقدر هزینه و زمان برای آن لازم است، ممکن است هزینه زیادی صرفه بهینه سازی سایت خود کنید و نتیجه مطلوبی دریافت نکنید.
در محاسبه تعرفه سئو به صورت پروژه ای در ابتدا همه کارهایی که باید در پروژه انجام شود ذکر خواهد شد و در وسط کار امکان اضافه کردن ویژگی دیگر به آن نیست.

تعرفه سئو به صورت ماهیانه چگونه است؟

تعرفه سئو به صورت ماهیانه بیشتر برای پروژه هایی است که طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند، که هزینه ماهیانه آن بیش از 1000000 تومان است و بسته به پروژه کم و زیاد می شود.
مزایا: تعرفه ماهیانه وقتی انجام می شود که شما برای شرکت خود فردی برای مدیریت امور مربوط به سئو استخدام کرده اید تا بدون اینکه شما دخالتی داشته باشید سئو سایت شما را بالا ببرد و جزء رتبه های اول گوگل قرار بگیرید.
و همین طور همکاری مشتری و شرکت سئو از طریق قرار دادهای ماهیانه یکی دیگر از مزایای این سئو است.
معایب: سئو ماهانه نیاز به زمان دارد تا نتیجه مثبتی از پیشرفت آن ما مشاهده کنیم که همانطور که پیش تر گفته شد حداقل 6 ماه زمان لازم است تا به نتیجه مثبت خود برسد و اگر متخصص سئویی که برای شرکت شما کار می کند، نتواند سایت شما را جزء رتبه های اول گوگل قرار دهند و پیشرفتی در سایت شما دیده نشود، باید سئو کار خود را عوض کنید.
بیشتر شرکت ها با مشتریان خود معمولا یا قرار داد 6 ماه یا یک ساله می بندند و اگر مشتری در ماه دوم از شرکتی که برای آن سئو سایتش را انجام می دهند راضی نباشد نمی تواند قرار داد را لغو کند و باید تا پایان قرارداد صبر کند.

تعرفه سئو بر اساس عملکرد چگونه است؟

همانطور که از اسم آن پیداست، با توجه به عمکرد شرکت پول پرداخت می شود، یعنی در آن زمان تعیین شده اگر شرکت توانست نتیجه ای که گفته است را حاصل کند، مشتری هزینه پروژه را باید پرداخت کند و اگر شرکت نتوانست سئو سایت مشتری را آن گونه که گفته شده است به نتیجه برسانند مشتری نباید هزینه ای پرداخت کند.
مزایا: بر اساس این تعرفه اگر سایت شما نتیجه ای مثبت داد، پول پرداخت می کنید در غیر این صورت پولی پرداخت نمی کنید، یکی از امتیاز های مثبتی که دارد این است که ریسک سرمایه گذاری روی شرکت های بهینه سازی سایت را کاهش می دهد.
در این روش دقیقا می دانید که به ازای چه چیزی دارید بهای آن را پرداخت می کنید.
معایب: اگر با رقیبان خود با استفاده از عبارت تاکییدی رقابت می کنید، تعرفه سئو با توجه به عملکرد برای شما زیاد می شود، زیرا دائما باید بر روی سایت شما کار شود، به این دلیل شرکت هایی که از عبارت تاکیدی زیاد استفاده می کنند از این روش استفاده نمی کنند، زیرا هزینه زیادی برای آن ها به شمار می رود. اگر شما شرکتتان را تازه تاسیس کرده اید، باید دقت داشته باشید که از کدام روش از تعرفه های سئو استفاده کنید که به سود شما باشد و ضرر نکنید.
بعضی از شرکت ها به این موضوع دقت نمی کنند وبرای بازاریابی اینترنتی خود با مشکل مواجه می شوند، در این شرایط اگر با شرکت هایی که خودشان سئو انجام می دهند شریک شوید می توانید این هزینه را از لیست هزینه هایی که باید پرداخت کنید حذف کنید و همینطور نتایج خوبی در جهت بهبود سئو دریافت می کنید.
در مقاله های قبلی راجب سئو خارجی صحبت کرده ایم، حال می خواهیم راجب تعرفه آن با هم صحبت کنیم.

تعرفه سئو خارجی

تعرفه سئو خارجی همان طور که از اسم آن معلوم است کلیه فرآیند هایی را که در خارج از وب سایت و یا اصطلاحا در قسمت off page seo صورت می گیرد، را شامل می شود.
منظور فرایند هایی مانند، کار کردن در شبکه های اجتماعی، وبلاگ نویسی، ساخت بک لینک و عوامل دیگر است که در ادامه درباره آن ها بیشتر توضیح می دهیم.
سئو خارجی شامل تعدادی فرایند و عملکرد است که با توجه به آن ما وب سایت را در بخش Off Page دارای اعتبار و امتیاز می کنیم. به طور کلی باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که:
سئو خارجی به تنهایی کارساز نیست و بهتر است که با سئو داخلی همراه باشد.
از مهمترین عوامل سئو خارجی که در خارج از سایت شما انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت بک لینک ها
 • وبلاگ نویسی
 • کار کردن بر روی شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات سایت شما در سایت های پربازدید

چقدر زمان نیاز است تا به رتبه اول گوگل دست یابیم؟

برای رسیدن به رتبه اول گوگل نمی توان زمان دقیق وتعیین شده ای گفت، زیرا رقابت در به دست آوردن رتبه اول گوگل بسیار زیاد است و همه تلاش می کنند تا به رتبه اول گوگل دست یابند.
گوگل قوانین خاص خود را برای رتبه اول شدن دارد، باید آن قوانین را رعایت کنید تا بتوانید در گوگل رتبه اول شوید قوانین گوگل به صورت زیر است:

 • میزان قدمت دامنه
 • فعالیت پیشین انجام شده
 • کلمات کلیدی هدف گذاری شده
 • سئو خوب
 • تولید محتوای مناسب
 • فعالیت بالا در سایت

اگر تمام این موارد را رعایت کنید می توانید رتبه اول گوگل را خودتان کسب کنید.
شما می توانید برا کسب رتبه اول گوگل از شرکت استادان سیستم مشاوره رایگان دریافت نمایید. و متخصصان سئو شرکت استادان سیستم می توانند شما را در این مسیر همراهی کنند و راهنمایی های لازم را به شما عزیزان بدهند.

چه تضمینی وجود دارد که به رتبه اول گوگل خواهیم رسید؟

همانطور که شرکت گوگل اعلام کرده است ارائه تضمین برای رتبه اول گوگل نوعی تقلب به حساب می آید.  هیچ تضمینی برای رتبه اول گوگل شدن وجود ندارد و شرکت های سئو نمی توانند این تضمین را به مشتریان خود بدهند که در زمان دقیق و مشخصی می توان رتبه اول گوگل شد. ولی می توانند تمام تلاش خود را برای کسب رتبه اول شدن در گوگل انجام دهند.

با وجود ندادن تضمین شرکت های سئو چگونه به آن ها اعتماد کنیم؟

مهم ترین دلیلی که وجود دارد که می تواند به شرکت های سئو اعتماد کنید، بررسی سوابق کاری آن ها است. شرکت ها می توانند با ارائه سوابق کاری خود، اعتماد مشتریان خود را جلب کنند تا با خیال راحت مشتریان پروژه خود را به آن شرکت دهند.
متخصصان تیم شرکت استادان سیستم با انجام پروژه های موفق با تعرفه سئو پایین و مناسب نسبت به سایر شرکت ها و تجربه زیاد در این زمینه ترکیبی به وجود آورده که نیاز تمامی شرکت ها را برآورده می سازد.
جهت مشاوره و آگاهی از تعرفه سئو با ما تماس حاصل فرمایید.

تعرفه دیجیتال مارکتینگ

تعرفه دیجیتال مارکتینگ بر اساس فاکتور های مختلفی مشخص می شود. هر کدام از فاکتور ها می توانند هزینه های دیجیتال مارکتینگ را جا به جا کنند. دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی اینترنتی و تبلیغات در بستر وب گفته می شود. دیجیتال مارکتینگ به وسیله ابزار های دیجیتالی مختلفی انجام می شود. ابزار های دیجیتال شامل موبایل و سیستم های کامپیوتری و حتی تلویزیون است. از این ابزار ها به وسیله اینترنت در دیجیتال مارکتینگ استفاده می شوند. همه این ابزار ها برای توسعه اینترنت و تکنولوژی هایی نظیر تلفن همراه به وجود آمدند.

استفاده بیش از پیش کاربران از فضای مجازی موجب شد دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار شود و توجه بیشتری را به خود جلب کند. امروزه تمامی افراد از خدمات آنلاین استفاده می کنند. بیشتر مخاطبان دیجیتال مارکتینگ تمایل دارند با صرف هزینه معقول از خدمات بی شمار دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده کنند.

گستردگی و مزایایی که دیجیتال مارکتینگ نسبت به سایر روش های بازاریابی دارد موجب شده صاحبین کسب و کار ها به استفاده از این شیوه نوین بازاریابی تمایل بیشتری نشان دهند و در این راه نیز قدم بردارند. یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین علل محبوبیت و استفاده بیش از پیش دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه بودن این شیوه بازاریابی است. ابتدا به تعریف دیجیتال مارکتینگ می پردازیم و سپس عوامل تاثیر گذار در تعرفه دیجیتال مارکتینگ را بررسی می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی چیست؟

با گسترش اینترنت و فضای مجازی تعداد کاربران آن ها نیز رشد مضاعف پیدا کرد و همچنان نیز بر تعداد این افراد افزوده می شود. آغاز فعالیت های تجاری در بستر وب موجب شد تحولات عظیمی نیز در شیوه های بازاریابی به وجود بیاید. بازار داغ رقابت در بستر فضای مجازی موجب شد شیوه نوین بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ جایگاه خود را در میان کاربران وب تثبیت کند.

نفوذ دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار ها آنقدر زیاد بود که نقش بازاریابی سنتی یا همان آفلاین مارکتینگ را کمرنگ تر از گذشته کرد. دنیای دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر است و این تغییر با سرعت بالایی صورت می گیرد. برای این که از این قافله عقب نمانیم باید به صورت مداوم از خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده شود .

برای استفاده مداوم از بازاریابی اینترنتی باید از خدمات با کیفیت بهره مند شد. تعرفه دیجیتال مارکتینگ باید با خدمات دریافتی تناسب داشته باشد که باید بر اساس نیاز مشتری تعیین شود و از اعمال هزیه های اضافی جلوگیری بشود. تعرفه دیجیتال مارکتینگ بر اساس تمام فعالیت های بازار یابی آنلاین محاسبه می‌شود. این فعالیت های آنلاین شامل طیف گسترده ای از کار ها نظیر جستجو در گوگل، ایمیل، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی می‌شود. فعالیت ها در دیجیتال مارکتینگ محدود به این موارد نیست و شامل برندینگ آنلاین و بستر های فعالیت این برند ها، بروشور های آنلاین، انواع و اقسام شیوه های تبلیغات دیجیتال و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود.

روش های دیجیتال مارکتینگ

SEO یا بهینه سازی موتور های جستجو:

اگر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید حتما واژه سئو یا بهینه سازی موتور های جستجو را زیاد شنیده اید. برای این که سایتی در رده بندی هایی نظیر الکسا در جایگاه بهتری قرار بگیرد و نسبت به رقبایش جایگاه بهتری را کسب کند باید از نظر سئو عملکرد مناسبی داشته باشد.

عملکرد مناسب در سئو به وسیله پیاده سازی های تکنیک های تخصصی سئو است که توسط یک تیم خبره و با تجربه انجام می شود. انتخاب تکنیک ها در سئو سایت باید با توجه به نیاز کاربران صورت بگیرد. برای مشاوره سئوحرفه ای استادان سیستم در کنار شماست.

استفاده از سئو حرفه ای یکی از مهم ترین روش های دیجیتال مارکتینگ است که تاثیر به سزایی در قرار گرفتن در رنک بالا برای وب سایت ها دارد. سئو و بهینه سازی سایت یکی از عوامل تاثیر گذار در تعرفه دیجیتال مارکتینگ هستند. و در این مورد توصیه می شود کیفیت را فدای هزینه نکنید.

Social media marketing یا بازار یابی شبکه های اجتماعی

سوشال مدیا بخش جدا نشدنی زندگی همه افراد تبدیل شده است. هر شخص به طور متوسط حدود سه ساعت از شبانه روز خود را در فضای مجازی می گذراند. این میزان استفاده از اپلیکیشن هایی نظیر اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و سایر پلتفرم ها باعث شده بستری آماده و مناسب برای همه مشاغل و کسب و کار ها به وجود بیاید.

استفاده از این پلتفرم ها با ظرفیت بی نظیری که دارند می تواند شما را در برند سازی بسیار یاری کند. برند سازی و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی باید به گونه ای صورت بگیرد که موجب افزایش مخاطبان و مشتریان شما شود. استفاده از این پلتفرم ها در دیجیتال مارکتینگ نیاز به رعایت الگوریتم های خاص هر شبکه دارد.

فعالیت در سوشال مدیا نسبت به گذشته تغییر کرده است. برای فعالیت حرفه ای و کسب درآمد از آن باید آموزش های لازم را گذارنده باشید. چرا که در میدان رقابت حرفه ای جایی برای آزمون و خطا نیست. یک دیجیتال مارکتر حرفه ای کسی است که می تواند شما را به خوبی راهنمایی و همراهی کند. فعالیت حرفه ای در فضای مجازی و استفاده از سوشال مدیا نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تعرفه دیجیتال مارکتینگ است.

Content marketing یا بازاریابی محتوا

یکی از عوامل مهم دیگر در دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا می باشد. در اصل این تولید محتوای مناسب و با کیفیت است که مخاطبانتان را به شما جذب می کند. هرچقدر این محتوا کامل تر و جذاب تر بیان شوند می توانند مخاطبان شما را افزایش دهند.

افزایش کاربر و مشتری و در نهایت افزایش فروش دلیل همه فعالیت ها در دیجیتال مارکتینگ است. استفاده از ابزار های تولید محتوا برای شناساندن برند شما و رشد ترافیک و مشتریان شما صورت میگیرد. تولید محتوا می تواند متنی، تصویری و ویدیویی باشد که بستگی به نوع کسب و کار و نیاز شما انجام می شود که هر کدام از این موارد درتعیین تعرفه دیجیتال مارکتینگ تاثیر گذار هستند.

Pay per click یا تبلیغات کلیکی

حتما برای شما پیش آمده که وارد سایتی شوید و در اطراف سایت تبلیغاتی را مشاهده کنید و با کلیک کردن روی این تبلیغات به صفحه ای در سایتی دیگر هدایت شوید. به این شیوه تبلیغات PPC یا تبلیغات کلیکی گفته می شود. از این روش برای هدایت کاربران به سمت وب سایت خود میتوانید استفاده کنید. تبلیغات کلیکی با پرداخت هزینه به سایت انتشار دهنده انجام می شود. این روش به میزان قابل توجهی می تواند مخاطبان شما را افزایش دهد. تعداد سایت هایی که برای تبلیغات کلیکی استفاده می شود در تعرفه دیجیتال مارکتینگ اثر گذار می باشد.

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طبق آمار های منتشر شده میزان استفاده از اینترنت در ایران به 90 درصد رسیده است و این یعنی حدود74 میلیون ایرانی کاربر فعال اینترنت هستند که از این افراد 64 میلیون این افراد از تلفون های هوشمند استفاده می کنند. بیش از 10 میلیون نفر نیز از مودم استفاده می کنند.

با توجه به چنین آماری می توان نتیجه گرفت که برای ارتباط گرفتن با افراد بیشتر و جذب کاربران بیشتر شما ملزم به استفاده از فضای دیجیتال هستید. استفاده از دیجیتال مارکتینگ است که می تواند این تعامل ها را افزایش دهد و این فعالیت ها هستند که تعرفه دیجیتال مارکتینگ را تعیین می کنند.

هدف گذاری و اعتماد سازی در دیجیتال مارکتینگ

در بازاریابی دیجیتال یک دیجیتال مارکتر باید ابتدا کسب و کار شما را به طور کامل بررسی کند و نیاز ها، نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی کند. پس از شناسایی کامل، با توجه به مسائل روانشناسی و تجاری و مواردی از این دست مخاطبین دسته بندی می شوند.

پس از دسته بندی مشخص می شود کسب و کار شما در چه جایگاهی قرار دارد و با توجه به دسته بندی ها می توانید بهتر تصمیم بگیرید که در آینده چه کاری به کسب و کار شما کمک می کند و در چه مسیری باید قدم بردارید. برنامه ریزی دقیق و جذب مشتری است که می تواند اعتماد سازی را افزایش دهد. هر چقدر میزان فروش بالاتر باشد اعتماد سایرین به شما افزایش می یابد و کاربران شما را به عنوان منبعی قابل اعتماد به همدیگر معرفی می کنند. البته تنها فروش زیاد برای اعتماد سازی کافی نیست و در کنار آن باید به کیفیت محصولات و خدماتتان نیز توجه داشته باشید. چرا که نام و برند شما به وسیله خدمات و محصولاتتان معرفی می شود.

بازاریابی درون گرا در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی درون گرا بر روی محتوای تولید شده در خود سایت تمرکز دارد. اگر بخواهیم کامل تر توضیح دهیم استفاده از تکنیک های تولید محتوا و سئو و شبکه های اجتماعی همگی جزو بازاریابی درون گراست. اگر بر روی این قسمت ها تمرکز دارید خبر خوب این است که متحمل هزینه های زیادی نمی شوید.

در این نوع بازاریابی تمرکز بر روی تولید محتوا با کیفیت و ارزشمند است و با تولید محتوا مناسب به جذب مخاطبان می پردازیم. این کار را می توانید به شرکت های دیجیتال مارکتینگ بسپارید و یا خودتان انجام دهید. در صورتی که خودتان مایل به انجام فعالیت های تولید محتوا دارید توصیه می شود زمان کافی را برای کسب اطلاعات و مطالعه اختصاص دهید.

بازاریابی برون گرا در دیجیتال مارکتینگ

اگر قصد دارید فعالیت اصلیتان در فضای مجازی و وب را متمرکز بر استراتژی هایی نظیر ایمیل مارکتینگ، رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی و… بنا کنید قطعا متحمل پرداخت هزینه می شوید. این پرداخت هزینه بر اساس خواسته و نیاز شما صورت می گیرد. Google adwords یکی از بهترین ابزار ها در بازاریابی برون گراست.

با تبلیغات با این روش لینک شما در بالای نتایج جستجو کلمات مرتبط با کسب و کارتان نمایش داده می شود. با توجه به رقابت بی وقفه در کلمات کلیدی این روش می تواند با هزینه بالا و یا برعکس با صرف هزینه ای اندک به نتیجه برسد.

برای دیجیتال مارکتینگ چه میزان هزینه کنیم؟

مهم ترین دغدغه همه افرادی که قصد دارند از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده کنند این است که باید چه میزان هزینه کنم؟ و سوال بعدی که در ذهن این افراد شکل می گیرد این است که تعرفه دیجیتال مارکتینگ بر چه اساسی مشخص می شود؟

در بازاریابی دیجیتال برای شناساندن برند و محصولات خود به کاربران فضای مجازی از شیوه های مختلفی نظیر ایمیل مارکتینگ، سوشال مدیا، جستجوی گوگل، وب سایت ها و … استفاده می شود. در حال حاضر توجه کسب کار ها بازاریابی آنلاین بیش از پیش است. شرکت ها بیشترین میزان هزینه های خود را صرف بازاریابی دیجیتال می کنند چرا که مزایا و ظرفیت های این بخش را به خوبی می شناسند. سوالی که در این بخش پیش می آید این است که آیا برای دیجیتال مارکتینگ باید بودجه زیادی را اختصاص دهیم؟ دیجیتال مارکتینگ نیز مانند هر چیز دیگری است و بودجه اختصاصی برای آن بستگی به المان هایی دارد که از آن ها استفاده می شود.

تعرفه دیجیتال مارکتینگ

تعداد آژانس های دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال افزایش است و هر کدام از این آژانس ها هزینه و تعرفه دیجیتال مارکتینگ را با توجه به خدماتشان مشخص می کنند.

استادان سیستم توصیه می کند قبل از هر اقدامی ابتدا مطالعه و جستجو در گوگل را به طور کامل انجام دهید. شیوه های دیجیتال مارکتینگ را بشناسید و رقبای خود را آنالیز کنید و بررسی کنید آن ها از چه شیوه هایی استفاده می کنند و نقاط ضعف و قوتشان در چه چیزی می باشد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

برای کسب اطلاعات دقیق تر از خدمات دیجیتال مارکتینگ بهتر است آژانس های دیجیتال مارکتینگ به خوبی بررسی شوند. سوابق کاری آن ها و میزان رضایت مشتریان سابق این شرکت ها را نیز باید بررسی کنیم. خدمات این شرکت ها نیز باید بررسی شود و با توجه به رویکردی که داریم از هزینه و تعرفه دیجیتال مارکتینگ استعلام بگیریم.

یکی دیگر از عواملی که در مشخص شدن تعرفه سئو دخالت دارد میزان مهارت و تجربه دیجیتال مارکتر می باشد. عامل دیگری که درتعیین تعرفه دیجیتال مارکتینگ تاثیر میگذارد عامل زمان است. میزان زمان تعیین شده بین کارفرما و دیجیتال مارکتر عاملی است که در تعرفه دیجیتال مارکتینگ تاثیر میگذارد. تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ یکی دیگر از دلایل متغیر بودن تعرفه دیجیتال مارکتینگ است. در تولید محتوا به طراحی و تولید انواع محتوای متنی و بلاگ، محتوای تصویری و ویدیویی که متناسب با کسب و کار و برند شما باشد پرداخته می شود.

همه این عوامل در مشخص شدن تعرفه دیجیتال مارکتینگ تاثیر دارد و به همین علت نمی توان عدد مشخصی را به عنوان تعرفه دیجیتال مارکتینگ ارائه داد. پس از بررسی اندازه کسب و کار شما، میزان فعالیت و زمان لازم برای تحویل پروژه و عوامل بسیار دیگری می توان هزینه و تعرفه دیجیتال مارکتینگ را دقیق تر مشخص کرد. تیم حرفه ای دیجیتال مارکتینگ استادان سیستم می تواند از ابتدای فعالیتتان در بستر فضای مجازی تا رسیدن به نتیجه مطلوب در کنار شما باشد.

سوالات متداول در مورد تعرفه دیجیتال مارکتینگ

کدام یک از خدمات دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه تر است؟

هزینه و تعرفه دیجیتال مارکتینگ در هر شرکت با شرکت دیگری متفاوت است. نوع فعالیت و برند شما، نوع محتوای تولیدی برای سایت و فضای مجازی همگی عوامل تاثیر گذار در تعرفه دیجیتال مارکتینگ هستند.

بهترین راه برای رسیدن به جواب این سوال جستجو و مشاوره گرفتن از متخصصان در دیجیتال مارکتینگ می باشد. این افراد خدمات دیجیتال مارکتینگ را به خوبی می شناسند و با بررسی نیاز شما بهترین گزینه ها را پیشنهاد می دهند.

کدام یک از خدمات دیجیتال مارکتینگ برای من مناسب است؟

یکی از راه های بهبود رتبه سایت و پیشی گرفتن از رقبایتان در موتور جستجوی گوگل آنالیز سایت های رقبا می باشد. با استفاده از این روش متوجه نقاط ضعف و قوت وب سایت آن ها می شوید و می توانید تشخیص دهید آن ها بیشتر از چه خدماتی استفاده کرده اند.

اما این بدین معنی نیست که روش استفاده شده توسط رقبایتان مناسب شما هم هست. یک خدمت می تواند برای یک برند مناسب باشد و همان خدمت بذای برند دیگر نامناسب باشد و اصلا جواب ندهد. برای راهنمایی در این زمینه می توانید از استادان سیستم کمک بگیرید.

نتیجه گیری

همانطور که دیدید همه این ابزار ها در دیجیتال مارکتینگ در کنار دانش، تجربه، زمان و میزان فعالیتتان می توانند در مشخص کردن هزینه و تعرفه دیجیتال مارکتینگ تاثیر گذار باشند. قبل از هر گونه اقدامی ابتدا با تحقیق جلو بروید و در کنار آن از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص بهره مند شوید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ در استادان سیستم

تیم دیجیتال مارکتینگ استادان سیستم از افراد مجرب و حرفه ای تشکیل شده است که می تواند از ابتدای شروع فعالیت و کسب و کارتان در کنارتان باشد. از طراحی سایت و تولید محتوایتان تا سئو و بهینه سازی و ارائه سایر خدمات دیجیتال مارکتینگ با مناسب ترین تعرفه دیجیتال مارکتینگ در کنارتان هستیم.

XTEMOS ELEMENT

BLOG DEFAULT

لوگو استاندارد

طراحی لوگو استاندارد برای شرکت ها بسیار مهم هست. بیشتر اوقات لوگو در نگاه اول تاثیر دوچندان در درک بیشتر مشتری ازآن  شرکت و همچنین تصمیم‌گیری بهتر او برای خرید محصول دارد. اگر دوست دارید و میخواهید یک نماد یا یک لوگو استاندارد برای شرکت خود بسازید توصیه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد.

1. خلاق بودن

باید بدانیم لوگو استاندارد چیست و چه چیزی را به ما نشان میدهد؟ لوگو فقط یک علامت نیست. لوگو نام تجاری یک شرکت را نشان می‌دهد که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. در واقع با استفاده از لوگو شما از دیگر رقبای خود متمایز می‌شوید. بنابراین باید لوگوی شما متفاوت از بقیه لوگوی های دیگر شرکت ها باشد.

در انتخاب لوگو طراحی استاندارد بسیار مهم است. نمادی باید خلق شود که مربوط به شرکت شما باشد. این مهم ترین هدف استفاده از لوگو است البته هیچ ضمانتی برای اینکه  از لوگوی شما  توسط شرکتهای دیگر  و افراد استفاده نشود وجود ندارد.

طراحی لوگوی خاص فقط برای این نیست که شباهتی  به لوگو های سایر شرکت ها نداشته باشد. بلکه مهم ترین نکته در منحصر به فرد بودن آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت مرسدس بنز یک ماشین نیست. مهم ترین نکته فکر خلاقانه است که پشت تمام ایده های لوگو های همه شرکت ها وجود داشته است.

2. درک کردن برند تا با طراحی درست منظور خود را به مخاطب برسانید

با ساخت لوگو میتوانید برند خود را به مخاطب  معرفی کنید. لوگو استاندارد باید انقدر خاص باشد که مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین مهمترین هدف شما باید جلب مخاطب با طراحی  خاص لوگوی شرکت خود باشد. تمام مواردی که برند شما  را به ذهنتان می‌آورد بنویسید. وبسایت‌هایی مهم  را بررسی کنید. اما شما باید از زیبایی شناسی طراحها  الهام بگیرید و نه از مفاهیم و معانی لوگوها.

در درک برند باید به  نکات مهمی  توجه کرد. آیا یک برند جذاب است؟ آیا باعث جذب مخاطب میشود؟ با دیدن این برند چه چیزی را متوجه میشود؟ هدف از ساخت این لوگو چیست؟ لوگو علاوه براینکه باید به روز باشد باید هویت حقیقی برند را اشکار کند. در زیر هویت برندها را بررسی میکنیم:

اول باید بدانید که لوگوی شما چه مفهومی دارد. هر لوگوی مفهوم خاص خود را دارد که دارای  اهداف مشخصی است. به‌عنوان مثال لوگوی اپل را در نظر بگیرید. سیبی که قسمتی از آن خورده شده است. یا مرسدس بنز ستاره ای سه پر است درونیک دایره. هر دو لوگوی ساده ای  هستند اما مفهومی از یک شرکت  در آنها نهفته است.

3. رنگ ها در طراحی لوگو استاندارد

وقتی که مشخصات یک برند را بررسی میکنیم  باید همه زوایه های  تصویر خود را در نظر بگیرید. رنگهای پرانرژی  و جیغ باعث می‌شود توجه مخاطب به لوگو  جلب شود. و همینطوررنگهای ملایم بزگی  را نشان میدهد. هر رنگی مفهوم و معنی خاصی دارد و می‌تواند. در زیر با مفهوم رنگ ها آشنا میشوید:

 • رنگ قرمز نشان دهنده پرانرژی جسور بودن است.
 • رنگ نارنجی نشان دهنده خلاق و دوستانه بودن است.
 • رنگ زرد نشان دهنده  آفتابی ومبتکرو خوش بینی است.
 • رنگ سبز نشان دهنده رشد و ارگانیک و منظم بودن است.
 • رنگ آبی نشان دهنده حرفه ای بودن وابسته به پزشکی وارام و قابل اعتماد بودن است.
 • رنگ بنفش نشان دهنده روحانی ودانا و مهیج است.
 • رنگ سفید نشان دهنده ساده و تمیز و خالص است.
 • رنگ صورتی نشان دهنده مفرح و شادی است.
 • رنگ قهوه ای نشان دهنده روستایی تاریخی.

4. نام لوگو استاندارد

یک لوگو استاندارد از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه و نماد. قبل از آنکه یک شرکت بخواهد خودش را با یک نماد یا یک لوگو معرفی کند باید اول تبلیغات انجام بدهد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها لوگو شرکت خود طراحی می‌کنند مثل کوکاکولا.

بسته به شرکت شما معلوم میشود که این کار درست است یا خیر. اگر نام شرکت شما منحصر به فرد و خاص باشد. لوگو نوشتاری  استفاده کنید بهتر است اما اگر یک اسم عام و معمولی داشته باشید باید از یک نماد برای معرفی شرکت خود استفاده کنید. نباید از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده کنید. باید از فونت‌های معمولی استفاده کنید. برخی از لوگوها فقط بخاطره فونت سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند، مثال کوکاکولا.

5. طرحی ساده و انعطاف پذیر

هدف از طراحی لوگواین نیست که مخاطب بشیند و لوگوی شمارو تحلیل و بررسی کند، ولی لوگو باید جذابیت خودش را داشته باشد. لوگو باید به گونه‌ای باشد که بر روی هر پس زمینه‌ای جذاب و زیبا دیده شود وباید قابل پرینت باشد.

باید سایز لوگو قابل تغییر باشد. این نکته مهمی است که لوگویی که انتخاب میکنیم باید با پیشرفت تکنولوژی قدیمی نشود و ماندگار باشد

6. صبر کردن برای دیده شدن

بعضی شرکت ها مانند نایک از نماد برای لوگوی خود استفاده کرده اند و بسیار موفق بودند. البته این شرکت هاام سریع موفق نشدند و زمان برد تا مردم آن ها را بشناسند. حتی با بهترین نماد‌ها و لوگو ها نیز نمیتوان به محبوبیت زود رسید و زمان می‌برد. اگر تنوع محصول زیاد باشد و با کیفیت باشند بهتر مردم ان ها را میشناسند و بین مردم محبوب  می‌شوند . اما چه چیزی باعث شد که نماد ها اثر بخشی زیادی در شناخته شدن شرکت داشته باشد؟

جواب این سوال در چگونه به وجود امدن مفهوم برند ها است. به طراح لوگوی نایک گفته شده بود تا چیزی طراحی کن که نشان دهنده حرکت باشد و بر روی کفش خوب دیده شود. آ او دی چهار حلقه متصل به هم را به نمایش می‌گذارد و پوما تجسم ساده یک اسم است، یک یوزپلنگ درحال پرش.

به دلیل خستگی یا اینکه رقبای شمااین کار را انجام داده اند لوگوی خود را تغییر ندهید. صبور بودن و عجله نکردن در انتخاب طرح خیلی موثر است.

مهم بودن لوگو استاندارد برای ‌سایت‌ها

طراحی یک لوگوی خاص، یکی از مهم ترین مرحله برندسازی و بازاریابی و تبلیغات است برای شما یکی از کاربردهای لوگو به عنوان تزیین برروی محصولات به کار میرود و باعث جذاب و زیبا تر شدن کاتالوگ محصولات، تابلوی مغازه، شرکت یا ویترین مغازه می‌شود. همچنین لوگو تاثیر بسزایی در سایت شرکت شما دارد باعث زیبایی و جلب توجه مشتری می‌شود. ‎‌

با یک لوگوی خاص می‌توان در وب سایت‌ها به رمیت شناخته شد

محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی را که  ارائه می‌دهید با تلاش زیاد  باعث پیشرفت شمادر کارتان می‌شود. با این وجود این، هر چقدر محصول شما  و خدمات شرکت شما  کاملا عالی  و فوق‌العاده‌ای باشد، هرگز از یاد نبرید که رقیب‌هایی شما هم در حال تلاش برای بالا بردن شرکت خود هستند. یک لوگوی مناسب می‌تواند باعث بالا بردن شما نسبت به رقیبای خود بشود . با استفاده از  یک لوگوی خاص مطمین میشوید  که مشتریان شما تنها محصولات و خدمات برند شما را می‌خواهند نه محصولات  رقبای شما

استفاده از لوگو استاندارد برای شرکت باعث می‌شود مشتریان شرکت و محصولات شمارا گم نکنند و این گونه باعث افزایش مشتری  می‌شود و باعث ارتباطی یکپارچه و منسجم میان شما و مشتریاین شرکت شما می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری  از افراد خرید خود را به صورت انلاین انجام میدهند  پس باید در دنیای دیجیتال لوگوی شرکت شما شناخته شده باشد تا باعث افزایش مشتری شما شود و وجود نداشتن در دنیای دیجیتال باعث ضرر در دنیای امروزی است ..

از تیم‌های حرفه‌ای باید برای ساخت لوگو استاندارد خود استفاده کنید

طراحی وب‌سایت سئو و سعی کنید لوگویی ساده  وجذاب برای  شرکت‌تان طراحی کنید. برای این کار از تیمی حرفه‌ای استفاده کنید. از شرکت هایی استفاده کنید که علاوه برطراحی لوگو، در زمینه برندسازی، تخصص داشته باشند و به شما مشاوره دهند.

لوگو استاندارد باید در بهترین جا از سایت قرار بگیرد تا برای مخاطب جذاب و در دید مخاطب باشد. به یاد داشته باشید که لوگو، نام، آدرس و شماره تلفن شرکت‌تان، باید در تمامی صفحات وب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است مخاطب با وارد کردن کلمه ای از سایت وارد یکی از صفحات میانی سایت شما شود و نه صفحه اصلی طراحان سایت با استفاده از لینک گذاری این مشکل را برطرف می‌کنند.

7. داشتن فرآیند طراحی لوگو مشخص

حالا ما یاد گرفته ایم که لوگو چه چیزی است، چه قوانینی  در طراحی لوگو استاندارد باید رعایت شود و چه کاری باید انجام دهیم تا باعث ایجاد لوگو موفق می‌شود. بنابراین می‌توانیم فرآیند طراحی خود را مشخص کنیم. معمولاً این کار در ۵ مرحله انجام می‌گیرد و هر کدام از آنها کارهای که برای ان ساخته شده اند را انجام میدهند. البته هر فردی روند طراحی خاص خودش را دارد و تجربه  داشتن در طراحی لوگوبسیار مهم است. به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله زیر می‌شود:

 1. طراحی پایه و اولیه
 2. تحقیق درباره شرکت
 3. ساختار سازی
 4. ساخت نمونه
 5. بررسی کردن همراه با مشتری
 6. اضافه وکم  کردن درخواست های مشتری
 7. ارسال فایل

در نهایت شما فایل طراحی لوگو را به مشتریان خود تحویل می‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی در آن وجود دارد. در طراحی لوگو امکان ویرایش کار باید وجود داشته باشد.

اصول طراحی لوگو و آرم

پیدایش لوگو استاندارد

اول باید بدانیم لوگو چیست؟ و چه کارایی‌هایی دارد؟ و لوگو چه تأثیری در روند رشد بیزینس دارد؟ چرا هر بیزینس باید نشانه داشته باشد؟  اول باید بدانیم ، آرم چه موقع و از کجا به وجود آمد؟  و لوگو برای چه نیازی به وجود آمده است؟ در سال های  ۱۷۶۰ میلادی تا ۱۸۶۰ که انقلاب صنعتی به وجود آمد در آمریکا تولیدکنندگان افزایش پیدا کردند و شروع به تولید کالاهای جدید کردند و تنوع بین محصولات افزایش یافت. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خودشان را برای خریداران بین کالاهای دیگر موجود در بازار مشخص کنند، این ایده را به وجود آوردند که، هر تولیدکننده امضای خود را روی بسته‌بندی کالاهای خود درج کند تا مشخص شود که، کدام محصول برای کدام شرکت تولیدکننده است.  از آن‌ پس هر شرکت امضای مخصوص خودش را یا نشانه‌ای روی کالاهایش درج می‌کرد. و این‌گونه بود که نشانه به وجود آمد.
و برای این نیاز به وجود آمد که، تولیدکنندگان بتوانند تمایز محصولات و کالاهای خود رابین دیگر کالاها نشان بدهند و به این وسیله به‌گونه‌ای خود را معرفی کنند و بتوانند محصولات خودشان را در ذهن مردم ماندگارکنند.

اهمیت داشتن لوگو

اهمیت داشتن لوگو خوب اینجا پدیدار شد که، هر شرکت که لوگوی به‌یادماندنی تری داشته باشد فروش بیشتری هم خواهد داشت. لوگو استاندارد هر شرکت، معرف شخصیت و ویژگی آن شرکت است. به‌نوعی می‌توان گفت لوگو، چهرهٔ هر بیزینس است و اولین چیزی که باعث می‌شود مردم محصولی را به یاد بیاورند، لوگو آن شرکت است که در ذهن مخاطب حک‌شده باشد. برای همین  لوگو هر بیزینس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه کردن برای یک لوگو خوب عاقلانه‌ترین کار برای یک بیزینس است تا بتواند هم در ذهن مردم ماندگار شود و فروش محصولاتش را افزایش دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک لوگو خوب ماندگاری در ذهن و به یادآوردن آن لوگو است و آن لوگو باید به خوبی بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا نمایش دهد و مهم‌ترین کار یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا به خوبی طراحی کند.

این موضوعات مسائل کلی درباره لوگو آرم است در ادامه دربارهٔ جزییات و اصول طراحی لوگو و آرم بیشتر توضیح خواهیم داد.

چهرهٔ بیزینس با لوگو استاندارد

موضوع چهرهٔ بیزینس مسئلهٔ بسیارمهمی است. یک دیزاینر هنگام طراحی لوگو استاندارد با دست باید به این موضوع  توجه و دقت داشته باشد چون در طراحی لوگو استاندارد با فوتوشاپ، ایلوستریتور یا  کورل  هر فونت یک سبک خاص هر رنگ یک مفهوم و هر شکل یک نماد و و را به بیننده القا می‌کند.
خیلی مسائل دیگر باید به آنها توجه شود و یک لوگو دیزاینر باید آشنایی کامل و علم کامل همهٔ این موارد را داشته باشد، تا بتواند چهرهٔ بیزینس را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد.

البته شاید برای طراحی لوگو کارفرما هم نظراتی برای لوگو خود داشته باشد که بخواهد در طراحی شما اعمال کند، اما مسئلهٔ اینجاست که شما باید نظرات کارفرما را بشنوید اما، شاید همهٔ آنها قابل‌اجرا نباشد و شما که یک طراح و دیزاینر حرفه‌ای لوگو هستید، باید علم کافی برای توضیح و توجیه کارفرما داشته باشید تا آنها را متقاعد کنید که طراحی شما حول محور دانش و علم طراحی لوگو با فوتوشاپ، ایلوستریتور و… انجام می‌شود و همهٔ اینها را با دلیل و برای رشد و پیشرفت آن کسب‌وکار بکار می‌برید.

به‌طور مثال وقتی برای یک بانک بخواهید لوگو طراحی کنید و کارفرما بخواهد که لوگو را به رنگ قرمز و زمینهٔ مشکی برایش طراحی کنید این نکته اصلاً قابل‌قبول نیست و شما باید او را توجیه کنید که رنگ قرمز برای لوگو بانک در ذهن مخاطب بی‌اعتمادی القا می‌کند و امکان اینکه 25 الی 30 درصد از کسانی که از طریق لوگو با آن بانک آشنا می‌شوند، به آن بانک اعتماد نکنند، بسیار زیاد است.

دلایل منطقی و حرفه‌ای

با توضیحات منطقی و علمی خود به کارفرما ثابت کنید که در این کار ماهر هستید. حتی اگر با نپذیرفتن نظرات کارفرما آن پروژه را از دست بدهید، اما برای خود اعتبار بر جا گذاشته‌اید و اگر آن کارفرما پروژه طراحی لوگو را به شما ندهد، درنهایت اعتبار و تخصص خود را به او ثابت کرده‌اید و امکان این موضوع که همان کارفرما برای شما مشتری جذب کند و شمارا معرفی کند بسیار زیاد است.
چون شما تخصص و علم خود را در ذهن او ثابت کرده‌اید و اگر کسی به دنبال یک طراح لوگو متخصص باشد، احتمال اینکه همان کارفرما شمارا معرفی کند، زیاد است و شکی در آن نیست. پس از بیان علم طراحی لوگو خود ترسی نداشته باشید. با اعتمادبه‌نفس از علم خود دفاع کنید و اگر هم درنهایت با توضیحات شما کارفرما بر اجرای نظر خود پافشاری داشت، حداقل شما مشاوره خود را به‌عنوان یک متخصص داده‌اید و به او گفته‌اید که نظراتش بر اساس علم آموزش طراحی لوگو صحیح نیست.
اینجاست که موضوع دفاع از لوگو اهمیت خود را نشان می‌دهد. وقتی میگوییم یک دیزاینر باید لوگویی طراحی کند، که بتواند با دلیل و علم آموزش طراحی لوگو از طرح خود دفاع کند و برای هر جزء لوگو توضیح و دلیل داشته باشد، منظور این است و وظیفهٔ یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند به کارفرما مشاوره خوبی درزمینهٔ نشانه‌اش به او بدهد و مثل یک دوست دلسوز و دانا درزمینهٔ آموزش طراحی لوگو برای رشد آن کسب‌وکار به آنها مشاوره دهد.

لوگو نوشتاری(لوگوتایپ)

در دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دست دیزاینر ها به‌شدت باز است چون از قدیم بر روی بحث خط و نوشته و تایپوگرافی ثمرات ارزشمندی و زیادی بر جای مانده است. ما تنوع بسیار بالایی از انواع و اقسام حروف فارسی آماده را در اختیارداریم که به‌راحتی می‌توان آنها را به یک لوگو نوشتاری خوب تبدیل کنیم. لوگوهای نوشتاری به چهار دسته تقسیم می‌شوند. یکی از چهار دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دستهٔ لوگوهای سنتی است. دستهٔ لوگوی نوشتاری سنتی خود به‌تنهایی شامل ۹ بخش می‌شود. یعنی اگر شما بخواهید نوشته یا حروفی را در این دسته از لوگوهای نوشتاری فارسی طراحی کنید، همان ابتدای ایده پردازی شما ۹ اتود آماده از انواع لوگو سنتی خروجی می‌گیرید. این ۹ دسته از بخش لوگو نوشتاری سنتی شامل موارد زیر است:

 • تعلیق
 • بنایی
 • معلی
 • نستعلیق
 • معلی
 • ثلث
 • محقق
 • کوفی
 • نسخ
 • ریحان

این ۹ دسته در همان ابتدای اتود زدن در اختیار ماست که شما حتی با خلاقیت خود و با ترکیب دو یا چند مدل از این دسته می‌توانید لوگو تایپ‌های بسیار زیبایی خلق کنید، و تا بیست وپنج الی سی عدد اتود همان ابتدای کار بزنید.

انواع طراحی لوگو استاندارد

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های جذابی را تولید می کنند. بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان (طراحی لوگو اسم) می‌شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله آیکون ها، اشکال،  طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز معلوم است، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب وقت گیرترو سخت تر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می‌باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می‌شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می‌نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می‌شود.

به خوبی می‌دانیم که سلیقه های افراد متفاوت می‌باشد. از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، می‌خواهند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد. البته طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاهی مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که گفتیم.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه‌ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده کنید. چند نکته:

 • لوگو باید خاص باشد قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
 • طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر خدمت، شغل، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی ندارند
 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود گفتیم که لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی میکند.
 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد لوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر تاثیرگذارترو جذابتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

طراحی لوگو استاندارد با استادان سیستم

فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می‌شود. ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد:

 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به برندینگ مجموعه، بررسی بازار هدف، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم ، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما داده میشود.

 

طراحی سایت حرفه ای در ملایر

طراحی سایت حرفه ای در ملایر با هدف ارتقا و بهبود وضعیت هر کسب و کاری انجام می‌شود. خدمات رسانی، افزایش اعتبار، کسب درآمد و… از عواملی هستند که صاحبان کسب و کار شهرستان ملایر در تلاش اند تا به آن دست یابند. طراحی حرفه ای به سایت شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را فراتر از شهرستان ملایر در اختیار مردم قرار دهید. سایت حرفه ای فضایی را در اختیار شما می‌گذارد تا در آن به معرفی خود یا شغلتان بپردازید. کافیست آن ها را از لحاظ فنی و ظاهری قوی طراحی کنید.

طراحی سایت حرفه ای در ملایر چگونه است؟

طراحی سایت حرفه ای در ملایر به یکی از کلمات پر بازدید در گوگل و یکی از نیاز های جدید در کسب و کارهای ملایر تبدیل شده است. به طوری که داشتن وب سایت یا شبکه های اجتماعی برای فعالیت در دنیای امروزی مهم و ضروری است .

مزیت داشتن سایت حرفه ای در ملایر

بازار فروش بسیار وسیع

در بازار سنتی، فروش محصولات و ارائه خدمات محدود به یک شهر یا حتی یک خیابان بود. امروزه با پیشرفت فناوری و به کمک سایت حرفه ای  می توانیم محصولات ملایر را در سراسر کشور به فروش برسانیم.

صرفه جویی در زمان

داشتن سایت حرفه ای مراجعه حضوری را کم یا حذف می کند و به میزان زیادی در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی می کند. فروشنده  با قرار دادن تصاویر و اطلاعات محصولات خود  در سایت، ویژگی های محصولات را نشان می دهد. همچنین مشتری نیز برای خرید یک محصول می تواند، در زمان بسیار کمی محصول مورد نیاز خود را در سایت های مختلف مشاهده کرده و پس از ارزیابی و مقایسه نسبت به خرید آن اقدام نماید.

قیمت ها مقطوع است

قیمت ها در سایت حرفه ای به صورت شفاف و واضح درج شده است و افراد برای خرید محصولات در سایت مراحل پرداخت را انجام می دهند و از شما تقاضای تخفیف نمی کنند. لازم به ذکر است که امکان ارائه تخفیف در مناسبت ها و برای شرایط خاص وجود دارد و با ارائه تخفیف می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از سایت تان نمایید‌.

افزایش اعتبار

در دنیای دیجیتالی امروز، با جایگزین شدن ویترین فروشگاه ها و دفاتر کاری با وب سایت ها، ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار محسوس بوده و به بیزینس شما یک وجه حرفه ای می بخشد. وب سایت به نوعی شناسنامه یک کسب و کار در دنیای آنلاین می باشد. و مانند کارت های ویزیت و کاتالوگ ها سعی در معرفی کسب و کار شما به مشتریان را دارد و به نوعی شخصیت کاری یا ویژگی محصولات را به مشتریان نشان می دهد.یک سایت  حرفه ای تمیز و مرتب ذهنیت بسیار مثبتی را در مشتری ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید از سایت شما می کند.

قیمت طراحی سایت حرفه ای در ملایر

قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایت های با امکانات خاص و گرافیک بسیار حرفه ای قیمت بیشتری نیز دارند.

طراحی سایت واکنش گرا

می خواهیم به موضوع طراحی سایت واکنش گرا بپردازیم. قبل از شروع بحث به این سوال پاسخ دهید. شما برای جستجو در سایت ها، برای آموزش و خرید اینترنتی بیشتر از موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر؟ به احتمال زیاد جواب شما گزینه ی اول یعنی جستجو با استفاده از تلفن همراه است. چرا که موبایل همیشه در دسترس است.

طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلف سازگاری دارد. کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک، متوسط یا بزرگ داشته باشند، می توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی به تغییر اندازه ی صفحه ندارند که سایت به صورت کامل دیده شود.
در کل سایت واکنش گرا نسبت به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می کند واکنش نشان می دهد.

اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

صرفه جویی در هزینه:

قبل از اینکه خصوصیت واکنش گرا بودن به صورت وسیع مورد استفاده قرار گیرد، شرکت ها اگر می خواستند نسخه موبایل برای سایت خود طراحی کنند برای هرگونه ابزار یک قالب ویژه طراحی می کردند. تصور کنید اگر می خواستید مثلا برای 3 ابزار آی پد، آیفون و کامپیوتر های رایج قالب طراحی شود چه هزینه ای می بایست پرداخت می کردید. نکته ی جالب اینجاست که اگر روزی وسیله جدید به بازار معرفی و به سرعت عام شود، باز دوباره باید هزینه جدید صرف شود تا برای این ابزار جدید، قالب طراحی گردد.
زیبایی قالب طراحی سایت واکنش گرا آنجا خود را نشان می دهد که شما سایتتان برای هر ابزاری که در بازار موجود است، خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست.

افزایش ترافیک سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنت، با تلفن همراه خود به وب گردی می پردازند. شما تصور کنید اگر سایتی در اختیار نداشته باشید که در ابزار های موبایل به خوبی نمود پیدا نکند، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید.

پیشی گرفتن از رقیبان:

از آنجایی که طراحی سایت واکنش گرا هنوز هم تقریبا در ابتدای راه است، طبیعتا تمام رقیبان شما از این ویژگی برخوردار نمی باشند. داشتن این خصوصیت به بازدیدکنندگان شما می گوید کار شما در همه عرصه ها حرفه ای است که نه تنها در تمام نمایشگر ها بلکه در همه ابزار های موجود در بازار به زیبایی و بدون مشکل به نمایش در می آید. همین موضوع باعث پیشی گرفتن شما از رقیبان می شود.

انعطاف پذیری بالا و فعال سایت واکنش گرا: 

  هنگام طراحی سایت واکنش گرا می توانید بخشی از سایت را با توجه به نظر خودتان در تلفن همراه نمایش ندهید و به جای آن چیز دیگری جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کرده باشید، می توانید وب سایت را متناسب با نسخه های تبلت و یا موبایل نمایش دهید و کاربران را به نصب نرم افزار تشویق کنید.

همیشه و همه جا در دسترس هستید:

یکی دیگر از فواید طراحی سایت واکنش گرا این است که اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شما همه جا در دسترس خواهید بود و کاربرانتان در هر جایی می توانند شما را ببینند.
مهم نیست که سایت شما در یک موبایل، تبلت یا یک نمایشگر بزرگ باز شود. اگر وب سایتی که طراحی می کنید واکنش گرا باشد، نمایش وبسایت شما در هیچ دستگاهی با هیچ اندازه ای دچار مشکل نمی شود.

نقاط ضعف سایت های ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ممکن است مشکلاتی هم به همراه داشته باشد؛ مثلا:

 • کاهش سرعت لود: برای ریسپانسیو بودن یک سایت از کد های css روی html5 استفاده شده که این مسئله باعث می شود که کل محتوای سایت در حالت ریسپانسیو هم لود شود. به عنوان مثال، اگر در نسخه ی تلفن همراه 60 درصد اطلاعات نمایش داده شود، 40 درصد دیگر نیز به طور پنهانی بارگذاری می شود. این مسئله ممکن است روی سرعت لود سایت در نسخه موبایل تاثیر منفی داشته باشد.
 • ضعف در ارائه سرویس ها: برخی از سرویس های دیجیتال ممکن است در نسخه های تلفن همراه قدرت اجرا شدن نداشته باشند و برای طراحی سایت واکنش گرا نتوان از آنها استفاده کرد. یا اینکه در نسخه موبایل مجبور شویم آن ها را حذف کنیم.
 • عدم پشتیبانی مرورگرها: یکی از مشکلاتی که ممکن است در سایت های ریسپانسیو اتفاق بیفتد این است که برخی از مرورگرها از html5 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند سایت ها را در قالب ریسپانسیو نمایش دهند.

اصول طراحی سایت واکنش گرا

برای طراحی سایت واکنش گرا یا تبدیل یک سایت به سایت واکنش گرا یه سری نکات و اصول بسیار مهم وجود دارد، که ما به چند مورد آن می پردازیم.
برنامه ریزی طرح اولیه خود: طرح اولیه وب سایت در اصول طراحی سایت واکنش گرا به تمام اجزایی گفته می شود که می خواهید در داخل سایت نمایش دهید. شما به عنوان برنامه نویس باید بدانید که سایت مورد نظر از چه قسمت هایی تشکیل شده و برای طراحی چقدر زمان می برد. این برنامه ریزی باعث طراحی تمام و کمال شما می شود.
هدایت کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت: مسیر یابی یا هدایت کاربر یکی از مهم ترین کلیات طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. شما به عنوان برنامه نویس سایت با جهت یابی درست سایت خود این فرصت را برای کاربران فراهم می کنید که به آسانی به تمام قسمت های مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب زمانی اهمیت خود را نمایش می دهد که کاربران برای مشاهده سایت شما، از تلفن همراه استفاده می کنند.
تمرکز بر روی قالب های ریسپانسیو ساده و زیبا: زمانی که شما به عنوان طراح سایت، قالب سایت واکنش گرای خود را ساده انتخاب می کنید، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و نمایش کامل آن و مقبولیت عام بین کاربران می شود.
بررسی قالب خود در موتور جستجوگر بعد از پایان طراحی سایت ریسپانسیو: برای بالا رفتن سئو سایت خود باید سایت شما دارای امکان مشاهده در تلفن همراه باشد که با ریسپانسیو کردن آن این امکان به وجود می آید. بعد از پایان طراحی، سایت خود را با مرورگر موبایل های مختلف چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

روش های طراحی سایت واکنش گرا

به طور کلی طراحی وب سایت واکنش گرا با دو روش مختلف انجام می شود. که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم. اگر چه روش چیدمان ریزی طراحی واکنش گرا برای مشتری مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید، بهتر است حتما با روش های طراحی واکنش گرا آشنا بشوید.

1. کدنویسی اختصاصی

در این روش همه شناسه ها به صورت اختصاصی نوشته می شوند و همه اندازه ها توسط کدنویس ارزیابی می شود. این روش در پروژه های کوچک مناسب تر به نظر می رسد. چون در یک وب سایت چند صفحه ای Element های زیادی تعریف نمی شود؛ بنابراین ویرایش این نوع کدنویسی در پروژه های کوچک راحت تر است.

2. با استفاده از فریمورک ها

پیش از توضیح این قسمت لازم است بدانید که اصلا فریمورک چیست؟ به طور مختصر فریمورک در فرهنگ واژه ها به معنی <<چهارچوب کاری>> است. برخی انجمن های غیر انتفاعی در دنیا هستند که یه سری نمونه کد css را آماده کرده اند تا بقیه کدنویس ها و طراحان وب بتوانند از این الگو های آماده در کارهایشان استفاده کنند. با این روش طراحان وب با دانش فنی کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند یک وب سایت کامل تولید کنند که اکثر اصول طراحی وب در آن رعایت شده است.
تا امروز چند فریمورک برای طراحی سایت واکنش گرا ساخته شده است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. فریمورک بوت استرپ (Bootstrap) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فریمورک های طراحی سایت واکنش گراست. بسیاری از طراحان سایت در سراسر دنیا برای ساخت وب سایت های واکنش گرا از بوت استرپ استفاده می کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آمار در کشور ما درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند روز به روز بیشتر می شود، استفاده از این نوع طراحی بسیار ضروری به نظر می رسد.
بیش از نیمی از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند، گوشی های هوشمند، تبلت و… دارند و بیش از نیمی از کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر 15 دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.

XTEMOS ELEMENT

BLOG WITH SMALL IMAGES

لوگو استاندارد

طراحی لوگو استاندارد برای شرکت ها بسیار مهم هست. بیشتر اوقات لوگو در نگاه اول تاثیر دوچندان در درک بیشتر مشتری ازآن  شرکت و همچنین تصمیم‌گیری بهتر او برای خرید محصول دارد. اگر دوست دارید و میخواهید یک نماد یا یک لوگو استاندارد برای شرکت خود بسازید توصیه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد.

1. خلاق بودن

باید بدانیم لوگو استاندارد چیست و چه چیزی را به ما نشان میدهد؟ لوگو فقط یک علامت نیست. لوگو نام تجاری یک شرکت را نشان می‌دهد که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. در واقع با استفاده از لوگو شما از دیگر رقبای خود متمایز می‌شوید. بنابراین باید لوگوی شما متفاوت از بقیه لوگوی های دیگر شرکت ها باشد.

در انتخاب لوگو طراحی استاندارد بسیار مهم است. نمادی باید خلق شود که مربوط به شرکت شما باشد. این مهم ترین هدف استفاده از لوگو است البته هیچ ضمانتی برای اینکه  از لوگوی شما  توسط شرکتهای دیگر  و افراد استفاده نشود وجود ندارد.

طراحی لوگوی خاص فقط برای این نیست که شباهتی  به لوگو های سایر شرکت ها نداشته باشد. بلکه مهم ترین نکته در منحصر به فرد بودن آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت مرسدس بنز یک ماشین نیست. مهم ترین نکته فکر خلاقانه است که پشت تمام ایده های لوگو های همه شرکت ها وجود داشته است.

2. درک کردن برند تا با طراحی درست منظور خود را به مخاطب برسانید

با ساخت لوگو میتوانید برند خود را به مخاطب  معرفی کنید. لوگو استاندارد باید انقدر خاص باشد که مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین مهمترین هدف شما باید جلب مخاطب با طراحی  خاص لوگوی شرکت خود باشد. تمام مواردی که برند شما  را به ذهنتان می‌آورد بنویسید. وبسایت‌هایی مهم  را بررسی کنید. اما شما باید از زیبایی شناسی طراحها  الهام بگیرید و نه از مفاهیم و معانی لوگوها.

در درک برند باید به  نکات مهمی  توجه کرد. آیا یک برند جذاب است؟ آیا باعث جذب مخاطب میشود؟ با دیدن این برند چه چیزی را متوجه میشود؟ هدف از ساخت این لوگو چیست؟ لوگو علاوه براینکه باید به روز باشد باید هویت حقیقی برند را اشکار کند. در زیر هویت برندها را بررسی میکنیم:

اول باید بدانید که لوگوی شما چه مفهومی دارد. هر لوگوی مفهوم خاص خود را دارد که دارای  اهداف مشخصی است. به‌عنوان مثال لوگوی اپل را در نظر بگیرید. سیبی که قسمتی از آن خورده شده است. یا مرسدس بنز ستاره ای سه پر است درونیک دایره. هر دو لوگوی ساده ای  هستند اما مفهومی از یک شرکت  در آنها نهفته است.

3. رنگ ها در طراحی لوگو استاندارد

وقتی که مشخصات یک برند را بررسی میکنیم  باید همه زوایه های  تصویر خود را در نظر بگیرید. رنگهای پرانرژی  و جیغ باعث می‌شود توجه مخاطب به لوگو  جلب شود. و همینطوررنگهای ملایم بزگی  را نشان میدهد. هر رنگی مفهوم و معنی خاصی دارد و می‌تواند. در زیر با مفهوم رنگ ها آشنا میشوید:

 • رنگ قرمز نشان دهنده پرانرژی جسور بودن است.
 • رنگ نارنجی نشان دهنده خلاق و دوستانه بودن است.
 • رنگ زرد نشان دهنده  آفتابی ومبتکرو خوش بینی است.
 • رنگ سبز نشان دهنده رشد و ارگانیک و منظم بودن است.
 • رنگ آبی نشان دهنده حرفه ای بودن وابسته به پزشکی وارام و قابل اعتماد بودن است.
 • رنگ بنفش نشان دهنده روحانی ودانا و مهیج است.
 • رنگ سفید نشان دهنده ساده و تمیز و خالص است.
 • رنگ صورتی نشان دهنده مفرح و شادی است.
 • رنگ قهوه ای نشان دهنده روستایی تاریخی.

4. نام لوگو استاندارد

یک لوگو استاندارد از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه و نماد. قبل از آنکه یک شرکت بخواهد خودش را با یک نماد یا یک لوگو معرفی کند باید اول تبلیغات انجام بدهد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها لوگو شرکت خود طراحی می‌کنند مثل کوکاکولا.

بسته به شرکت شما معلوم میشود که این کار درست است یا خیر. اگر نام شرکت شما منحصر به فرد و خاص باشد. لوگو نوشتاری  استفاده کنید بهتر است اما اگر یک اسم عام و معمولی داشته باشید باید از یک نماد برای معرفی شرکت خود استفاده کنید. نباید از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده کنید. باید از فونت‌های معمولی استفاده کنید. برخی از لوگوها فقط بخاطره فونت سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند، مثال کوکاکولا.

5. طرحی ساده و انعطاف پذیر

هدف از طراحی لوگواین نیست که مخاطب بشیند و لوگوی شمارو تحلیل و بررسی کند، ولی لوگو باید جذابیت خودش را داشته باشد. لوگو باید به گونه‌ای باشد که بر روی هر پس زمینه‌ای جذاب و زیبا دیده شود وباید قابل پرینت باشد.

باید سایز لوگو قابل تغییر باشد. این نکته مهمی است که لوگویی که انتخاب میکنیم باید با پیشرفت تکنولوژی قدیمی نشود و ماندگار باشد

6. صبر کردن برای دیده شدن

بعضی شرکت ها مانند نایک از نماد برای لوگوی خود استفاده کرده اند و بسیار موفق بودند. البته این شرکت هاام سریع موفق نشدند و زمان برد تا مردم آن ها را بشناسند. حتی با بهترین نماد‌ها و لوگو ها نیز نمیتوان به محبوبیت زود رسید و زمان می‌برد. اگر تنوع محصول زیاد باشد و با کیفیت باشند بهتر مردم ان ها را میشناسند و بین مردم محبوب  می‌شوند . اما چه چیزی باعث شد که نماد ها اثر بخشی زیادی در شناخته شدن شرکت داشته باشد؟

جواب این سوال در چگونه به وجود امدن مفهوم برند ها است. به طراح لوگوی نایک گفته شده بود تا چیزی طراحی کن که نشان دهنده حرکت باشد و بر روی کفش خوب دیده شود. آ او دی چهار حلقه متصل به هم را به نمایش می‌گذارد و پوما تجسم ساده یک اسم است، یک یوزپلنگ درحال پرش.

به دلیل خستگی یا اینکه رقبای شمااین کار را انجام داده اند لوگوی خود را تغییر ندهید. صبور بودن و عجله نکردن در انتخاب طرح خیلی موثر است.

مهم بودن لوگو استاندارد برای ‌سایت‌ها

طراحی یک لوگوی خاص، یکی از مهم ترین مرحله برندسازی و بازاریابی و تبلیغات است برای شما یکی از کاربردهای لوگو به عنوان تزیین برروی محصولات به کار میرود و باعث جذاب و زیبا تر شدن کاتالوگ محصولات، تابلوی مغازه، شرکت یا ویترین مغازه می‌شود. همچنین لوگو تاثیر بسزایی در سایت شرکت شما دارد باعث زیبایی و جلب توجه مشتری می‌شود. ‎‌

با یک لوگوی خاص می‌توان در وب سایت‌ها به رمیت شناخته شد

محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی را که  ارائه می‌دهید با تلاش زیاد  باعث پیشرفت شمادر کارتان می‌شود. با این وجود این، هر چقدر محصول شما  و خدمات شرکت شما  کاملا عالی  و فوق‌العاده‌ای باشد، هرگز از یاد نبرید که رقیب‌هایی شما هم در حال تلاش برای بالا بردن شرکت خود هستند. یک لوگوی مناسب می‌تواند باعث بالا بردن شما نسبت به رقیبای خود بشود . با استفاده از  یک لوگوی خاص مطمین میشوید  که مشتریان شما تنها محصولات و خدمات برند شما را می‌خواهند نه محصولات  رقبای شما

استفاده از لوگو استاندارد برای شرکت باعث می‌شود مشتریان شرکت و محصولات شمارا گم نکنند و این گونه باعث افزایش مشتری  می‌شود و باعث ارتباطی یکپارچه و منسجم میان شما و مشتریاین شرکت شما می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری  از افراد خرید خود را به صورت انلاین انجام میدهند  پس باید در دنیای دیجیتال لوگوی شرکت شما شناخته شده باشد تا باعث افزایش مشتری شما شود و وجود نداشتن در دنیای دیجیتال باعث ضرر در دنیای امروزی است ..

از تیم‌های حرفه‌ای باید برای ساخت لوگو استاندارد خود استفاده کنید

طراحی وب‌سایت سئو و سعی کنید لوگویی ساده  وجذاب برای  شرکت‌تان طراحی کنید. برای این کار از تیمی حرفه‌ای استفاده کنید. از شرکت هایی استفاده کنید که علاوه برطراحی لوگو، در زمینه برندسازی، تخصص داشته باشند و به شما مشاوره دهند.

لوگو استاندارد باید در بهترین جا از سایت قرار بگیرد تا برای مخاطب جذاب و در دید مخاطب باشد. به یاد داشته باشید که لوگو، نام، آدرس و شماره تلفن شرکت‌تان، باید در تمامی صفحات وب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است مخاطب با وارد کردن کلمه ای از سایت وارد یکی از صفحات میانی سایت شما شود و نه صفحه اصلی طراحان سایت با استفاده از لینک گذاری این مشکل را برطرف می‌کنند.

7. داشتن فرآیند طراحی لوگو مشخص

حالا ما یاد گرفته ایم که لوگو چه چیزی است، چه قوانینی  در طراحی لوگو استاندارد باید رعایت شود و چه کاری باید انجام دهیم تا باعث ایجاد لوگو موفق می‌شود. بنابراین می‌توانیم فرآیند طراحی خود را مشخص کنیم. معمولاً این کار در ۵ مرحله انجام می‌گیرد و هر کدام از آنها کارهای که برای ان ساخته شده اند را انجام میدهند. البته هر فردی روند طراحی خاص خودش را دارد و تجربه  داشتن در طراحی لوگوبسیار مهم است. به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله زیر می‌شود:

 1. طراحی پایه و اولیه
 2. تحقیق درباره شرکت
 3. ساختار سازی
 4. ساخت نمونه
 5. بررسی کردن همراه با مشتری
 6. اضافه وکم  کردن درخواست های مشتری
 7. ارسال فایل

در نهایت شما فایل طراحی لوگو را به مشتریان خود تحویل می‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی در آن وجود دارد. در طراحی لوگو امکان ویرایش کار باید وجود داشته باشد.

اصول طراحی لوگو و آرم

پیدایش لوگو استاندارد

اول باید بدانیم لوگو چیست؟ و چه کارایی‌هایی دارد؟ و لوگو چه تأثیری در روند رشد بیزینس دارد؟ چرا هر بیزینس باید نشانه داشته باشد؟  اول باید بدانیم ، آرم چه موقع و از کجا به وجود آمد؟  و لوگو برای چه نیازی به وجود آمده است؟ در سال های  ۱۷۶۰ میلادی تا ۱۸۶۰ که انقلاب صنعتی به وجود آمد در آمریکا تولیدکنندگان افزایش پیدا کردند و شروع به تولید کالاهای جدید کردند و تنوع بین محصولات افزایش یافت. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خودشان را برای خریداران بین کالاهای دیگر موجود در بازار مشخص کنند، این ایده را به وجود آوردند که، هر تولیدکننده امضای خود را روی بسته‌بندی کالاهای خود درج کند تا مشخص شود که، کدام محصول برای کدام شرکت تولیدکننده است.  از آن‌ پس هر شرکت امضای مخصوص خودش را یا نشانه‌ای روی کالاهایش درج می‌کرد. و این‌گونه بود که نشانه به وجود آمد.
و برای این نیاز به وجود آمد که، تولیدکنندگان بتوانند تمایز محصولات و کالاهای خود رابین دیگر کالاها نشان بدهند و به این وسیله به‌گونه‌ای خود را معرفی کنند و بتوانند محصولات خودشان را در ذهن مردم ماندگارکنند.

اهمیت داشتن لوگو

اهمیت داشتن لوگو خوب اینجا پدیدار شد که، هر شرکت که لوگوی به‌یادماندنی تری داشته باشد فروش بیشتری هم خواهد داشت. لوگو استاندارد هر شرکت، معرف شخصیت و ویژگی آن شرکت است. به‌نوعی می‌توان گفت لوگو، چهرهٔ هر بیزینس است و اولین چیزی که باعث می‌شود مردم محصولی را به یاد بیاورند، لوگو آن شرکت است که در ذهن مخاطب حک‌شده باشد. برای همین  لوگو هر بیزینس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه کردن برای یک لوگو خوب عاقلانه‌ترین کار برای یک بیزینس است تا بتواند هم در ذهن مردم ماندگار شود و فروش محصولاتش را افزایش دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک لوگو خوب ماندگاری در ذهن و به یادآوردن آن لوگو است و آن لوگو باید به خوبی بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا نمایش دهد و مهم‌ترین کار یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا به خوبی طراحی کند.

این موضوعات مسائل کلی درباره لوگو آرم است در ادامه دربارهٔ جزییات و اصول طراحی لوگو و آرم بیشتر توضیح خواهیم داد.

چهرهٔ بیزینس با لوگو استاندارد

موضوع چهرهٔ بیزینس مسئلهٔ بسیارمهمی است. یک دیزاینر هنگام طراحی لوگو استاندارد با دست باید به این موضوع  توجه و دقت داشته باشد چون در طراحی لوگو استاندارد با فوتوشاپ، ایلوستریتور یا  کورل  هر فونت یک سبک خاص هر رنگ یک مفهوم و هر شکل یک نماد و و را به بیننده القا می‌کند.
خیلی مسائل دیگر باید به آنها توجه شود و یک لوگو دیزاینر باید آشنایی کامل و علم کامل همهٔ این موارد را داشته باشد، تا بتواند چهرهٔ بیزینس را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد.

البته شاید برای طراحی لوگو کارفرما هم نظراتی برای لوگو خود داشته باشد که بخواهد در طراحی شما اعمال کند، اما مسئلهٔ اینجاست که شما باید نظرات کارفرما را بشنوید اما، شاید همهٔ آنها قابل‌اجرا نباشد و شما که یک طراح و دیزاینر حرفه‌ای لوگو هستید، باید علم کافی برای توضیح و توجیه کارفرما داشته باشید تا آنها را متقاعد کنید که طراحی شما حول محور دانش و علم طراحی لوگو با فوتوشاپ، ایلوستریتور و… انجام می‌شود و همهٔ اینها را با دلیل و برای رشد و پیشرفت آن کسب‌وکار بکار می‌برید.

به‌طور مثال وقتی برای یک بانک بخواهید لوگو طراحی کنید و کارفرما بخواهد که لوگو را به رنگ قرمز و زمینهٔ مشکی برایش طراحی کنید این نکته اصلاً قابل‌قبول نیست و شما باید او را توجیه کنید که رنگ قرمز برای لوگو بانک در ذهن مخاطب بی‌اعتمادی القا می‌کند و امکان اینکه 25 الی 30 درصد از کسانی که از طریق لوگو با آن بانک آشنا می‌شوند، به آن بانک اعتماد نکنند، بسیار زیاد است.

دلایل منطقی و حرفه‌ای

با توضیحات منطقی و علمی خود به کارفرما ثابت کنید که در این کار ماهر هستید. حتی اگر با نپذیرفتن نظرات کارفرما آن پروژه را از دست بدهید، اما برای خود اعتبار بر جا گذاشته‌اید و اگر آن کارفرما پروژه طراحی لوگو را به شما ندهد، درنهایت اعتبار و تخصص خود را به او ثابت کرده‌اید و امکان این موضوع که همان کارفرما برای شما مشتری جذب کند و شمارا معرفی کند بسیار زیاد است.
چون شما تخصص و علم خود را در ذهن او ثابت کرده‌اید و اگر کسی به دنبال یک طراح لوگو متخصص باشد، احتمال اینکه همان کارفرما شمارا معرفی کند، زیاد است و شکی در آن نیست. پس از بیان علم طراحی لوگو خود ترسی نداشته باشید. با اعتمادبه‌نفس از علم خود دفاع کنید و اگر هم درنهایت با توضیحات شما کارفرما بر اجرای نظر خود پافشاری داشت، حداقل شما مشاوره خود را به‌عنوان یک متخصص داده‌اید و به او گفته‌اید که نظراتش بر اساس علم آموزش طراحی لوگو صحیح نیست.
اینجاست که موضوع دفاع از لوگو اهمیت خود را نشان می‌دهد. وقتی میگوییم یک دیزاینر باید لوگویی طراحی کند، که بتواند با دلیل و علم آموزش طراحی لوگو از طرح خود دفاع کند و برای هر جزء لوگو توضیح و دلیل داشته باشد، منظور این است و وظیفهٔ یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند به کارفرما مشاوره خوبی درزمینهٔ نشانه‌اش به او بدهد و مثل یک دوست دلسوز و دانا درزمینهٔ آموزش طراحی لوگو برای رشد آن کسب‌وکار به آنها مشاوره دهد.

لوگو نوشتاری(لوگوتایپ)

در دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دست دیزاینر ها به‌شدت باز است چون از قدیم بر روی بحث خط و نوشته و تایپوگرافی ثمرات ارزشمندی و زیادی بر جای مانده است. ما تنوع بسیار بالایی از انواع و اقسام حروف فارسی آماده را در اختیارداریم که به‌راحتی می‌توان آنها را به یک لوگو نوشتاری خوب تبدیل کنیم. لوگوهای نوشتاری به چهار دسته تقسیم می‌شوند. یکی از چهار دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دستهٔ لوگوهای سنتی است. دستهٔ لوگوی نوشتاری سنتی خود به‌تنهایی شامل ۹ بخش می‌شود. یعنی اگر شما بخواهید نوشته یا حروفی را در این دسته از لوگوهای نوشتاری فارسی طراحی کنید، همان ابتدای ایده پردازی شما ۹ اتود آماده از انواع لوگو سنتی خروجی می‌گیرید. این ۹ دسته از بخش لوگو نوشتاری سنتی شامل موارد زیر است:

 • تعلیق
 • بنایی
 • معلی
 • نستعلیق
 • معلی
 • ثلث
 • محقق
 • کوفی
 • نسخ
 • ریحان

این ۹ دسته در همان ابتدای اتود زدن در اختیار ماست که شما حتی با خلاقیت خود و با ترکیب دو یا چند مدل از این دسته می‌توانید لوگو تایپ‌های بسیار زیبایی خلق کنید، و تا بیست وپنج الی سی عدد اتود همان ابتدای کار بزنید.

انواع طراحی لوگو استاندارد

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های جذابی را تولید می کنند. بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان (طراحی لوگو اسم) می‌شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله آیکون ها، اشکال،  طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز معلوم است، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب وقت گیرترو سخت تر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می‌باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می‌شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می‌نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می‌شود.

به خوبی می‌دانیم که سلیقه های افراد متفاوت می‌باشد. از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، می‌خواهند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد. البته طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاهی مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که گفتیم.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه‌ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده کنید. چند نکته:

 • لوگو باید خاص باشد قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
 • طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر خدمت، شغل، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی ندارند
 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود گفتیم که لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی میکند.
 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد لوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر تاثیرگذارترو جذابتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

طراحی لوگو استاندارد با استادان سیستم

فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می‌شود. ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد:

 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به برندینگ مجموعه، بررسی بازار هدف، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم ، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما داده میشود.

 

طراحی سایت حرفه ای در ملایر

طراحی سایت حرفه ای در ملایر با هدف ارتقا و بهبود وضعیت هر کسب و کاری انجام می‌شود. خدمات رسانی، افزایش اعتبار، کسب درآمد و… از عواملی هستند که صاحبان کسب و کار شهرستان ملایر در تلاش اند تا به آن دست یابند. طراحی حرفه ای به سایت شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را فراتر از شهرستان ملایر در اختیار مردم قرار دهید. سایت حرفه ای فضایی را در اختیار شما می‌گذارد تا در آن به معرفی خود یا شغلتان بپردازید. کافیست آن ها را از لحاظ فنی و ظاهری قوی طراحی کنید.

طراحی سایت حرفه ای در ملایر چگونه است؟

طراحی سایت حرفه ای در ملایر به یکی از کلمات پر بازدید در گوگل و یکی از نیاز های جدید در کسب و کارهای ملایر تبدیل شده است. به طوری که داشتن وب سایت یا شبکه های اجتماعی برای فعالیت در دنیای امروزی مهم و ضروری است .

مزیت داشتن سایت حرفه ای در ملایر

بازار فروش بسیار وسیع

در بازار سنتی، فروش محصولات و ارائه خدمات محدود به یک شهر یا حتی یک خیابان بود. امروزه با پیشرفت فناوری و به کمک سایت حرفه ای  می توانیم محصولات ملایر را در سراسر کشور به فروش برسانیم.

صرفه جویی در زمان

داشتن سایت حرفه ای مراجعه حضوری را کم یا حذف می کند و به میزان زیادی در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی می کند. فروشنده  با قرار دادن تصاویر و اطلاعات محصولات خود  در سایت، ویژگی های محصولات را نشان می دهد. همچنین مشتری نیز برای خرید یک محصول می تواند، در زمان بسیار کمی محصول مورد نیاز خود را در سایت های مختلف مشاهده کرده و پس از ارزیابی و مقایسه نسبت به خرید آن اقدام نماید.

قیمت ها مقطوع است

قیمت ها در سایت حرفه ای به صورت شفاف و واضح درج شده است و افراد برای خرید محصولات در سایت مراحل پرداخت را انجام می دهند و از شما تقاضای تخفیف نمی کنند. لازم به ذکر است که امکان ارائه تخفیف در مناسبت ها و برای شرایط خاص وجود دارد و با ارائه تخفیف می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از سایت تان نمایید‌.

افزایش اعتبار

در دنیای دیجیتالی امروز، با جایگزین شدن ویترین فروشگاه ها و دفاتر کاری با وب سایت ها، ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار محسوس بوده و به بیزینس شما یک وجه حرفه ای می بخشد. وب سایت به نوعی شناسنامه یک کسب و کار در دنیای آنلاین می باشد. و مانند کارت های ویزیت و کاتالوگ ها سعی در معرفی کسب و کار شما به مشتریان را دارد و به نوعی شخصیت کاری یا ویژگی محصولات را به مشتریان نشان می دهد.یک سایت  حرفه ای تمیز و مرتب ذهنیت بسیار مثبتی را در مشتری ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید از سایت شما می کند.

قیمت طراحی سایت حرفه ای در ملایر

قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایت های با امکانات خاص و گرافیک بسیار حرفه ای قیمت بیشتری نیز دارند.

طراحی سایت واکنش گرا

می خواهیم به موضوع طراحی سایت واکنش گرا بپردازیم. قبل از شروع بحث به این سوال پاسخ دهید. شما برای جستجو در سایت ها، برای آموزش و خرید اینترنتی بیشتر از موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر؟ به احتمال زیاد جواب شما گزینه ی اول یعنی جستجو با استفاده از تلفن همراه است. چرا که موبایل همیشه در دسترس است.

طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلف سازگاری دارد. کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک، متوسط یا بزرگ داشته باشند، می توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی به تغییر اندازه ی صفحه ندارند که سایت به صورت کامل دیده شود.
در کل سایت واکنش گرا نسبت به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می کند واکنش نشان می دهد.

اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

صرفه جویی در هزینه:

قبل از اینکه خصوصیت واکنش گرا بودن به صورت وسیع مورد استفاده قرار گیرد، شرکت ها اگر می خواستند نسخه موبایل برای سایت خود طراحی کنند برای هرگونه ابزار یک قالب ویژه طراحی می کردند. تصور کنید اگر می خواستید مثلا برای 3 ابزار آی پد، آیفون و کامپیوتر های رایج قالب طراحی شود چه هزینه ای می بایست پرداخت می کردید. نکته ی جالب اینجاست که اگر روزی وسیله جدید به بازار معرفی و به سرعت عام شود، باز دوباره باید هزینه جدید صرف شود تا برای این ابزار جدید، قالب طراحی گردد.
زیبایی قالب طراحی سایت واکنش گرا آنجا خود را نشان می دهد که شما سایتتان برای هر ابزاری که در بازار موجود است، خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست.

افزایش ترافیک سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنت، با تلفن همراه خود به وب گردی می پردازند. شما تصور کنید اگر سایتی در اختیار نداشته باشید که در ابزار های موبایل به خوبی نمود پیدا نکند، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید.

پیشی گرفتن از رقیبان:

از آنجایی که طراحی سایت واکنش گرا هنوز هم تقریبا در ابتدای راه است، طبیعتا تمام رقیبان شما از این ویژگی برخوردار نمی باشند. داشتن این خصوصیت به بازدیدکنندگان شما می گوید کار شما در همه عرصه ها حرفه ای است که نه تنها در تمام نمایشگر ها بلکه در همه ابزار های موجود در بازار به زیبایی و بدون مشکل به نمایش در می آید. همین موضوع باعث پیشی گرفتن شما از رقیبان می شود.

انعطاف پذیری بالا و فعال سایت واکنش گرا: 

  هنگام طراحی سایت واکنش گرا می توانید بخشی از سایت را با توجه به نظر خودتان در تلفن همراه نمایش ندهید و به جای آن چیز دیگری جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کرده باشید، می توانید وب سایت را متناسب با نسخه های تبلت و یا موبایل نمایش دهید و کاربران را به نصب نرم افزار تشویق کنید.

همیشه و همه جا در دسترس هستید:

یکی دیگر از فواید طراحی سایت واکنش گرا این است که اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شما همه جا در دسترس خواهید بود و کاربرانتان در هر جایی می توانند شما را ببینند.
مهم نیست که سایت شما در یک موبایل، تبلت یا یک نمایشگر بزرگ باز شود. اگر وب سایتی که طراحی می کنید واکنش گرا باشد، نمایش وبسایت شما در هیچ دستگاهی با هیچ اندازه ای دچار مشکل نمی شود.

نقاط ضعف سایت های ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ممکن است مشکلاتی هم به همراه داشته باشد؛ مثلا:

 • کاهش سرعت لود: برای ریسپانسیو بودن یک سایت از کد های css روی html5 استفاده شده که این مسئله باعث می شود که کل محتوای سایت در حالت ریسپانسیو هم لود شود. به عنوان مثال، اگر در نسخه ی تلفن همراه 60 درصد اطلاعات نمایش داده شود، 40 درصد دیگر نیز به طور پنهانی بارگذاری می شود. این مسئله ممکن است روی سرعت لود سایت در نسخه موبایل تاثیر منفی داشته باشد.
 • ضعف در ارائه سرویس ها: برخی از سرویس های دیجیتال ممکن است در نسخه های تلفن همراه قدرت اجرا شدن نداشته باشند و برای طراحی سایت واکنش گرا نتوان از آنها استفاده کرد. یا اینکه در نسخه موبایل مجبور شویم آن ها را حذف کنیم.
 • عدم پشتیبانی مرورگرها: یکی از مشکلاتی که ممکن است در سایت های ریسپانسیو اتفاق بیفتد این است که برخی از مرورگرها از html5 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند سایت ها را در قالب ریسپانسیو نمایش دهند.

اصول طراحی سایت واکنش گرا

برای طراحی سایت واکنش گرا یا تبدیل یک سایت به سایت واکنش گرا یه سری نکات و اصول بسیار مهم وجود دارد، که ما به چند مورد آن می پردازیم.
برنامه ریزی طرح اولیه خود: طرح اولیه وب سایت در اصول طراحی سایت واکنش گرا به تمام اجزایی گفته می شود که می خواهید در داخل سایت نمایش دهید. شما به عنوان برنامه نویس باید بدانید که سایت مورد نظر از چه قسمت هایی تشکیل شده و برای طراحی چقدر زمان می برد. این برنامه ریزی باعث طراحی تمام و کمال شما می شود.
هدایت کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت: مسیر یابی یا هدایت کاربر یکی از مهم ترین کلیات طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. شما به عنوان برنامه نویس سایت با جهت یابی درست سایت خود این فرصت را برای کاربران فراهم می کنید که به آسانی به تمام قسمت های مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب زمانی اهمیت خود را نمایش می دهد که کاربران برای مشاهده سایت شما، از تلفن همراه استفاده می کنند.
تمرکز بر روی قالب های ریسپانسیو ساده و زیبا: زمانی که شما به عنوان طراح سایت، قالب سایت واکنش گرای خود را ساده انتخاب می کنید، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و نمایش کامل آن و مقبولیت عام بین کاربران می شود.
بررسی قالب خود در موتور جستجوگر بعد از پایان طراحی سایت ریسپانسیو: برای بالا رفتن سئو سایت خود باید سایت شما دارای امکان مشاهده در تلفن همراه باشد که با ریسپانسیو کردن آن این امکان به وجود می آید. بعد از پایان طراحی، سایت خود را با مرورگر موبایل های مختلف چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

روش های طراحی سایت واکنش گرا

به طور کلی طراحی وب سایت واکنش گرا با دو روش مختلف انجام می شود. که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم. اگر چه روش چیدمان ریزی طراحی واکنش گرا برای مشتری مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید، بهتر است حتما با روش های طراحی واکنش گرا آشنا بشوید.

1. کدنویسی اختصاصی

در این روش همه شناسه ها به صورت اختصاصی نوشته می شوند و همه اندازه ها توسط کدنویس ارزیابی می شود. این روش در پروژه های کوچک مناسب تر به نظر می رسد. چون در یک وب سایت چند صفحه ای Element های زیادی تعریف نمی شود؛ بنابراین ویرایش این نوع کدنویسی در پروژه های کوچک راحت تر است.

2. با استفاده از فریمورک ها

پیش از توضیح این قسمت لازم است بدانید که اصلا فریمورک چیست؟ به طور مختصر فریمورک در فرهنگ واژه ها به معنی <<چهارچوب کاری>> است. برخی انجمن های غیر انتفاعی در دنیا هستند که یه سری نمونه کد css را آماده کرده اند تا بقیه کدنویس ها و طراحان وب بتوانند از این الگو های آماده در کارهایشان استفاده کنند. با این روش طراحان وب با دانش فنی کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند یک وب سایت کامل تولید کنند که اکثر اصول طراحی وب در آن رعایت شده است.
تا امروز چند فریمورک برای طراحی سایت واکنش گرا ساخته شده است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. فریمورک بوت استرپ (Bootstrap) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فریمورک های طراحی سایت واکنش گراست. بسیاری از طراحان سایت در سراسر دنیا برای ساخت وب سایت های واکنش گرا از بوت استرپ استفاده می کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آمار در کشور ما درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند روز به روز بیشتر می شود، استفاده از این نوع طراحی بسیار ضروری به نظر می رسد.
بیش از نیمی از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند، گوشی های هوشمند، تبلت و… دارند و بیش از نیمی از کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر 15 دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.

XTEMOS ELEMENT

BLOG CHESS

لوگو استاندارد

طراحی لوگو استاندارد برای شرکت ها بسیار مهم هست. بیشتر اوقات لوگو در نگاه اول تاثیر دوچندان در درک بیشتر مشتری ازآن  شرکت و همچنین تصمیم‌گیری بهتر او برای خرید محصول دارد. اگر دوست دارید و میخواهید یک نماد یا یک لوگو استاندارد برای شرکت خود بسازید توصیه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد.

1. خلاق بودن

باید بدانیم لوگو استاندارد چیست و چه چیزی را به ما نشان میدهد؟ لوگو فقط یک علامت نیست. لوگو نام تجاری یک شرکت را نشان می‌دهد که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. در واقع با استفاده از لوگو شما از دیگر رقبای خود متمایز می‌شوید. بنابراین باید لوگوی شما متفاوت از بقیه لوگوی های دیگر شرکت ها باشد.

در انتخاب لوگو طراحی استاندارد بسیار مهم است. نمادی باید خلق شود که مربوط به شرکت شما باشد. این مهم ترین هدف استفاده از لوگو است البته هیچ ضمانتی برای اینکه  از لوگوی شما  توسط شرکتهای دیگر  و افراد استفاده نشود وجود ندارد.

طراحی لوگوی خاص فقط برای این نیست که شباهتی  به لوگو های سایر شرکت ها نداشته باشد. بلکه مهم ترین نکته در منحصر به فرد بودن آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت مرسدس بنز یک ماشین نیست. مهم ترین نکته فکر خلاقانه است که پشت تمام ایده های لوگو های همه شرکت ها وجود داشته است.

2. درک کردن برند تا با طراحی درست منظور خود را به مخاطب برسانید

با ساخت لوگو میتوانید برند خود را به مخاطب  معرفی کنید. لوگو استاندارد باید انقدر خاص باشد که مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین مهمترین هدف شما باید جلب مخاطب با طراحی  خاص لوگوی شرکت خود باشد. تمام مواردی که برند شما  را به ذهنتان می‌آورد بنویسید. وبسایت‌هایی مهم  را بررسی کنید. اما شما باید از زیبایی شناسی طراحها  الهام بگیرید و نه از مفاهیم و معانی لوگوها.

در درک برند باید به  نکات مهمی  توجه کرد. آیا یک برند جذاب است؟ آیا باعث جذب مخاطب میشود؟ با دیدن این برند چه چیزی را متوجه میشود؟ هدف از ساخت این لوگو چیست؟ لوگو علاوه براینکه باید به روز باشد باید هویت حقیقی برند را اشکار کند. در زیر هویت برندها را بررسی میکنیم:

اول باید بدانید که لوگوی شما چه مفهومی دارد. هر لوگوی مفهوم خاص خود را دارد که دارای  اهداف مشخصی است. به‌عنوان مثال لوگوی اپل را در نظر بگیرید. سیبی که قسمتی از آن خورده شده است. یا مرسدس بنز ستاره ای سه پر است درونیک دایره. هر دو لوگوی ساده ای  هستند اما مفهومی از یک شرکت  در آنها نهفته است.

3. رنگ ها در طراحی لوگو استاندارد

وقتی که مشخصات یک برند را بررسی میکنیم  باید همه زوایه های  تصویر خود را در نظر بگیرید. رنگهای پرانرژی  و جیغ باعث می‌شود توجه مخاطب به لوگو  جلب شود. و همینطوررنگهای ملایم بزگی  را نشان میدهد. هر رنگی مفهوم و معنی خاصی دارد و می‌تواند. در زیر با مفهوم رنگ ها آشنا میشوید:

 • رنگ قرمز نشان دهنده پرانرژی جسور بودن است.
 • رنگ نارنجی نشان دهنده خلاق و دوستانه بودن است.
 • رنگ زرد نشان دهنده  آفتابی ومبتکرو خوش بینی است.
 • رنگ سبز نشان دهنده رشد و ارگانیک و منظم بودن است.
 • رنگ آبی نشان دهنده حرفه ای بودن وابسته به پزشکی وارام و قابل اعتماد بودن است.
 • رنگ بنفش نشان دهنده روحانی ودانا و مهیج است.
 • رنگ سفید نشان دهنده ساده و تمیز و خالص است.
 • رنگ صورتی نشان دهنده مفرح و شادی است.
 • رنگ قهوه ای نشان دهنده روستایی تاریخی.

4. نام لوگو استاندارد

یک لوگو استاندارد از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه و نماد. قبل از آنکه یک شرکت بخواهد خودش را با یک نماد یا یک لوگو معرفی کند باید اول تبلیغات انجام بدهد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها لوگو شرکت خود طراحی می‌کنند مثل کوکاکولا.

بسته به شرکت شما معلوم میشود که این کار درست است یا خیر. اگر نام شرکت شما منحصر به فرد و خاص باشد. لوگو نوشتاری  استفاده کنید بهتر است اما اگر یک اسم عام و معمولی داشته باشید باید از یک نماد برای معرفی شرکت خود استفاده کنید. نباید از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده کنید. باید از فونت‌های معمولی استفاده کنید. برخی از لوگوها فقط بخاطره فونت سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند، مثال کوکاکولا.

5. طرحی ساده و انعطاف پذیر

هدف از طراحی لوگواین نیست که مخاطب بشیند و لوگوی شمارو تحلیل و بررسی کند، ولی لوگو باید جذابیت خودش را داشته باشد. لوگو باید به گونه‌ای باشد که بر روی هر پس زمینه‌ای جذاب و زیبا دیده شود وباید قابل پرینت باشد.

باید سایز لوگو قابل تغییر باشد. این نکته مهمی است که لوگویی که انتخاب میکنیم باید با پیشرفت تکنولوژی قدیمی نشود و ماندگار باشد

6. صبر کردن برای دیده شدن

بعضی شرکت ها مانند نایک از نماد برای لوگوی خود استفاده کرده اند و بسیار موفق بودند. البته این شرکت هاام سریع موفق نشدند و زمان برد تا مردم آن ها را بشناسند. حتی با بهترین نماد‌ها و لوگو ها نیز نمیتوان به محبوبیت زود رسید و زمان می‌برد. اگر تنوع محصول زیاد باشد و با کیفیت باشند بهتر مردم ان ها را میشناسند و بین مردم محبوب  می‌شوند . اما چه چیزی باعث شد که نماد ها اثر بخشی زیادی در شناخته شدن شرکت داشته باشد؟

جواب این سوال در چگونه به وجود امدن مفهوم برند ها است. به طراح لوگوی نایک گفته شده بود تا چیزی طراحی کن که نشان دهنده حرکت باشد و بر روی کفش خوب دیده شود. آ او دی چهار حلقه متصل به هم را به نمایش می‌گذارد و پوما تجسم ساده یک اسم است، یک یوزپلنگ درحال پرش.

به دلیل خستگی یا اینکه رقبای شمااین کار را انجام داده اند لوگوی خود را تغییر ندهید. صبور بودن و عجله نکردن در انتخاب طرح خیلی موثر است.

مهم بودن لوگو استاندارد برای ‌سایت‌ها

طراحی یک لوگوی خاص، یکی از مهم ترین مرحله برندسازی و بازاریابی و تبلیغات است برای شما یکی از کاربردهای لوگو به عنوان تزیین برروی محصولات به کار میرود و باعث جذاب و زیبا تر شدن کاتالوگ محصولات، تابلوی مغازه، شرکت یا ویترین مغازه می‌شود. همچنین لوگو تاثیر بسزایی در سایت شرکت شما دارد باعث زیبایی و جلب توجه مشتری می‌شود. ‎‌

با یک لوگوی خاص می‌توان در وب سایت‌ها به رمیت شناخته شد

محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی را که  ارائه می‌دهید با تلاش زیاد  باعث پیشرفت شمادر کارتان می‌شود. با این وجود این، هر چقدر محصول شما  و خدمات شرکت شما  کاملا عالی  و فوق‌العاده‌ای باشد، هرگز از یاد نبرید که رقیب‌هایی شما هم در حال تلاش برای بالا بردن شرکت خود هستند. یک لوگوی مناسب می‌تواند باعث بالا بردن شما نسبت به رقیبای خود بشود . با استفاده از  یک لوگوی خاص مطمین میشوید  که مشتریان شما تنها محصولات و خدمات برند شما را می‌خواهند نه محصولات  رقبای شما

استفاده از لوگو استاندارد برای شرکت باعث می‌شود مشتریان شرکت و محصولات شمارا گم نکنند و این گونه باعث افزایش مشتری  می‌شود و باعث ارتباطی یکپارچه و منسجم میان شما و مشتریاین شرکت شما می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری  از افراد خرید خود را به صورت انلاین انجام میدهند  پس باید در دنیای دیجیتال لوگوی شرکت شما شناخته شده باشد تا باعث افزایش مشتری شما شود و وجود نداشتن در دنیای دیجیتال باعث ضرر در دنیای امروزی است ..

از تیم‌های حرفه‌ای باید برای ساخت لوگو استاندارد خود استفاده کنید

طراحی وب‌سایت سئو و سعی کنید لوگویی ساده  وجذاب برای  شرکت‌تان طراحی کنید. برای این کار از تیمی حرفه‌ای استفاده کنید. از شرکت هایی استفاده کنید که علاوه برطراحی لوگو، در زمینه برندسازی، تخصص داشته باشند و به شما مشاوره دهند.

لوگو استاندارد باید در بهترین جا از سایت قرار بگیرد تا برای مخاطب جذاب و در دید مخاطب باشد. به یاد داشته باشید که لوگو، نام، آدرس و شماره تلفن شرکت‌تان، باید در تمامی صفحات وب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است مخاطب با وارد کردن کلمه ای از سایت وارد یکی از صفحات میانی سایت شما شود و نه صفحه اصلی طراحان سایت با استفاده از لینک گذاری این مشکل را برطرف می‌کنند.

7. داشتن فرآیند طراحی لوگو مشخص

حالا ما یاد گرفته ایم که لوگو چه چیزی است، چه قوانینی  در طراحی لوگو استاندارد باید رعایت شود و چه کاری باید انجام دهیم تا باعث ایجاد لوگو موفق می‌شود. بنابراین می‌توانیم فرآیند طراحی خود را مشخص کنیم. معمولاً این کار در ۵ مرحله انجام می‌گیرد و هر کدام از آنها کارهای که برای ان ساخته شده اند را انجام میدهند. البته هر فردی روند طراحی خاص خودش را دارد و تجربه  داشتن در طراحی لوگوبسیار مهم است. به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله زیر می‌شود:

 1. طراحی پایه و اولیه
 2. تحقیق درباره شرکت
 3. ساختار سازی
 4. ساخت نمونه
 5. بررسی کردن همراه با مشتری
 6. اضافه وکم  کردن درخواست های مشتری
 7. ارسال فایل

در نهایت شما فایل طراحی لوگو را به مشتریان خود تحویل می‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی در آن وجود دارد. در طراحی لوگو امکان ویرایش کار باید وجود داشته باشد.

اصول طراحی لوگو و آرم

پیدایش لوگو استاندارد

اول باید بدانیم لوگو چیست؟ و چه کارایی‌هایی دارد؟ و لوگو چه تأثیری در روند رشد بیزینس دارد؟ چرا هر بیزینس باید نشانه داشته باشد؟  اول باید بدانیم ، آرم چه موقع و از کجا به وجود آمد؟  و لوگو برای چه نیازی به وجود آمده است؟ در سال های  ۱۷۶۰ میلادی تا ۱۸۶۰ که انقلاب صنعتی به وجود آمد در آمریکا تولیدکنندگان افزایش پیدا کردند و شروع به تولید کالاهای جدید کردند و تنوع بین محصولات افزایش یافت. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خودشان را برای خریداران بین کالاهای دیگر موجود در بازار مشخص کنند، این ایده را به وجود آوردند که، هر تولیدکننده امضای خود را روی بسته‌بندی کالاهای خود درج کند تا مشخص شود که، کدام محصول برای کدام شرکت تولیدکننده است.  از آن‌ پس هر شرکت امضای مخصوص خودش را یا نشانه‌ای روی کالاهایش درج می‌کرد. و این‌گونه بود که نشانه به وجود آمد.
و برای این نیاز به وجود آمد که، تولیدکنندگان بتوانند تمایز محصولات و کالاهای خود رابین دیگر کالاها نشان بدهند و به این وسیله به‌گونه‌ای خود را معرفی کنند و بتوانند محصولات خودشان را در ذهن مردم ماندگارکنند.

اهمیت داشتن لوگو

اهمیت داشتن لوگو خوب اینجا پدیدار شد که، هر شرکت که لوگوی به‌یادماندنی تری داشته باشد فروش بیشتری هم خواهد داشت. لوگو استاندارد هر شرکت، معرف شخصیت و ویژگی آن شرکت است. به‌نوعی می‌توان گفت لوگو، چهرهٔ هر بیزینس است و اولین چیزی که باعث می‌شود مردم محصولی را به یاد بیاورند، لوگو آن شرکت است که در ذهن مخاطب حک‌شده باشد. برای همین  لوگو هر بیزینس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه کردن برای یک لوگو خوب عاقلانه‌ترین کار برای یک بیزینس است تا بتواند هم در ذهن مردم ماندگار شود و فروش محصولاتش را افزایش دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک لوگو خوب ماندگاری در ذهن و به یادآوردن آن لوگو است و آن لوگو باید به خوبی بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا نمایش دهد و مهم‌ترین کار یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا به خوبی طراحی کند.

این موضوعات مسائل کلی درباره لوگو آرم است در ادامه دربارهٔ جزییات و اصول طراحی لوگو و آرم بیشتر توضیح خواهیم داد.

چهرهٔ بیزینس با لوگو استاندارد

موضوع چهرهٔ بیزینس مسئلهٔ بسیارمهمی است. یک دیزاینر هنگام طراحی لوگو استاندارد با دست باید به این موضوع  توجه و دقت داشته باشد چون در طراحی لوگو استاندارد با فوتوشاپ، ایلوستریتور یا  کورل  هر فونت یک سبک خاص هر رنگ یک مفهوم و هر شکل یک نماد و و را به بیننده القا می‌کند.
خیلی مسائل دیگر باید به آنها توجه شود و یک لوگو دیزاینر باید آشنایی کامل و علم کامل همهٔ این موارد را داشته باشد، تا بتواند چهرهٔ بیزینس را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد.

البته شاید برای طراحی لوگو کارفرما هم نظراتی برای لوگو خود داشته باشد که بخواهد در طراحی شما اعمال کند، اما مسئلهٔ اینجاست که شما باید نظرات کارفرما را بشنوید اما، شاید همهٔ آنها قابل‌اجرا نباشد و شما که یک طراح و دیزاینر حرفه‌ای لوگو هستید، باید علم کافی برای توضیح و توجیه کارفرما داشته باشید تا آنها را متقاعد کنید که طراحی شما حول محور دانش و علم طراحی لوگو با فوتوشاپ، ایلوستریتور و… انجام می‌شود و همهٔ اینها را با دلیل و برای رشد و پیشرفت آن کسب‌وکار بکار می‌برید.

به‌طور مثال وقتی برای یک بانک بخواهید لوگو طراحی کنید و کارفرما بخواهد که لوگو را به رنگ قرمز و زمینهٔ مشکی برایش طراحی کنید این نکته اصلاً قابل‌قبول نیست و شما باید او را توجیه کنید که رنگ قرمز برای لوگو بانک در ذهن مخاطب بی‌اعتمادی القا می‌کند و امکان اینکه 25 الی 30 درصد از کسانی که از طریق لوگو با آن بانک آشنا می‌شوند، به آن بانک اعتماد نکنند، بسیار زیاد است.

دلایل منطقی و حرفه‌ای

با توضیحات منطقی و علمی خود به کارفرما ثابت کنید که در این کار ماهر هستید. حتی اگر با نپذیرفتن نظرات کارفرما آن پروژه را از دست بدهید، اما برای خود اعتبار بر جا گذاشته‌اید و اگر آن کارفرما پروژه طراحی لوگو را به شما ندهد، درنهایت اعتبار و تخصص خود را به او ثابت کرده‌اید و امکان این موضوع که همان کارفرما برای شما مشتری جذب کند و شمارا معرفی کند بسیار زیاد است.
چون شما تخصص و علم خود را در ذهن او ثابت کرده‌اید و اگر کسی به دنبال یک طراح لوگو متخصص باشد، احتمال اینکه همان کارفرما شمارا معرفی کند، زیاد است و شکی در آن نیست. پس از بیان علم طراحی لوگو خود ترسی نداشته باشید. با اعتمادبه‌نفس از علم خود دفاع کنید و اگر هم درنهایت با توضیحات شما کارفرما بر اجرای نظر خود پافشاری داشت، حداقل شما مشاوره خود را به‌عنوان یک متخصص داده‌اید و به او گفته‌اید که نظراتش بر اساس علم آموزش طراحی لوگو صحیح نیست.
اینجاست که موضوع دفاع از لوگو اهمیت خود را نشان می‌دهد. وقتی میگوییم یک دیزاینر باید لوگویی طراحی کند، که بتواند با دلیل و علم آموزش طراحی لوگو از طرح خود دفاع کند و برای هر جزء لوگو توضیح و دلیل داشته باشد، منظور این است و وظیفهٔ یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند به کارفرما مشاوره خوبی درزمینهٔ نشانه‌اش به او بدهد و مثل یک دوست دلسوز و دانا درزمینهٔ آموزش طراحی لوگو برای رشد آن کسب‌وکار به آنها مشاوره دهد.

لوگو نوشتاری(لوگوتایپ)

در دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دست دیزاینر ها به‌شدت باز است چون از قدیم بر روی بحث خط و نوشته و تایپوگرافی ثمرات ارزشمندی و زیادی بر جای مانده است. ما تنوع بسیار بالایی از انواع و اقسام حروف فارسی آماده را در اختیارداریم که به‌راحتی می‌توان آنها را به یک لوگو نوشتاری خوب تبدیل کنیم. لوگوهای نوشتاری به چهار دسته تقسیم می‌شوند. یکی از چهار دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دستهٔ لوگوهای سنتی است. دستهٔ لوگوی نوشتاری سنتی خود به‌تنهایی شامل ۹ بخش می‌شود. یعنی اگر شما بخواهید نوشته یا حروفی را در این دسته از لوگوهای نوشتاری فارسی طراحی کنید، همان ابتدای ایده پردازی شما ۹ اتود آماده از انواع لوگو سنتی خروجی می‌گیرید. این ۹ دسته از بخش لوگو نوشتاری سنتی شامل موارد زیر است:

 • تعلیق
 • بنایی
 • معلی
 • نستعلیق
 • معلی
 • ثلث
 • محقق
 • کوفی
 • نسخ
 • ریحان

این ۹ دسته در همان ابتدای اتود زدن در اختیار ماست که شما حتی با خلاقیت خود و با ترکیب دو یا چند مدل از این دسته می‌توانید لوگو تایپ‌های بسیار زیبایی خلق کنید، و تا بیست وپنج الی سی عدد اتود همان ابتدای کار بزنید.

انواع طراحی لوگو استاندارد

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های جذابی را تولید می کنند. بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان (طراحی لوگو اسم) می‌شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله آیکون ها، اشکال،  طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز معلوم است، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب وقت گیرترو سخت تر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می‌باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می‌شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می‌نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می‌شود.

به خوبی می‌دانیم که سلیقه های افراد متفاوت می‌باشد. از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، می‌خواهند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد. البته طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاهی مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که گفتیم.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه‌ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده کنید. چند نکته:

 • لوگو باید خاص باشد قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
 • طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر خدمت، شغل، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی ندارند
 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود گفتیم که لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی میکند.
 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد لوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر تاثیرگذارترو جذابتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

طراحی لوگو استاندارد با استادان سیستم

فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می‌شود. ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد:

 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به برندینگ مجموعه، بررسی بازار هدف، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم ، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما داده میشود.

 

طراحی سایت حرفه ای در ملایر

طراحی سایت حرفه ای در ملایر با هدف ارتقا و بهبود وضعیت هر کسب و کاری انجام می‌شود. خدمات رسانی، افزایش اعتبار، کسب درآمد و… از عواملی هستند که صاحبان کسب و کار شهرستان ملایر در تلاش اند تا به آن دست یابند. طراحی حرفه ای به سایت شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را فراتر از شهرستان ملایر در اختیار مردم قرار دهید. سایت حرفه ای فضایی را در اختیار شما می‌گذارد تا در آن به معرفی خود یا شغلتان بپردازید. کافیست آن ها را از لحاظ فنی و ظاهری قوی طراحی کنید.

طراحی سایت حرفه ای در ملایر چگونه است؟

طراحی سایت حرفه ای در ملایر به یکی از کلمات پر بازدید در گوگل و یکی از نیاز های جدید در کسب و کارهای ملایر تبدیل شده است. به طوری که داشتن وب سایت یا شبکه های اجتماعی برای فعالیت در دنیای امروزی مهم و ضروری است .

مزیت داشتن سایت حرفه ای در ملایر

بازار فروش بسیار وسیع

در بازار سنتی، فروش محصولات و ارائه خدمات محدود به یک شهر یا حتی یک خیابان بود. امروزه با پیشرفت فناوری و به کمک سایت حرفه ای  می توانیم محصولات ملایر را در سراسر کشور به فروش برسانیم.

صرفه جویی در زمان

داشتن سایت حرفه ای مراجعه حضوری را کم یا حذف می کند و به میزان زیادی در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی می کند. فروشنده  با قرار دادن تصاویر و اطلاعات محصولات خود  در سایت، ویژگی های محصولات را نشان می دهد. همچنین مشتری نیز برای خرید یک محصول می تواند، در زمان بسیار کمی محصول مورد نیاز خود را در سایت های مختلف مشاهده کرده و پس از ارزیابی و مقایسه نسبت به خرید آن اقدام نماید.

قیمت ها مقطوع است

قیمت ها در سایت حرفه ای به صورت شفاف و واضح درج شده است و افراد برای خرید محصولات در سایت مراحل پرداخت را انجام می دهند و از شما تقاضای تخفیف نمی کنند. لازم به ذکر است که امکان ارائه تخفیف در مناسبت ها و برای شرایط خاص وجود دارد و با ارائه تخفیف می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از سایت تان نمایید‌.

افزایش اعتبار

در دنیای دیجیتالی امروز، با جایگزین شدن ویترین فروشگاه ها و دفاتر کاری با وب سایت ها، ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار محسوس بوده و به بیزینس شما یک وجه حرفه ای می بخشد. وب سایت به نوعی شناسنامه یک کسب و کار در دنیای آنلاین می باشد. و مانند کارت های ویزیت و کاتالوگ ها سعی در معرفی کسب و کار شما به مشتریان را دارد و به نوعی شخصیت کاری یا ویژگی محصولات را به مشتریان نشان می دهد.یک سایت  حرفه ای تمیز و مرتب ذهنیت بسیار مثبتی را در مشتری ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید از سایت شما می کند.

قیمت طراحی سایت حرفه ای در ملایر

قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایت های با امکانات خاص و گرافیک بسیار حرفه ای قیمت بیشتری نیز دارند.

طراحی سایت واکنش گرا

می خواهیم به موضوع طراحی سایت واکنش گرا بپردازیم. قبل از شروع بحث به این سوال پاسخ دهید. شما برای جستجو در سایت ها، برای آموزش و خرید اینترنتی بیشتر از موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر؟ به احتمال زیاد جواب شما گزینه ی اول یعنی جستجو با استفاده از تلفن همراه است. چرا که موبایل همیشه در دسترس است.

طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلف سازگاری دارد. کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک، متوسط یا بزرگ داشته باشند، می توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی به تغییر اندازه ی صفحه ندارند که سایت به صورت کامل دیده شود.
در کل سایت واکنش گرا نسبت به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می کند واکنش نشان می دهد.

اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

صرفه جویی در هزینه:

قبل از اینکه خصوصیت واکنش گرا بودن به صورت وسیع مورد استفاده قرار گیرد، شرکت ها اگر می خواستند نسخه موبایل برای سایت خود طراحی کنند برای هرگونه ابزار یک قالب ویژه طراحی می کردند. تصور کنید اگر می خواستید مثلا برای 3 ابزار آی پد، آیفون و کامپیوتر های رایج قالب طراحی شود چه هزینه ای می بایست پرداخت می کردید. نکته ی جالب اینجاست که اگر روزی وسیله جدید به بازار معرفی و به سرعت عام شود، باز دوباره باید هزینه جدید صرف شود تا برای این ابزار جدید، قالب طراحی گردد.
زیبایی قالب طراحی سایت واکنش گرا آنجا خود را نشان می دهد که شما سایتتان برای هر ابزاری که در بازار موجود است، خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست.

افزایش ترافیک سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنت، با تلفن همراه خود به وب گردی می پردازند. شما تصور کنید اگر سایتی در اختیار نداشته باشید که در ابزار های موبایل به خوبی نمود پیدا نکند، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید.

پیشی گرفتن از رقیبان:

از آنجایی که طراحی سایت واکنش گرا هنوز هم تقریبا در ابتدای راه است، طبیعتا تمام رقیبان شما از این ویژگی برخوردار نمی باشند. داشتن این خصوصیت به بازدیدکنندگان شما می گوید کار شما در همه عرصه ها حرفه ای است که نه تنها در تمام نمایشگر ها بلکه در همه ابزار های موجود در بازار به زیبایی و بدون مشکل به نمایش در می آید. همین موضوع باعث پیشی گرفتن شما از رقیبان می شود.

انعطاف پذیری بالا و فعال سایت واکنش گرا: 

  هنگام طراحی سایت واکنش گرا می توانید بخشی از سایت را با توجه به نظر خودتان در تلفن همراه نمایش ندهید و به جای آن چیز دیگری جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کرده باشید، می توانید وب سایت را متناسب با نسخه های تبلت و یا موبایل نمایش دهید و کاربران را به نصب نرم افزار تشویق کنید.

همیشه و همه جا در دسترس هستید:

یکی دیگر از فواید طراحی سایت واکنش گرا این است که اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شما همه جا در دسترس خواهید بود و کاربرانتان در هر جایی می توانند شما را ببینند.
مهم نیست که سایت شما در یک موبایل، تبلت یا یک نمایشگر بزرگ باز شود. اگر وب سایتی که طراحی می کنید واکنش گرا باشد، نمایش وبسایت شما در هیچ دستگاهی با هیچ اندازه ای دچار مشکل نمی شود.

نقاط ضعف سایت های ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ممکن است مشکلاتی هم به همراه داشته باشد؛ مثلا:

 • کاهش سرعت لود: برای ریسپانسیو بودن یک سایت از کد های css روی html5 استفاده شده که این مسئله باعث می شود که کل محتوای سایت در حالت ریسپانسیو هم لود شود. به عنوان مثال، اگر در نسخه ی تلفن همراه 60 درصد اطلاعات نمایش داده شود، 40 درصد دیگر نیز به طور پنهانی بارگذاری می شود. این مسئله ممکن است روی سرعت لود سایت در نسخه موبایل تاثیر منفی داشته باشد.
 • ضعف در ارائه سرویس ها: برخی از سرویس های دیجیتال ممکن است در نسخه های تلفن همراه قدرت اجرا شدن نداشته باشند و برای طراحی سایت واکنش گرا نتوان از آنها استفاده کرد. یا اینکه در نسخه موبایل مجبور شویم آن ها را حذف کنیم.
 • عدم پشتیبانی مرورگرها: یکی از مشکلاتی که ممکن است در سایت های ریسپانسیو اتفاق بیفتد این است که برخی از مرورگرها از html5 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند سایت ها را در قالب ریسپانسیو نمایش دهند.

اصول طراحی سایت واکنش گرا

برای طراحی سایت واکنش گرا یا تبدیل یک سایت به سایت واکنش گرا یه سری نکات و اصول بسیار مهم وجود دارد، که ما به چند مورد آن می پردازیم.
برنامه ریزی طرح اولیه خود: طرح اولیه وب سایت در اصول طراحی سایت واکنش گرا به تمام اجزایی گفته می شود که می خواهید در داخل سایت نمایش دهید. شما به عنوان برنامه نویس باید بدانید که سایت مورد نظر از چه قسمت هایی تشکیل شده و برای طراحی چقدر زمان می برد. این برنامه ریزی باعث طراحی تمام و کمال شما می شود.
هدایت کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت: مسیر یابی یا هدایت کاربر یکی از مهم ترین کلیات طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. شما به عنوان برنامه نویس سایت با جهت یابی درست سایت خود این فرصت را برای کاربران فراهم می کنید که به آسانی به تمام قسمت های مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب زمانی اهمیت خود را نمایش می دهد که کاربران برای مشاهده سایت شما، از تلفن همراه استفاده می کنند.
تمرکز بر روی قالب های ریسپانسیو ساده و زیبا: زمانی که شما به عنوان طراح سایت، قالب سایت واکنش گرای خود را ساده انتخاب می کنید، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و نمایش کامل آن و مقبولیت عام بین کاربران می شود.
بررسی قالب خود در موتور جستجوگر بعد از پایان طراحی سایت ریسپانسیو: برای بالا رفتن سئو سایت خود باید سایت شما دارای امکان مشاهده در تلفن همراه باشد که با ریسپانسیو کردن آن این امکان به وجود می آید. بعد از پایان طراحی، سایت خود را با مرورگر موبایل های مختلف چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

روش های طراحی سایت واکنش گرا

به طور کلی طراحی وب سایت واکنش گرا با دو روش مختلف انجام می شود. که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم. اگر چه روش چیدمان ریزی طراحی واکنش گرا برای مشتری مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید، بهتر است حتما با روش های طراحی واکنش گرا آشنا بشوید.

1. کدنویسی اختصاصی

در این روش همه شناسه ها به صورت اختصاصی نوشته می شوند و همه اندازه ها توسط کدنویس ارزیابی می شود. این روش در پروژه های کوچک مناسب تر به نظر می رسد. چون در یک وب سایت چند صفحه ای Element های زیادی تعریف نمی شود؛ بنابراین ویرایش این نوع کدنویسی در پروژه های کوچک راحت تر است.

2. با استفاده از فریمورک ها

پیش از توضیح این قسمت لازم است بدانید که اصلا فریمورک چیست؟ به طور مختصر فریمورک در فرهنگ واژه ها به معنی <<چهارچوب کاری>> است. برخی انجمن های غیر انتفاعی در دنیا هستند که یه سری نمونه کد css را آماده کرده اند تا بقیه کدنویس ها و طراحان وب بتوانند از این الگو های آماده در کارهایشان استفاده کنند. با این روش طراحان وب با دانش فنی کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند یک وب سایت کامل تولید کنند که اکثر اصول طراحی وب در آن رعایت شده است.
تا امروز چند فریمورک برای طراحی سایت واکنش گرا ساخته شده است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. فریمورک بوت استرپ (Bootstrap) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فریمورک های طراحی سایت واکنش گراست. بسیاری از طراحان سایت در سراسر دنیا برای ساخت وب سایت های واکنش گرا از بوت استرپ استفاده می کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آمار در کشور ما درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند روز به روز بیشتر می شود، استفاده از این نوع طراحی بسیار ضروری به نظر می رسد.
بیش از نیمی از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند، گوشی های هوشمند، تبلت و… دارند و بیش از نیمی از کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر 15 دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.

مشاوره سئو رايگان

بسياري از کسب و کار ها براي گسترش کار خود نياز به دانستن اهميت سئو و تاثير آن دارند. براي انجام سئو در برخي موارد نياز به مشاوره سئو رايگان احساس مي شود. ابتدا بايد به اين نکته توجه کرد که سئو در چه زمان هايي براي يک کسب و کار نياز مي شود؟ هنکامي که مي خواهيد فعاليت هاي ديجيتال مارکتينگ را بر روي وبسايت خود انجام دهيد، نياز به سئو را حس مي کنيد. بايد بدانيد که سئو مهم ترين نکته ي ديجيتال مارکتينگ است. پس با استفاده از خدمات شرکت ما مي توانيد براي وبسايت يک مشاوره سئو رايگان داشته باشيد.
مي توان با استفاده از آن در عين حال که فعاليت وبسايت ها و کسب کار ها رونق قابل توجهي پيدا کرده است، وبسايت خود را در بالاترين رتبه ي موتور هاي جستجو قرار دهيد.

چرا سئو براي کسب و کار ما اهميت دارد؟

به طور کلي پروسه ي ايجاد تغييرات در طراحي و محتواي سايت براي جذب بيشتر در موتور هاي جستجو را شامل مي شود. سئو به فعاليت هايي که براي افزايش کيفيت و کميت ترافيک وبسايت از طريق نتايج موتور هاي جستجو انجام مي شود گفته مي شود. رتبه‌ي بالاتر زماني براي وبسايت شما حاصل می‌شود که يک کاربر موضوعي را در حوزه ي کاري شما جستجو کند و سايت شما در صفحه ي نتايج ظاهر شود.
اين موضوع، به نوبه خود به شما فرصت هاي بيشتري براي تبديل بازديدکنندگان به مشتري را مي دهد. در عين حال بايد دقت داشته باشيد که از کلمات کليدي مناسبي براي نتيجه گرفتن استفاده کنيد.

چه فاکتور هايي باعث ارزش يک وبسايت مي شوند؟

 • ترافيک بالا
 • رتبه بالا در موتور هاي جستجو
 • وب سايت بازديد ها را تبديل به مشتري مي کند
 • مخاطبان از سايت بازديد مجدد مي کنند

مشاوره سئو رایگان کيست؟

يک مشاوره سئو رایگان کسي است که مسئوليت همه ي کار هاي مربوط به سئو کسب و کار ها و وبسايت ها به عهده ي او می‌باشد. وظايف اصلي مشاوره سئو رایگان ارائه‌ي همه نوع راهنمايي براي افزايش رتبه، جذب ترافيک بيشتر براي وبسايت و مديريت سودآور يک کسب و کار است.
استفاده از همان نقش براي مديريت سرويس هاي مشاوره سئو رايگان توسط چند مشاور، يک مشاوره تيمي تلقي مي‌شود. يک تيم متشکل از متخصصان سئو دانش گسترده اي در مورد هر طرح سئو، ديدگاه و تمرين دارند که براي رشد موفقيت آميز يک برند يا کسب و کار ضروري است.
يک متخصص حرفه اي بازاريابي موتورهاي جستجو از کلمات کليدي مناسب در حوزه ي کاري شما براي جذب مخاطبان استفاده مي کند. با استفاده از استراتژي ها و ابزار هاي مختلف مثل نوشتن مقالات، وبلاگ ها و بازاريابي شبکه هاي اجتماعي کسب و کار شما را رشد مي دهد.

وظايف يک مشاورهه سئو رایگان چيست؟

يک مشاوره سئو رایگان بايد بررسي کند که آيا سايت از لحاظ فني و ساختاري براي موتور هاي جستجو درست شده است يا خير. همچنين بايد بررسي کند که در چند وقت اخير چه فعاليت هايي در سايت انجام شده است. براي مثال تعداد بک لينک ها و محتواي منتشر شده را چک کند.
موضوعات طراحي و گرافيک وبسايت شامل UI/UX بايد در جلسات اوليه مشاوره سئو رايگان بررسي شوند، چون بعضي از سايت ها ممکن است از قالب هاي خاصي استفاده کنند.
مهم ترين مرحله ي يک سئو و اين که شما از مشاور حرفه اي بهره مند هستيد يا نه اين است که بتواند سئوي سايت هاي رقبا را تحليل و بررسي کند. براي اينکه تشخيص بدهيد مشاور سئو حرفه اي انتخاب کرديد يا نه بايد در حدود دو تا شش ماه زمان بدهيد. اگر نتيجه اي نگرفتيد بايد مشاور خود را تغيير دهيد.برخي ديگر از وظايف مشاور سئو به شرح زير است.

 • مشاوره در مورد ساختار طراحي سايت و شناخت برند
 • آشنايي با استراتژي هاي توليد محتوا
 • بر اصول لينک بليدينگ تسلط داشته باشد
 • انتخاب کلمات کليدي مناسب
 • مشاوره در خصوص مدت زمان رسيدن به هدف
 • ارائه تکنيک براي افزايش سرعت وبسايت
 • مشاوره در زمينه اي انتخاب هاست و دامنه مناسب
 • دادن راهکار براي بهبود تجربه ي کاربري
 • بررسي صفحات سايت از نظر تصاوير و متن ها
 • ارائه گزارش هاي متعدد در مورد ميزان پيشرفت و فرآيند بهينه سازي سايت

تفاوت خدمات يک مشاوره سئو رایگان با سئوکار

هنگامي که شما براي وبسايت خود با يک سئوکار قرار داد مي بنديد، وظيفه ي او آن است که پس از تبيين استراتژي سئو تمامي فعاليت هاي لازم از قبيل بهينه سازي محتوا، گرافيک و لينک سازي را انجام دهد بسته به فضاي بازار ماهيانه و يا سالانه مبلغي را دريافت مي کند.
اما يک مشاور سئو با استفاده از ابزار ها و امکانات موجود سايت را به طور کامل آناليز و تحليل کرده؛سپس مشکلات و نکات لازم را در قالب يک گزارش در جلسه مشاوره سئو رايگان به شما اطلاع مي دهد. پس از آن مي توانيد خودتان براي بهينه سازي اقدام کنيد يا از خدمات سئو شرکت ما يعني استادان سيستم استفاده کنيد.

مزاياي انتخاب مشاوره سئو رایگان

مشاوران سئو خدماتي را ارائه مي دهند که مي تواند به عنوان يک آژانس تبليغاتي محسوب شود.البته فعاليت هايي که آنان انجام مي دهند تا حدودي متفاوت با يک آژانس تبليغاتي است. به جاي ايجاد تبليغات گران قيمت براي کسب و کار شما، در پشت صحنه ي وب سايت شما کار مي کنند تا به طور طبيعي در نتايج موتور هاي جستجو رتبه بالاتري پيدا کنند. اين کار با هزينه يا تلاش بسيار کمي از جانب شما انجام مي شود.
کارشناسان بهينه سازي بايد بدانند که دقيقا چه محصولات يا خدماتي را ارائه مي دهيد. آن ها بايد به وب سايت شما نگاهي دقيق بيندازند و آن را تحليل کنند. کارشناسان مي توانند قبل از شروع تکنيک هاي off page براي بهبود رتبه شما، تحقيقات کليدي و مهم و پياده سازي استراتژي هاي سئو را انجام دهند.
در اکثريت وبسايت ها مزاياي سئو رتبه سايت در موتور هاي جستجو به طرز چشمگيري پيشرفت مي کند. اين دستاورد به شما کمک مي کند که بيشتر در معرض ديد باشيد و در نهايت پول بيشتري را بدست مي آوريد. اگر به دنبال پيشرفت هستيد پس بايد يک مشاور با تجربه سئو و يا يک متخصص بازاريابي استخدام کنيد.

کار هايي که يک مشاوره سئو رایگان نبايد انجام دهد

هنگامي که حرف از بهينه سازي موتور هاي جستجو مي شود، فعاليت هاي زيادي وجود دارد که نبايد انجام دهيد.اين فعاليت ها شامل سئوي کلاه سياه نيز مي شود.شما مي توانيد اکثر کار ها را به درستي انجا دهيد اما فقط يک کار اشتباه مي تواند رتبه شما را کاملا خراب کند،جريمه و يا حتي معلق شويد.
شخصي که مشاوره سئو رايگان شما را انجام مي دهد بسيار مهم است که بداند چه کاري را بايد انجام دهد و چه کاري را نبايد انجام دهد. در اینجا خلاصه ای سریع از تنها چند مورد از این موارد آمده است.
هرزنامه لينک: سايت خود را با لينک هايي از همه جا پر کنيد.وقتي صحبت از سئو مي شود معمولا کمتر هستند.
لينک هاي بي کيفيت: قطعا در بحث بهينه سازي موتور هاي جستجو شما کيفيت را بر کميت ترجيح مي دهيد.فقط تعداد انگشت شماري لينک هاي با کيفيت مي توانند صد ها لينک بي کيفيت را شکست بدهند.
محتواي بد: کپي کردن،سرقت ادبي و يا صرفا نوشتن محتواي بي کيفيت مي تواند از جهات بسياري براي سايت شما مضر باشد.
بهينه سازي بيش از حد: استفاده بيش از حد کلمات کليدي در محتواي خود يا در لينک سازي مي تواند مضر باشد.
راهکار هايي براي تبديل شدن به يک مشاور سئو عالي
چندين عنصر و ويژگي وجود دارد که شما را از ساير مشاوران متمايز مي کند.در صورتي که اين ويژگي ها را رعايت نکنيد، مي تواند کسب و کار مشاوره سئو رايگان شما را فلج کند.در اينجا به برخي از روش ها مي پردازيم.

1- به مشتريان خود آموزش دهيد.

به طور ويژه در بحث فضاي ديجيتال آموزش بخش مهمي از يک رابطه مشتري و مشاور است.ارائه آموزش به مشتريان خود و درک حوزه تخصصصي شما براي اثبات ارزشمندي شما ضروري است.
مواردي در بازاريابي ديجيتال وجود دارد که نمي توان انتظار داشت که همه افراد در آن متخصص باشند.در بحث سئو، تحقيق کلمات کليدي، ساخت بک لينک، بهينه سازي محتوا و گرافيک مي تواند مورد بحث قرار گيرد.اگر مشتري شما هيچ زمينه و پيشنيازي از مباحث نداشته باشد، قطعا زمان بيشتري را بايد صرف کنيد.
مواردي که بايد در آموزش دقت کنيد به شرح زير است.

 • زمينه ي آن ها در بازاريابي چيست؟
 • چقدر با حوزه ي تخصصي شما آشنا هستند؟
 • آيا در گذشته با يک مشاور در حوزه ي شما کار کرده اند؟
 • بهترين روش هايي که با آن ها آشنايي دارند چيست؟

2-تخصص خود را نشان بدهيد

يک مشاور حرفه اي نه تنها از چيزي که در وبسايت است آگاه مي باشد، بلکه مي تواند برنامه هاي آينده را هم پيش بيني کند. اين نکته خيلي مهم است که شما دانش خود را در باره ي حساب و شرکتي که در آن مشغول هستيد نشان بدهيد.
مرتبا با مشتري خود در تماس باشيد تا از تغييرات کليدي کسب و کار، تمرکز هاي جديد و چيز هايي که ممکن است کمتر در الويت باشند آگاه شويد. فقط دستور العمل ها را نگيريد، بلکه به مشتري خود بگوييد که براي رسيدن به اهداف مورد نظر چه اتفاقي بايد بيوفتد.فراموش نکنيد که اعتماد به نفس داشته باشيد.

3- اهداف را تعريف کنيد

تعيين اهداف در شروع هر رابطه مشاوره سئو رايگان کليدي و بسيار مهم است. بدين ترتيب همه ي افرادي که در پروژه درگير هستند درک معقول و روشني از آنچه با آن روبرو هستند دارند. بايد در مورد معيار هاي اصلي تصميم بگيريد و مطمئن شويد که هميشه پيگيري مي کنيد تا بتوانيد به طور منظم گزارش پيشرفت را بدهيد. معيار هاي اصلي افزايش ترافيک وبسايت، گسترش قابل ديد بودن کلمات کليدي و کاهش دادن هزيته تبليغات کليکي هستند.

4- ابزار هاي مناسب را انتخاب کنيد

يک مشاوره سئو رايگان هنگامي خوب است که مشاور ابزار هاي درستي را انتخاب کند. مهم نيست که چقدر تجربه و مهارت داريد، رشد کردن بدون ابزار مناسب سخت است. براي اين که يک مشاور عالي باشيد داشتن ابزار هايي براي مديريت پروژه، ارتباط و تکنيک هاي ديجيتال مارکتينگ ضروري است.

XTEMOS ELEMENT

BLOG ALTERNATIVE

دسته‌بندی نشده

لوگو استاندارد

طراحی لوگو استاندارد برای شرکت ها بسیار مهم هست. بیشتر اوقات لوگو در نگاه اول تاثیر دوچندان در درک بیشتر مشتری ازآن  شرکت و همچنین تصمیم‌گیری بهتر او برای خرید محصول دارد. اگر دوست دارید و میخواهید یک نماد یا یک لوگو استاندارد برای شرکت خود بسازید توصیه‌های زیر به شما کمک خواهد کرد.

1. خلاق بودن

باید بدانیم لوگو استاندارد چیست و چه چیزی را به ما نشان میدهد؟ لوگو فقط یک علامت نیست. لوگو نام تجاری یک شرکت را نشان می‌دهد که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. در واقع با استفاده از لوگو شما از دیگر رقبای خود متمایز می‌شوید. بنابراین باید لوگوی شما متفاوت از بقیه لوگوی های دیگر شرکت ها باشد.

در انتخاب لوگو طراحی استاندارد بسیار مهم است. نمادی باید خلق شود که مربوط به شرکت شما باشد. این مهم ترین هدف استفاده از لوگو است البته هیچ ضمانتی برای اینکه  از لوگوی شما  توسط شرکتهای دیگر  و افراد استفاده نشود وجود ندارد.

طراحی لوگوی خاص فقط برای این نیست که شباهتی  به لوگو های سایر شرکت ها نداشته باشد. بلکه مهم ترین نکته در منحصر به فرد بودن آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت مرسدس بنز یک ماشین نیست. مهم ترین نکته فکر خلاقانه است که پشت تمام ایده های لوگو های همه شرکت ها وجود داشته است.

2. درک کردن برند تا با طراحی درست منظور خود را به مخاطب برسانید

با ساخت لوگو میتوانید برند خود را به مخاطب  معرفی کنید. لوگو استاندارد باید انقدر خاص باشد که مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین مهمترین هدف شما باید جلب مخاطب با طراحی  خاص لوگوی شرکت خود باشد. تمام مواردی که برند شما  را به ذهنتان می‌آورد بنویسید. وبسایت‌هایی مهم  را بررسی کنید. اما شما باید از زیبایی شناسی طراحها  الهام بگیرید و نه از مفاهیم و معانی لوگوها.

در درک برند باید به  نکات مهمی  توجه کرد. آیا یک برند جذاب است؟ آیا باعث جذب مخاطب میشود؟ با دیدن این برند چه چیزی را متوجه میشود؟ هدف از ساخت این لوگو چیست؟ لوگو علاوه براینکه باید به روز باشد باید هویت حقیقی برند را اشکار کند. در زیر هویت برندها را بررسی میکنیم:

اول باید بدانید که لوگوی شما چه مفهومی دارد. هر لوگوی مفهوم خاص خود را دارد که دارای  اهداف مشخصی است. به‌عنوان مثال لوگوی اپل را در نظر بگیرید. سیبی که قسمتی از آن خورده شده است. یا مرسدس بنز ستاره ای سه پر است درونیک دایره. هر دو لوگوی ساده ای  هستند اما مفهومی از یک شرکت  در آنها نهفته است.

3. رنگ ها در طراحی لوگو استاندارد

وقتی که مشخصات یک برند را بررسی میکنیم  باید همه زوایه های  تصویر خود را در نظر بگیرید. رنگهای پرانرژی  و جیغ باعث می‌شود توجه مخاطب به لوگو  جلب شود. و همینطوررنگهای ملایم بزگی  را نشان میدهد. هر رنگی مفهوم و معنی خاصی دارد و می‌تواند. در زیر با مفهوم رنگ ها آشنا میشوید:

 • رنگ قرمز نشان دهنده پرانرژی جسور بودن است.
 • رنگ نارنجی نشان دهنده خلاق و دوستانه بودن است.
 • رنگ زرد نشان دهنده  آفتابی ومبتکرو خوش بینی است.
 • رنگ سبز نشان دهنده رشد و ارگانیک و منظم بودن است.
 • رنگ آبی نشان دهنده حرفه ای بودن وابسته به پزشکی وارام و قابل اعتماد بودن است.
 • رنگ بنفش نشان دهنده روحانی ودانا و مهیج است.
 • رنگ سفید نشان دهنده ساده و تمیز و خالص است.
 • رنگ صورتی نشان دهنده مفرح و شادی است.
 • رنگ قهوه ای نشان دهنده روستایی تاریخی.

4. نام لوگو استاندارد

یک لوگو استاندارد از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه و نماد. قبل از آنکه یک شرکت بخواهد خودش را با یک نماد یا یک لوگو معرفی کند باید اول تبلیغات انجام بدهد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها لوگو شرکت خود طراحی می‌کنند مثل کوکاکولا.

بسته به شرکت شما معلوم میشود که این کار درست است یا خیر. اگر نام شرکت شما منحصر به فرد و خاص باشد. لوگو نوشتاری  استفاده کنید بهتر است اما اگر یک اسم عام و معمولی داشته باشید باید از یک نماد برای معرفی شرکت خود استفاده کنید. نباید از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده کنید. باید از فونت‌های معمولی استفاده کنید. برخی از لوگوها فقط بخاطره فونت سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند، مثال کوکاکولا.

5. طرحی ساده و انعطاف پذیر

هدف از طراحی لوگواین نیست که مخاطب بشیند و لوگوی شمارو تحلیل و بررسی کند، ولی لوگو باید جذابیت خودش را داشته باشد. لوگو باید به گونه‌ای باشد که بر روی هر پس زمینه‌ای جذاب و زیبا دیده شود وباید قابل پرینت باشد.

باید سایز لوگو قابل تغییر باشد. این نکته مهمی است که لوگویی که انتخاب میکنیم باید با پیشرفت تکنولوژی قدیمی نشود و ماندگار باشد

6. صبر کردن برای دیده شدن

بعضی شرکت ها مانند نایک از نماد برای لوگوی خود استفاده کرده اند و بسیار موفق بودند. البته این شرکت هاام سریع موفق نشدند و زمان برد تا مردم آن ها را بشناسند. حتی با بهترین نماد‌ها و لوگو ها نیز نمیتوان به محبوبیت زود رسید و زمان می‌برد. اگر تنوع محصول زیاد باشد و با کیفیت باشند بهتر مردم ان ها را میشناسند و بین مردم محبوب  می‌شوند . اما چه چیزی باعث شد که نماد ها اثر بخشی زیادی در شناخته شدن شرکت داشته باشد؟

جواب این سوال در چگونه به وجود امدن مفهوم برند ها است. به طراح لوگوی نایک گفته شده بود تا چیزی طراحی کن که نشان دهنده حرکت باشد و بر روی کفش خوب دیده شود. آ او دی چهار حلقه متصل به هم را به نمایش می‌گذارد و پوما تجسم ساده یک اسم است، یک یوزپلنگ درحال پرش.

به دلیل خستگی یا اینکه رقبای شمااین کار را انجام داده اند لوگوی خود را تغییر ندهید. صبور بودن و عجله نکردن در انتخاب طرح خیلی موثر است.

مهم بودن لوگو استاندارد برای ‌سایت‌ها

طراحی یک لوگوی خاص، یکی از مهم ترین مرحله برندسازی و بازاریابی و تبلیغات است برای شما یکی از کاربردهای لوگو به عنوان تزیین برروی محصولات به کار میرود و باعث جذاب و زیبا تر شدن کاتالوگ محصولات، تابلوی مغازه، شرکت یا ویترین مغازه می‌شود. همچنین لوگو تاثیر بسزایی در سایت شرکت شما دارد باعث زیبایی و جلب توجه مشتری می‌شود. ‎‌

با یک لوگوی خاص می‌توان در وب سایت‌ها به رمیت شناخته شد

محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی را که  ارائه می‌دهید با تلاش زیاد  باعث پیشرفت شمادر کارتان می‌شود. با این وجود این، هر چقدر محصول شما  و خدمات شرکت شما  کاملا عالی  و فوق‌العاده‌ای باشد، هرگز از یاد نبرید که رقیب‌هایی شما هم در حال تلاش برای بالا بردن شرکت خود هستند. یک لوگوی مناسب می‌تواند باعث بالا بردن شما نسبت به رقیبای خود بشود . با استفاده از  یک لوگوی خاص مطمین میشوید  که مشتریان شما تنها محصولات و خدمات برند شما را می‌خواهند نه محصولات  رقبای شما

استفاده از لوگو استاندارد برای شرکت باعث می‌شود مشتریان شرکت و محصولات شمارا گم نکنند و این گونه باعث افزایش مشتری  می‌شود و باعث ارتباطی یکپارچه و منسجم میان شما و مشتریاین شرکت شما می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری  از افراد خرید خود را به صورت انلاین انجام میدهند  پس باید در دنیای دیجیتال لوگوی شرکت شما شناخته شده باشد تا باعث افزایش مشتری شما شود و وجود نداشتن در دنیای دیجیتال باعث ضرر در دنیای امروزی است ..

از تیم‌های حرفه‌ای باید برای ساخت لوگو استاندارد خود استفاده کنید

طراحی وب‌سایت سئو و سعی کنید لوگویی ساده  وجذاب برای  شرکت‌تان طراحی کنید. برای این کار از تیمی حرفه‌ای استفاده کنید. از شرکت هایی استفاده کنید که علاوه برطراحی لوگو، در زمینه برندسازی، تخصص داشته باشند و به شما مشاوره دهند.

لوگو استاندارد باید در بهترین جا از سایت قرار بگیرد تا برای مخاطب جذاب و در دید مخاطب باشد. به یاد داشته باشید که لوگو، نام، آدرس و شماره تلفن شرکت‌تان، باید در تمامی صفحات وب وجود داشته باشد. همچنین ممکن است مخاطب با وارد کردن کلمه ای از سایت وارد یکی از صفحات میانی سایت شما شود و نه صفحه اصلی طراحان سایت با استفاده از لینک گذاری این مشکل را برطرف می‌کنند.

7. داشتن فرآیند طراحی لوگو مشخص

حالا ما یاد گرفته ایم که لوگو چه چیزی است، چه قوانینی  در طراحی لوگو استاندارد باید رعایت شود و چه کاری باید انجام دهیم تا باعث ایجاد لوگو موفق می‌شود. بنابراین می‌توانیم فرآیند طراحی خود را مشخص کنیم. معمولاً این کار در ۵ مرحله انجام می‌گیرد و هر کدام از آنها کارهای که برای ان ساخته شده اند را انجام میدهند. البته هر فردی روند طراحی خاص خودش را دارد و تجربه  داشتن در طراحی لوگوبسیار مهم است. به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله زیر می‌شود:

 1. طراحی پایه و اولیه
 2. تحقیق درباره شرکت
 3. ساختار سازی
 4. ساخت نمونه
 5. بررسی کردن همراه با مشتری
 6. اضافه وکم  کردن درخواست های مشتری
 7. ارسال فایل

در نهایت شما فایل طراحی لوگو را به مشتریان خود تحویل می‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی در آن وجود دارد. در طراحی لوگو امکان ویرایش کار باید وجود داشته باشد.

اصول طراحی لوگو و آرم

پیدایش لوگو استاندارد

اول باید بدانیم لوگو چیست؟ و چه کارایی‌هایی دارد؟ و لوگو چه تأثیری در روند رشد بیزینس دارد؟ چرا هر بیزینس باید نشانه داشته باشد؟  اول باید بدانیم ، آرم چه موقع و از کجا به وجود آمد؟  و لوگو برای چه نیازی به وجود آمده است؟ در سال های  ۱۷۶۰ میلادی تا ۱۸۶۰ که انقلاب صنعتی به وجود آمد در آمریکا تولیدکنندگان افزایش پیدا کردند و شروع به تولید کالاهای جدید کردند و تنوع بین محصولات افزایش یافت. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خودشان را برای خریداران بین کالاهای دیگر موجود در بازار مشخص کنند، این ایده را به وجود آوردند که، هر تولیدکننده امضای خود را روی بسته‌بندی کالاهای خود درج کند تا مشخص شود که، کدام محصول برای کدام شرکت تولیدکننده است.  از آن‌ پس هر شرکت امضای مخصوص خودش را یا نشانه‌ای روی کالاهایش درج می‌کرد. و این‌گونه بود که نشانه به وجود آمد.
و برای این نیاز به وجود آمد که، تولیدکنندگان بتوانند تمایز محصولات و کالاهای خود رابین دیگر کالاها نشان بدهند و به این وسیله به‌گونه‌ای خود را معرفی کنند و بتوانند محصولات خودشان را در ذهن مردم ماندگارکنند.

اهمیت داشتن لوگو

اهمیت داشتن لوگو خوب اینجا پدیدار شد که، هر شرکت که لوگوی به‌یادماندنی تری داشته باشد فروش بیشتری هم خواهد داشت. لوگو استاندارد هر شرکت، معرف شخصیت و ویژگی آن شرکت است. به‌نوعی می‌توان گفت لوگو، چهرهٔ هر بیزینس است و اولین چیزی که باعث می‌شود مردم محصولی را به یاد بیاورند، لوگو آن شرکت است که در ذهن مخاطب حک‌شده باشد. برای همین  لوگو هر بیزینس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه کردن برای یک لوگو خوب عاقلانه‌ترین کار برای یک بیزینس است تا بتواند هم در ذهن مردم ماندگار شود و فروش محصولاتش را افزایش دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک لوگو خوب ماندگاری در ذهن و به یادآوردن آن لوگو است و آن لوگو باید به خوبی بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا نمایش دهد و مهم‌ترین کار یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند چهرهٔ بیزینس شمارا به خوبی طراحی کند.

این موضوعات مسائل کلی درباره لوگو آرم است در ادامه دربارهٔ جزییات و اصول طراحی لوگو و آرم بیشتر توضیح خواهیم داد.

چهرهٔ بیزینس با لوگو استاندارد

موضوع چهرهٔ بیزینس مسئلهٔ بسیارمهمی است. یک دیزاینر هنگام طراحی لوگو استاندارد با دست باید به این موضوع  توجه و دقت داشته باشد چون در طراحی لوگو استاندارد با فوتوشاپ، ایلوستریتور یا  کورل  هر فونت یک سبک خاص هر رنگ یک مفهوم و هر شکل یک نماد و و را به بیننده القا می‌کند.
خیلی مسائل دیگر باید به آنها توجه شود و یک لوگو دیزاینر باید آشنایی کامل و علم کامل همهٔ این موارد را داشته باشد، تا بتواند چهرهٔ بیزینس را به بهترین نحو ممکن نمایش دهد.

البته شاید برای طراحی لوگو کارفرما هم نظراتی برای لوگو خود داشته باشد که بخواهد در طراحی شما اعمال کند، اما مسئلهٔ اینجاست که شما باید نظرات کارفرما را بشنوید اما، شاید همهٔ آنها قابل‌اجرا نباشد و شما که یک طراح و دیزاینر حرفه‌ای لوگو هستید، باید علم کافی برای توضیح و توجیه کارفرما داشته باشید تا آنها را متقاعد کنید که طراحی شما حول محور دانش و علم طراحی لوگو با فوتوشاپ، ایلوستریتور و… انجام می‌شود و همهٔ اینها را با دلیل و برای رشد و پیشرفت آن کسب‌وکار بکار می‌برید.

به‌طور مثال وقتی برای یک بانک بخواهید لوگو طراحی کنید و کارفرما بخواهد که لوگو را به رنگ قرمز و زمینهٔ مشکی برایش طراحی کنید این نکته اصلاً قابل‌قبول نیست و شما باید او را توجیه کنید که رنگ قرمز برای لوگو بانک در ذهن مخاطب بی‌اعتمادی القا می‌کند و امکان اینکه 25 الی 30 درصد از کسانی که از طریق لوگو با آن بانک آشنا می‌شوند، به آن بانک اعتماد نکنند، بسیار زیاد است.

دلایل منطقی و حرفه‌ای

با توضیحات منطقی و علمی خود به کارفرما ثابت کنید که در این کار ماهر هستید. حتی اگر با نپذیرفتن نظرات کارفرما آن پروژه را از دست بدهید، اما برای خود اعتبار بر جا گذاشته‌اید و اگر آن کارفرما پروژه طراحی لوگو را به شما ندهد، درنهایت اعتبار و تخصص خود را به او ثابت کرده‌اید و امکان این موضوع که همان کارفرما برای شما مشتری جذب کند و شمارا معرفی کند بسیار زیاد است.
چون شما تخصص و علم خود را در ذهن او ثابت کرده‌اید و اگر کسی به دنبال یک طراح لوگو متخصص باشد، احتمال اینکه همان کارفرما شمارا معرفی کند، زیاد است و شکی در آن نیست. پس از بیان علم طراحی لوگو خود ترسی نداشته باشید. با اعتمادبه‌نفس از علم خود دفاع کنید و اگر هم درنهایت با توضیحات شما کارفرما بر اجرای نظر خود پافشاری داشت، حداقل شما مشاوره خود را به‌عنوان یک متخصص داده‌اید و به او گفته‌اید که نظراتش بر اساس علم آموزش طراحی لوگو صحیح نیست.
اینجاست که موضوع دفاع از لوگو اهمیت خود را نشان می‌دهد. وقتی میگوییم یک دیزاینر باید لوگویی طراحی کند، که بتواند با دلیل و علم آموزش طراحی لوگو از طرح خود دفاع کند و برای هر جزء لوگو توضیح و دلیل داشته باشد، منظور این است و وظیفهٔ یک دیزاینر و طراح لوگو این است که بتواند به کارفرما مشاوره خوبی درزمینهٔ نشانه‌اش به او بدهد و مثل یک دوست دلسوز و دانا درزمینهٔ آموزش طراحی لوگو برای رشد آن کسب‌وکار به آنها مشاوره دهد.

لوگو نوشتاری(لوگوتایپ)

در دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دست دیزاینر ها به‌شدت باز است چون از قدیم بر روی بحث خط و نوشته و تایپوگرافی ثمرات ارزشمندی و زیادی بر جای مانده است. ما تنوع بسیار بالایی از انواع و اقسام حروف فارسی آماده را در اختیارداریم که به‌راحتی می‌توان آنها را به یک لوگو نوشتاری خوب تبدیل کنیم. لوگوهای نوشتاری به چهار دسته تقسیم می‌شوند. یکی از چهار دستهٔ لوگوهای نوشتاری فارسی دستهٔ لوگوهای سنتی است. دستهٔ لوگوی نوشتاری سنتی خود به‌تنهایی شامل ۹ بخش می‌شود. یعنی اگر شما بخواهید نوشته یا حروفی را در این دسته از لوگوهای نوشتاری فارسی طراحی کنید، همان ابتدای ایده پردازی شما ۹ اتود آماده از انواع لوگو سنتی خروجی می‌گیرید. این ۹ دسته از بخش لوگو نوشتاری سنتی شامل موارد زیر است:

 • تعلیق
 • بنایی
 • معلی
 • نستعلیق
 • معلی
 • ثلث
 • محقق
 • کوفی
 • نسخ
 • ریحان

این ۹ دسته در همان ابتدای اتود زدن در اختیار ماست که شما حتی با خلاقیت خود و با ترکیب دو یا چند مدل از این دسته می‌توانید لوگو تایپ‌های بسیار زیبایی خلق کنید، و تا بیست وپنج الی سی عدد اتود همان ابتدای کار بزنید.

انواع طراحی لوگو استاندارد

لوگو تایپ

این نوع لوگو با کنار هم چیدن حروف تشکیل می شود. برای سفارش لوگو به صورت تایپوگرافی، طراح باید به خوبی به مسئله آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی، مسلط باشد تا با یک هارمونی درست و منسجم بتواند لوگو را طراحی کند. لوگوتایپ‌ها همواره زیبایی های جذابی را تولید می کنند. بعضی از افراد نیز، لوگوتایپ‌ها را با عنوان (طراحی لوگو اسم) می‌شناسند.

لوگو تصویری

این لوگو به وسیله آیکون ها، اشکال،  طرح ها و رنگ های مختلف طراحی می شود که یک نماد بصری را برای آن کسب و کار خلق می کند. طراحی این نوع لوگو آن هم به صورت ساده و با مفهوم، کار مشکلی است. در طراحی لوگو تصویری نیز از تایپ های ساده برای اسم شرکت نیز می توان استفاده کرد.

لوگو تلفیقی

این لوگو همانطور که از اسمش نیز معلوم است، از تلفیق تایپوگرافی و تصویرگری تولید می شود. لوگویی به مراتب وقت گیرترو سخت تر از سایر لوگو‌ها است. زیرا مباحث مختلف لوگوتایپ و لوگو تصویری را شامل می شود که این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم

یکی از اصطلاحاتی که مردم به هنگام سفارش لوگوی خود می خواهند، طراحی لوگو اسم برند یا نام خودشان می‌باشد. به همین دلیل طراحان با طراحی لوگو اسم فارسی بسیار مواجه می‌شوند. در حقیقت طراحی لوگوی اسم را تایپوگرافی می‌نامیم. این نوع لوگو به صورت نوشتاری طراحی می‌شود.

به خوبی می‌دانیم که سلیقه های افراد متفاوت می‌باشد. از همین رو، هر فرد از طرح هایی با توجه با علایق خود خوشش می آید. در کشور ما و به دلیل شرایط محیطی، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، می‌خواهند که نام آنها با یک فونت اختصاصی طراحی شود تا وجهه ای متمایز و زیبا برای خود داشته باشد.

طراحی لوگو اسم برای ایرانیان بسیار جذاب و مورد پسند می باشد و حتی گاها دیده می شود که این نوع سبک از طراحی، بیشتر از سایر طرح های ارائه شده مورد تایید قرار می گیرد. البته طراحی لوگو اسم، واقعا یکی از زیباترین نوع لوگوهایی می باشد که در ایران استفاده می شود. این موضوع به قدری اهمیت پیدا کرده است که گاهی مشاهده می کنیم، بازیگرهای خارجی نیز با حروف و اسم فارسی، متن هایی را بر روی بدن خود تتو می کنند و این بخاطر همان زیبایی حروف فارسی است که گفتیم.

نکات مهم در ساخت لوگو حرفه‌ای

برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آنها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده کنید. چند نکته:

 • لوگو باید خاص باشد قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد.
 • طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر خدمت، شغل، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی ندارند
 • نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود گفتیم که لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریعترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی میکند.
 • طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد لوگو هرچقدر خلاقانه‌تر باشد، به همان قدر تاثیرگذارترو جذابتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگوهای مختلف را نبینید بلکه آنها را نگاه کنید.

طراحی لوگو استاندارد با استادان سیستم

فرم ها و سوالات مربوط به روند طراحی لوگو برای مشتری ارسال می شود و با توجه به پاسخ های کارفرما، شروع طراحی و ساخت یک لوگوی حرفه ای و متمایز آغاز می‌شود. ما سه لوگو را برای کارفرما آماده می کنیم که به ترتیب زیر می باشد:

 1. طراحی لوگوی اول با توجه به پاسخ سوالاتی است که کارفرما در فرم های ارسالی برای ما فرستاده است.
 2. ساخت لوگوی دوم با توجه به برندینگ مجموعه، بررسی بازار هدف، بررسی مخاطبان، بررسی شرایط کلی برند، اهداف بلند مدت و … می باشد.
 3. در طراحی لوگوی سوم ، دو شرایط قبلی در نظر گرفته شده و در نهایت، لوگویی متناسب با شرایط 1 و 2 تحویل کارفرما داده میشود.

 

طراحی سایت

طراحی سایت حرفه ای در ملایر

طراحی سایت حرفه ای در ملایر با هدف ارتقا و بهبود وضعیت هر کسب و کاری انجام می‌شود. خدمات رسانی، افزایش اعتبار، کسب درآمد و… از عواملی هستند که صاحبان کسب و کار شهرستان ملایر در تلاش اند تا به آن دست یابند. طراحی حرفه ای به سایت شما کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را فراتر از شهرستان ملایر در اختیار مردم قرار دهید. سایت حرفه ای فضایی را در اختیار شما می‌گذارد تا در آن به معرفی خود یا شغلتان بپردازید. کافیست آن ها را از لحاظ فنی و ظاهری قوی طراحی کنید.

طراحی سایت حرفه ای در ملایر چگونه است؟

طراحی سایت حرفه ای در ملایر به یکی از کلمات پر بازدید در گوگل و یکی از نیاز های جدید در کسب و کارهای ملایر تبدیل شده است. به طوری که داشتن وب سایت یا شبکه های اجتماعی برای فعالیت در دنیای امروزی مهم و ضروری است .

مزیت داشتن سایت حرفه ای در ملایر

بازار فروش بسیار وسیع

در بازار سنتی، فروش محصولات و ارائه خدمات محدود به یک شهر یا حتی یک خیابان بود. امروزه با پیشرفت فناوری و به کمک سایت حرفه ای  می توانیم محصولات ملایر را در سراسر کشور به فروش برسانیم.

صرفه جویی در زمان

داشتن سایت حرفه ای مراجعه حضوری را کم یا حذف می کند و به میزان زیادی در وقت مشتری و فروشنده صرفه جویی می کند. فروشنده  با قرار دادن تصاویر و اطلاعات محصولات خود  در سایت، ویژگی های محصولات را نشان می دهد. همچنین مشتری نیز برای خرید یک محصول می تواند، در زمان بسیار کمی محصول مورد نیاز خود را در سایت های مختلف مشاهده کرده و پس از ارزیابی و مقایسه نسبت به خرید آن اقدام نماید.

قیمت ها مقطوع است

قیمت ها در سایت حرفه ای به صورت شفاف و واضح درج شده است و افراد برای خرید محصولات در سایت مراحل پرداخت را انجام می دهند و از شما تقاضای تخفیف نمی کنند. لازم به ذکر است که امکان ارائه تخفیف در مناسبت ها و برای شرایط خاص وجود دارد و با ارائه تخفیف می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از سایت تان نمایید‌.

افزایش اعتبار

در دنیای دیجیتالی امروز، با جایگزین شدن ویترین فروشگاه ها و دفاتر کاری با وب سایت ها، ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه ای بسیار محسوس بوده و به بیزینس شما یک وجه حرفه ای می بخشد. وب سایت به نوعی شناسنامه یک کسب و کار در دنیای آنلاین می باشد. و مانند کارت های ویزیت و کاتالوگ ها سعی در معرفی کسب و کار شما به مشتریان را دارد و به نوعی شخصیت کاری یا ویژگی محصولات را به مشتریان نشان می دهد.یک سایت  حرفه ای تمیز و مرتب ذهنیت بسیار مثبتی را در مشتری ایجاد کرده و او را ترغیب به خرید از سایت شما می کند.

قیمت طراحی سایت حرفه ای در ملایر

قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی سایت های با امکانات خاص و گرافیک بسیار حرفه ای قیمت بیشتری نیز دارند.

طراحی سایت

طراحی سایت واکنش گرا

می خواهیم به موضوع طراحی سایت واکنش گرا بپردازیم. قبل از شروع بحث به این سوال پاسخ دهید. شما برای جستجو در سایت ها، برای آموزش و خرید اینترنتی بیشتر از موبایل استفاده می کنید یا کامپیوتر؟ به احتمال زیاد جواب شما گزینه ی اول یعنی جستجو با استفاده از تلفن همراه است. چرا که موبایل همیشه در دسترس است.

طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد دستگاه های مختلف سازگاری دارد. کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک، متوسط یا بزرگ داشته باشند، می توانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی به تغییر اندازه ی صفحه ندارند که سایت به صورت کامل دیده شود.
در کل سایت واکنش گرا نسبت به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می کند واکنش نشان می دهد.

اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

صرفه جویی در هزینه:

قبل از اینکه خصوصیت واکنش گرا بودن به صورت وسیع مورد استفاده قرار گیرد، شرکت ها اگر می خواستند نسخه موبایل برای سایت خود طراحی کنند برای هرگونه ابزار یک قالب ویژه طراحی می کردند. تصور کنید اگر می خواستید مثلا برای 3 ابزار آی پد، آیفون و کامپیوتر های رایج قالب طراحی شود چه هزینه ای می بایست پرداخت می کردید. نکته ی جالب اینجاست که اگر روزی وسیله جدید به بازار معرفی و به سرعت عام شود، باز دوباره باید هزینه جدید صرف شود تا برای این ابزار جدید، قالب طراحی گردد.
زیبایی قالب طراحی سایت واکنش گرا آنجا خود را نشان می دهد که شما سایتتان برای هر ابزاری که در بازار موجود است، خود را هماهنگ کرده و نیازی به طراحی دوباره قالب نیست.

افزایش ترافیک سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنت، با تلفن همراه خود به وب گردی می پردازند. شما تصور کنید اگر سایتی در اختیار نداشته باشید که در ابزار های موبایل به خوبی نمود پیدا نکند، تعداد زیادی از کاربرانی که می توانید داشته باشید را از دست می دهید.

پیشی گرفتن از رقیبان:

از آنجایی که طراحی سایت واکنش گرا هنوز هم تقریبا در ابتدای راه است، طبیعتا تمام رقیبان شما از این ویژگی برخوردار نمی باشند. داشتن این خصوصیت به بازدیدکنندگان شما می گوید کار شما در همه عرصه ها حرفه ای است که نه تنها در تمام نمایشگر ها بلکه در همه ابزار های موجود در بازار به زیبایی و بدون مشکل به نمایش در می آید. همین موضوع باعث پیشی گرفتن شما از رقیبان می شود.

انعطاف پذیری بالا و فعال سایت واکنش گرا: 

  هنگام طراحی سایت واکنش گرا می توانید بخشی از سایت را با توجه به نظر خودتان در تلفن همراه نمایش ندهید و به جای آن چیز دیگری جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر یک نرم افزار اندروید برای سایت خود طراحی کرده باشید، می توانید وب سایت را متناسب با نسخه های تبلت و یا موبایل نمایش دهید و کاربران را به نصب نرم افزار تشویق کنید.

همیشه و همه جا در دسترس هستید:

یکی دیگر از فواید طراحی سایت واکنش گرا این است که اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شما همه جا در دسترس خواهید بود و کاربرانتان در هر جایی می توانند شما را ببینند.
مهم نیست که سایت شما در یک موبایل، تبلت یا یک نمایشگر بزرگ باز شود. اگر وب سایتی که طراحی می کنید واکنش گرا باشد، نمایش وبسایت شما در هیچ دستگاهی با هیچ اندازه ای دچار مشکل نمی شود.

نقاط ضعف سایت های ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو ممکن است مشکلاتی هم به همراه داشته باشد؛ مثلا:

 • کاهش سرعت لود: برای ریسپانسیو بودن یک سایت از کد های css روی html5 استفاده شده که این مسئله باعث می شود که کل محتوای سایت در حالت ریسپانسیو هم لود شود. به عنوان مثال، اگر در نسخه ی تلفن همراه 60 درصد اطلاعات نمایش داده شود، 40 درصد دیگر نیز به طور پنهانی بارگذاری می شود. این مسئله ممکن است روی سرعت لود سایت در نسخه موبایل تاثیر منفی داشته باشد.
 • ضعف در ارائه سرویس ها: برخی از سرویس های دیجیتال ممکن است در نسخه های تلفن همراه قدرت اجرا شدن نداشته باشند و برای طراحی سایت واکنش گرا نتوان از آنها استفاده کرد. یا اینکه در نسخه موبایل مجبور شویم آن ها را حذف کنیم.
 • عدم پشتیبانی مرورگرها: یکی از مشکلاتی که ممکن است در سایت های ریسپانسیو اتفاق بیفتد این است که برخی از مرورگرها از html5 پشتیبانی نمی کنند و نمی توانند سایت ها را در قالب ریسپانسیو نمایش دهند.

اصول طراحی سایت واکنش گرا

برای طراحی سایت واکنش گرا یا تبدیل یک سایت به سایت واکنش گرا یه سری نکات و اصول بسیار مهم وجود دارد، که ما به چند مورد آن می پردازیم.
برنامه ریزی طرح اولیه خود: طرح اولیه وب سایت در اصول طراحی سایت واکنش گرا به تمام اجزایی گفته می شود که می خواهید در داخل سایت نمایش دهید. شما به عنوان برنامه نویس باید بدانید که سایت مورد نظر از چه قسمت هایی تشکیل شده و برای طراحی چقدر زمان می برد. این برنامه ریزی باعث طراحی تمام و کمال شما می شود.
هدایت کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف سایت: مسیر یابی یا هدایت کاربر یکی از مهم ترین کلیات طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. شما به عنوان برنامه نویس سایت با جهت یابی درست سایت خود این فرصت را برای کاربران فراهم می کنید که به آسانی به تمام قسمت های مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب زمانی اهمیت خود را نمایش می دهد که کاربران برای مشاهده سایت شما، از تلفن همراه استفاده می کنند.
تمرکز بر روی قالب های ریسپانسیو ساده و زیبا: زمانی که شما به عنوان طراح سایت، قالب سایت واکنش گرای خود را ساده انتخاب می کنید، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و نمایش کامل آن و مقبولیت عام بین کاربران می شود.
بررسی قالب خود در موتور جستجوگر بعد از پایان طراحی سایت ریسپانسیو: برای بالا رفتن سئو سایت خود باید سایت شما دارای امکان مشاهده در تلفن همراه باشد که با ریسپانسیو کردن آن این امکان به وجود می آید. بعد از پایان طراحی، سایت خود را با مرورگر موبایل های مختلف چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

روش های طراحی سایت واکنش گرا

به طور کلی طراحی وب سایت واکنش گرا با دو روش مختلف انجام می شود. که هر کدام را به صورت مختصر توضیح می دهیم. اگر چه روش چیدمان ریزی طراحی واکنش گرا برای مشتری مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قصد سفارش طراحی سایت دارید، بهتر است حتما با روش های طراحی واکنش گرا آشنا بشوید.

1. کدنویسی اختصاصی

در این روش همه شناسه ها به صورت اختصاصی نوشته می شوند و همه اندازه ها توسط کدنویس ارزیابی می شود. این روش در پروژه های کوچک مناسب تر به نظر می رسد. چون در یک وب سایت چند صفحه ای Element های زیادی تعریف نمی شود؛ بنابراین ویرایش این نوع کدنویسی در پروژه های کوچک راحت تر است.

2. با استفاده از فریمورک ها

پیش از توضیح این قسمت لازم است بدانید که اصلا فریمورک چیست؟ به طور مختصر فریمورک در فرهنگ واژه ها به معنی <<چهارچوب کاری>> است. برخی انجمن های غیر انتفاعی در دنیا هستند که یه سری نمونه کد css را آماده کرده اند تا بقیه کدنویس ها و طراحان وب بتوانند از این الگو های آماده در کارهایشان استفاده کنند. با این روش طراحان وب با دانش فنی کمتر و در مدت زمان کوتاه تر می توانند یک وب سایت کامل تولید کنند که اکثر اصول طراحی وب در آن رعایت شده است.
تا امروز چند فریمورک برای طراحی سایت واکنش گرا ساخته شده است که هر کدام مزایا و معایبی دارند. فریمورک بوت استرپ (Bootstrap) یکی از مهم ترین و پرکاربردترین فریمورک های طراحی سایت واکنش گراست. بسیاری از طراحان سایت در سراسر دنیا برای ساخت وب سایت های واکنش گرا از بوت استرپ استفاده می کنند.

نتیجه گیری

با توجه به آمار در کشور ما درصد استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند روز به روز بیشتر می شود، استفاده از این نوع طراحی بسیار ضروری به نظر می رسد.
بیش از نیمی از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیسبوک هستند، گوشی های هوشمند، تبلت و… دارند و بیش از نیمی از کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر 15 دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.

XTEMOS ELEMENT

CAROUSEL OF POSTS