طراحی لوگو

10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

یک طراح حرفه‌ای برای اینکه مفهوم و نمادی از برند خود را به‌خوبی به دیگران معرفی کند باید از یک فونت حرفه‌ای و خاص استفاده کند. انتخاب فونت فارسی برای طراحی لوگو استاندارد می‌تواند به جذاب و منحصربه‌فرد شدن آن کمک بسیاری کند. علاوه بر همه این‌ها که طراحی ما را جذاب‌تر می‌کند، طراحی لوگو می‌تواند یک تعریف کلی از کسب‌وکار ما باشد. امروزه فونت‌های متنوع و جذابی روی کار آمده‌اند که انتخاب بهترین آن‌ها برای طراحان سخت و دشوار است. در این مقاله قصد داریم 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو را به شما معرفی کنیم.

لوگو تایپ چیست

به‌طورکلی طراحی لوگو به 10 نوع تقسیم بندی می‌شود.

  • لوگوهای ترکیبی
  • لوگوهای وردمارک
  • لوگوهای شکل حروف
  • لوگوهای مونوگرام
  • لوگوهای انتزاعی
  • آرم طلسم
  • آرم نشان
  • لوگوهای پویا
  • لوگوهای سه بعدی
  • لوگوهای متحرک

برای هر برند با توجه به نوع کسب‌وکار و نامی که دارد و میزان شهرتش، باید بهترین نوع لوگو را برای معرفی برندینگ خود انتخاب کند. مطالعات نشان می‌دهد مخاطبان به‌صورت ناخودآگاه با فونتی که در بخشهای مختلف هویت بصری برند استفاده می‌شوند ارتباط برقرار کرده و پیش فرضی از فعالیت‌های برند پیدا می‌کنند. برای همین هر بیزنس، پیش از طراحی لوگوی شرکت خود، انواع طراحی لوگو را بررسی کرده و سپس نحوه طراحی و انتخاب آن را مطابق با سبک‌کاری خود استراتژی برندینگ خویش طراحی کند.

به لوگویی که با استفاده از فونت و نوشته طراحی می‌شود لوگو تایپ گویند. این مدل لوگو به یک کلمه که معرف نام یا تعریفی از کسب‌وکار شما است بسنده می‌کند برای این منظور که مخاطب متوجه زمینه کاری شما شود طراحی می‌گردد. لوگو تایپ‌ها مفهوم را بهتر می‌رسانند، جای خلاقیت بیشتری دارند و کاملاً اختصاصی هستند. بسیاری برندها برای معرفی مستقیم و واضح از اسم برند، کسب‌وکار یا نام خود در لوگو استفاده می‌کنند. اولین قدم مهم برای ساخت لوگو تایپ حرفه‌ای، انتخاب بهترین فونت فارسی برای لوگو است.

از معروف‌ترین شرکت‌هایی که از لوگو تایپ برای معرفی برند خود استفاده کرده‌اند، گوگل، یوتیوب یا کوکالا را به شما معرفی می‌کنیم. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت فونت و رنگ استفاده‌شده در لوگو تایپ‌هاست.

دلایل اهمیت انتخاب 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

شما می‌توانید از فونت‌های مختلفی در وب‌سایت، ایمیل‌ها، بروشورها، بنرها و کارت ویزیت‌های خود استفاده کنید، اما در طراحی لوگو تایپ انتخاب فونت مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا معرفی برند و کسب کار شما توسط فونت انتخابی شما انجام می‌شود و بیشتر در ذهن بیننده باقی می‌ماند. برای انتخاب فونت مناسب لوگو باید به تأثیری که در اولین نگاه به طراحی برند شما، روی مخاطب می‌گذارد دقت شود. برای همین انتخاب شما باید خلاقانه، هدفمند و هوشمندانه باشد.

10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

با پیشرفت فضای مجازی استفاده از لوگو روبه افزایش است. در این مقاله قصد داریم 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو که در طراحی لوگو تایپ از آن‌ها استفاده می‌شود را به شما معرفی کنیم . این فونت‌ها بیشتر به‌صورت پولی هستند و با هزینه کمی می تونید آن‌ها ر دانلود کنید.

فونت سرباز یکی از 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

فونت بسیار زیبای سرباز که توسط آقای مرتضی آخوند پور در سال 98 طراحی‌شده است . این فونت کاربرد زیادی در طراحی دارد. در وب‌سایت استادان سیستم از این فونت بسیار استفاده‌شده است . این فونت رایگان نیست و با جستجو از سایت‌های فروش فونت می‌توانید این فونت را خریداری کنید.

فونت کمان

دومین فونتی که به شما معرفی خواهم کرد فونت کمان است . این فونت توسط مجتبی کیا در سال 89 طراحی‌شده است . در بسیاری از لوگوها از این فونت استفاده‌شده است. این فونت رایگان هست .

فونت امیرحافظی

این فونت امیرحافظی که توسط آقای امیرحافظی ذر سال 93 طراحی‌شده و جدیدترین نسخه موجود اون نسخه 2 می‌باشد .این فونت هم رایگان نمی‌باشد .

فونت پرشین مابلا

فونت فارسی پرشین مابلا Persian Mabella فونت فارسی جدیدی است که نسخه فارسی شده و اصلاح شده فونت عربی مابلا می‌باشد در نسخه جدید این فونت تغییراتی در ساختار حروف و نقطه‌گذاری آن‌ها انجام داده‌شده است.

این فونت فارسی شده به‌صورت فشرده طراحی‌شده است و مناسب استفاده در لوگو تایپ‌های فارسی و انگلیسی،طراحی‌های تجاری برای بسته‌بندی‌ها و… و همچنین استفاده در تمامی تایپوگرافی ها و طرح‌ها می‌باشد این فونت شامل نسخه TTF برای تایپ در نرم‌افزارهای گرافیکی و نسخه WTF برای طراحی صفحات وب می‌باشد.

فونت تابان یکی دیگر از 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

بسیاری از طراحان از فونت فارسی خاص برای طراحی لوگو استفاده می‌کنند و حتی گاهی اوقات برای این‌که یک لوگو حرفه‌ای متمایز از رقبا به نظر برسد، برای آن لوگو، فونت خاصی طراحی می‌کنند. یکی از روش‌های انتخاب فونت فارسی خاص برای طراحی لوگو استفاده از فونت‌های لایه باز است. از فونت لوگو تایپ تابان می‌توان به‌عنوان مشهورترین فونت طراحی لوگو لایه باز نام برد.
طراحی فونت فارسی مناسب برای لوگو تایپ‌ها درصورتی‌که بخواهند نام برند یا شرکت به‌تنهایی یا همراه با یک نماد در لوگو درج شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. فونت فارسی مناسب باید برای خاص بودن و جذاب‌تر شدن لوگو مورداستفاده قرار گیرد.
فونت لایه باز در طراحی لوگو تایپ به شما کمک می‌کند که تک‌تک حروف را به‌صورت جداگانه در اختیار داشته باشید و بتوانید آن‌ها را در نرم‌افزارهای طراحی لوگو مثل فتوشاپ ایلوستریتور یا کرل به هر شکل و رنگی که می‌خواهید دربیاورید. با دانلود فونت فارسی لایه باز برای طراحی لوگو و کمی خلاقیت، زیباترین لوگو تایپ‌ها بانام برند شما طراحی خواهد شد.

فونت سوفی

انتخاب و دانلود فونت لوگو تایپ مشکل‌ترین مرحله در طراحی لوگوهای نوشتاری است. برای این‌که طراح لوگو بتواند فونت فارسی مناسب برای طراحی لوگوی نوشتاری را انتخاب کند باید با مفاهیم و روانشناسی فونت‌ها آشنا باشد. یکی از مشهورترین انواع فونت لوگو تایپ، فونت سوفی با استفاده از قلم ثلث است.

فونت حماسه

دانلود فونت لوگو تایپ رایگان به‌خصوص برای افرادی که قصد دارند ساخت لوگو ارزان با نرم‌افزارهای در دسترس مثل فتوشاپ را انجام دهند، ضروری به نظر می‌رسد. فونت حماسه از انواع فونت لوگو تایپ فارسی است که کاربرد گسترده‌ای در پروازی لوگو پیداکرده است. این فونت در سه حالت پررنگ، ساده و متوسط طراحی‌شده و می‌توان هر حرف آن را به‌راحتی در لوگو تایپ به کاربرد. پس از نصب فونت فارسی حماسه در نرم‌افزاری که قصد طراحی لوگو در آن رادارید به دنبال کلمه “a hamase” بگردید و پس از انتخاب آن به‌راحتی حروف موردنظر خود را تایپ کرده و آن‌ها را ویرایش کنید.

فونت هیما

فونت هیما یکی دیگر از فونت‌های تایپوگرافی که بر اساس قلم عربی هیفین طراحی شده است این فونت عربی فارسی سازی شده است و پس از اضافه شدن حروف فارسی ویرایش‌ها و اصلاحاتی در حروف این فونت انجام‌شده است که با نسخه عربی آن تفاوت‌هایی دارد. کاربرد اصلی فونت فارسی هیما در طراحی لوگو تایپ‌های فارسی هست که با ساختار ویژه خود مناسب استفاده در تایپوگرافی لوگوهای فارسی می‌باشد و به‌راحتی با این فونت فارسی می‌توانید برای کسب‌وکارهای خود لوگو تایپ‌های زیبا طراحی کنید.

فونت رومو

کاربرد اساسی فونت رومو در طراحی لوگو تایپ‌های فارسی،طراحی پوستر،استفاده در تبلیغات و تایپوگرافی های فارسی می‌باشد. فونت رومو در فرمت وب فونت و Ttf قابل تایپ ارائه می‌شود که مزیت آن استفاده در تمامی برنامه‌های موبایلی و کامپیوتر است که قابلیت تایپ مستقیم داشته باشند برای مثال می‌توانید در برنامه کنوا،پیکس آرت،اینشات و… و همچنین در برنامه‌های گرافیکی کورل،فتوشاپ ایلاستریتور و… از این فونت حرفه‌ای استفاده کنید.

فونت ماکان یکی دیگر از 10 فونت زیبا برای طراحی لوگو

فونت ماکان به‌صورت ttf طراحی‌شده و می‌توانید از آن در تمامی نرم‌افزارها ازجمله فتوشاپ،ایلاستریتور کورل دراو و… و همچنین برنامه‌های ویرایشگر ندرویدی از این فونت استفاده کنید. نکته مهم این است که این فونت در تمامی برنامه‌ها تست‌شده هست و هیچ مشکل ساختاری و نرم‌افزاری بابت استفاده از این فونت نخواهید داشت ماکان از تایپ زبان انگلیسی به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند و اعراب و اعداد این فونت به‌صورت کامل و اختصاصی طراحی‌شده است.

نتیجه گیری

انتخاب فونت خاص و مناسب برای طراحی لوگو، از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که در برندسازی، بازاریابی، معرفی و به تأثیرگذار بودن در ذهن و ارتباط احساسی با مخاطب نقش دارد. بهترین انتخاب فونت برای لوگو ساده‌ و خوانا بودن آن است. بسیاری از طراحان لوگو، فونت فارسی خاص یا فونت انگلیسی مخصوصی را برای مشتریان خود طراحی می‌کنند تا ساخت لوگو حرفه‌ای خود را بدون عیب و نقص تکمیل کنند. البته انواع فونت‌های طراحی‌شده‌ای هم وجود دارد که می‌توان برای طراحی لوگو تایپ آن‌ها را دانلود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  67  =  73